Skocz do zawartości

Awaria po odebraniu motocykla z warsztatu!!


kuba89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam odebrałem motocykl od mechanika który miał za zadanie wymienić łańcuszek rozrządu w Hondzie CBR 600 F1.

Wielokrotnie musiałem poprawiać nie fachowa naprawę mechanika miedzy innymi nie dokręcona śruba panewki rozrządu, przecięta uszczelka pokrywy zaworów za czym idą wycieki oleju silnikowego, połamane uchwyty plastików, połamana czasza i wiele innych poprawek!

Po przejechaniu 485 km po wymianie łańcucha rozrządu nadtopiła awaria!! Łańcuch wyszedł przez pokrywę zaworów.

Nie znam dokładnych uszkodzeń silnika bo czekam na rzeczoznawce i go nie rozbierałem.

Co w tej sytuacji mam zrobić jeśli mechanik nie będzie chciał się dogadać, jakie mam prawa? Nie posiadam faktory ani paragonu na naprawę.

post-79483-0-22663600-1449426793_thumb.jpg

post-79483-0-73303600-1449427005_thumb.jpg

Edytowane przez kuba89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałeś się już z tym "mechanikiem"? Od tego bym zaczął, zresztą dopóki nie wiadomo co się stało ciężko powiedzieć, co dalej robić. Ten motocykl ma już prawie 30lat i stać się tam mogło wszystko i kto wie czy facet zawinił czy nie.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałeś się już z tym "mechanikiem"? Od tego bym zaczął, zresztą dopóki nie wiadomo co się stało ciężko powiedzieć, co dalej robić. Ten motocykl ma już prawie 30lat i stać się tam mogło wszystko i kto wie czy facet zawinił czy nie.

Edit.

Podejrzewam, że nie zostały odpowiednio przykręcone koła rozrządu, bo w tym modelu trzeba je odkręcać do wymiany łańcucha.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli posiadam świadka który może potwierdzić że naprawa została wykonana przez owego mechanika?



Po pierwszej awarii nie dokręconej śrubie mostka i przeciętej nowej uszczelce pod pokrywę zaworów rozmawiałem z mechanikiem dostałem druga uszczelkę i za wszystkie nie dociągnięcia sprzedał mi zestaw napędowy za 270 zl najtaniej did 530vx i jt zębatki i dostałem.

co do rozrządu to wyciągali wałki rozpadu bo udało im sie miejscami je pozamieniać i zapewniali ze nie odkręcali zębatek od wałków.

baba_zanetti

co do wieku motocykla to sie zgadza ma 24 lata, zrobił 10 tys w tym roku bez żądnej wizyty u mechanika wszystko sie zaczęło od wymiany łańcucha!!

Posiadam 7 świadków na to ze oni mi naprawiali i były z tym problemy.

Moża zakuć ponownie ten sam łańcuszek rozrzadu jeśli pękł na akowce czy szukac znowu nowego?

dziś wieczorem zdejm pokrywę i dam zdjęcia i co wyszło z mechanikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli posiadam świadka który może potwierdzić że naprawa została wykonana przez owego mechanika?

 

Po pierwszej awarii nie dokręconej śrubie mostka i przeciętej nowej uszczelce pod pokrywę zaworów rozmawiałem z mechanikiem dostałem druga uszczelkę i za wszystkie nie dociągnięcia sprzedał mi zestaw napędowy za 270 zl najtaniej did 530vx i jt zębatki i dostałem.

co do rozrządu to wyciągali wałki rozpadu bo udało im sie miejscami je pozamieniać i zapewniali ze nie odkręcali zębatek od wałków.

baba_zanetti

co do wieku motocykla to sie zgadza ma 24 lata, zrobił 10 tys w tym roku bez żądnej wizyty u mechanika wszystko sie zaczęło od wymiany łańcucha!!

Posiadam 7 świadków na to ze oni mi naprawiali i były z tym problemy.

Moża zakuć ponownie ten sam łańcuszek rozrzadu jeśli pękł na akowce czy szukac znowu nowego?

dziś wieczorem zdejm pokrywę i dam zdjęcia i co wyszło z mechanikiem

Jak masz siedmiu ludzi to spokojnie i bez nerwów pokaż mietkowi o co chodzi ,jak sie nie weźmie to pokaż opinię rzeczoznawcy , zostaw mu to a sam założy Ci dobry piec bo jak ci to pierdykneło w trakcie jazdy to cięzko będzie żeby góra była sprawna (krzywe zawory , uszkodzone koła zębate rozrządu itp .). Reszte sobie powoli zrobi albo sprzeda .No chyba że jest idiotą no to będziesz musiał udowodnić w sądzie zaistnienie usługi (juz samo to może sprawić że mieciu się zreflektuje bo jak skarbówka się dowie to będzie drożej jak cały moto , będą go mieć na widelcu i prawdopodobnie już nie będzie "nie karanym" - odrębna sprawa karno skarbowa wytaczana przez skarbówkę ) .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie rób druciarstwa z tego silnika włożysz w niego dużo kasy a i tak nie wiadomo czy będzie działał prawidłowo ( wątpliwe duże uszkodzenia ) i znowu cos się sypnie i pójdziesz kupić inny piec

 

tego możesz zostawić na części które nie zostały uszkodzone np.skrzynia i inne podzespoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zreflektujcie się, że to poszukiwania 25letniego silnika- wiesz co kupisz? Na dzień dobry rozrząd też będzie do zrobienia. Z drugiej strony silnik może być śmiesznie tani. Moim zdaniem głowica do zdjęcia, może wystarczy dwa zawory wymienić..

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...