Skocz do zawartości

MarioHDElk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stanowczo za wcześnie jedziesz, gdybyś poczekał z miesiąc na pewno bym z Tobą pojechał.

Czy z powrotem też wracasz łódką? :rolleyes: tzn promem? Jakie spanie preferujesz?

Mój niemiecki Rober jakuś się nie odzywa, chyba też pojadę sam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam przez Turcję. Planowane noclegi pod namiotem, biorę cały ekwipunek. Opcja kwatery lub couchsurfing.

 

Wysłane z mojego SM-P905 przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam

Alan

-----------------------------------------------------------------

Triumph Tiger 1200 Explorer / HD Road King Police

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowe hridenau scouty k60, wiza przez internet od reki

 

Wysłane z mojego SM-P905 przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam

Alan

-----------------------------------------------------------------

Triumph Tiger 1200 Explorer / HD Road King Police

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem kilka dni temu z podobnej podróży. Jazda i przez TR oraz Armenię (obok G.Karabachu) oraz przez Rosję drogą przy Donbasie. Generalnie spoko, żadnych nieprzewidzianych sytuacji. Namiotu na powrocie nam się za bardzo rozkładać nie chciało (7-10oC i deszcz). Przy Kaukazie trochę posterunków ale nas nie zatrzymali ani razu. W TR czasami nam błyskało po oczach ale tylko tyle. Jak ktoś ma pytania - dawać. Paliwo w TR koło 5zł a w Rosji jakieś 2,5zł. Wkurzające tankowanie w Rosji - najpierw płać potem lej,czasami udawało się odwrotnie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką miałeś wizę Rosyjską? przejechałeś od strzała? jeżeli z przystankami, to czy wymagali od ciebie na granicy potwierdzenia pobytu?

Ja myślę zrobić większe kółeczko wokół Doniecka, przez Charków, Wołgograd,Astrachań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić większe kółeczko po Rosji, to musisz starać się przynajmniej o wizę turystyczną. Tranzytowe dają na styk, tak więc nie ma czasu na odbijanie w bok od najkrótszej drogi. Myśmy na 1000-kilometrowy odcinek tranzytu od granicy Ukraińskiej do Gruzji dostali 2/3 dni.

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wizę turystyczną, mniej problemów, tak jak napisał biblo a cena podobna. Czy zrobisz kółeczko kole Doniecka... oj nie wiem. 3 tygodnie temu jeszcze tam strzelali (babka w barze przy Doniecku po stronie RU mówiła, jak w nocy widać i słychać).

Ja chciałem polecieć trochę na skróty przez obwód Ługański na Charków ale powiedziano mi, ze szlaban i nie wpuszczą, więc nawet nie próbowałem. Na granicy i tak będą na Ciebie patrzeć, jak na potencjalnego szpiega! Nie wiem, może to moje subiektywne odczucie?

Na granicy niczego nie chcieli i po stronie RU na wyjeździe było OK, jechaliśmy przez Kozino po str. RU. Znowu po stronie UKR degrengolada straszna - skończyło się wysępieniem butelki wina gruzińskiego.

Powodzenia.

Edytowane przez JanuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że strzelają w Doniecku to wiem, dlatego napisałem że chcę zrobić większe kółko. Gdzieś przeczytałem że tranzytowa jest na 5 dni i to by mi starczyło ale widzę że faktycznie lepiej będzie załatwić turystyczną.A jeszcze jedno; wiza turystyczna wiąże się z rezerwacją hoteli czyli dodatkowa kasa. Mówisz że przez Charków się nie da ? Właśnie tamtędy chciałem jechać :-( Zapytam jeszcze raz; czy w czasie przejazdu przez Rosję wymagają meldunków w miejscach postoju?

Ukrainiec ostatnio na granicy kręcił nosem bo w paszporcie zdjęcie bez wąsa :-)

Edytowane przez wajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać wizę tranzytową musisz stworzyć dokładny plan podróży, a w Konsulacie przyjmują potem ok. 500 km na dzień. Jadąc przez przejście graniczne koło Sumy (pewniejsze) lub na wysokości Charkowa i potem najkrótszą drogą do Władykaukazu wychodzi ~1500-1600 km. Czyli teoretycznie jest szansa na wizę 4 dniową, ale z ruskimi nigdy nic nie wiadomo - myśmy składali trzy identyczne komplety dokumentów (trasa ~1000 km) i dwaj kumple dostali po 3 dni, a ja tylko 2...

 

Z wizą turystyczną jest więcej zabawy, bo sam jej praktycznie nie załatwisz (chyba, że masz jakieś zaproszenie od rodziny, itp.). Musisz skorzystać z pośredników, którzy wszystkim się zajmą, doliczając oczywiście swoje prowizje (cena wizy w Konsulacie to ok. 150 zł, ale przez pośredników zapłacisz łącznie 400-500 zł). Nie potrzebujesz żadnych rezerwacji hoteli, ani meldunków podczas przejazdu przez Rosję.

 

Możesz też zastanowić się nad trasą przez Białoruś (dłuższą o jakieś 100-150 km), dzięki czemu omijasz Ukrainę i tylko raz stoisz na granicy PL-BYA (pomiędzy BYA i RUS nie ma granicy). Musiałbyś tylko mieć jeszcze wizę tranzytową białoruską. My właśnie ze względu na dwie granice, niepewną sytuację na wschodniej Ukrainie i tańszą benzynę na Białorusi jedziemy do Mongolii omijając Ukrainę.

 

A przypomnij proszę, bo już zapomniałem - wracasz też przez Rosję, czy dookoła Morza Czarnego, czyli przez Turcję?

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz załatwiać wizę rosyjską przynajmniej dwukrotną.

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za jakiś tydzień zacznę załatwiać wizę Rosyjską. Brakuje chętnych, dlatego też gdy wszystko załatwię tak i pojadę :-) U mnie plan to brak planu :-) A tak na poważnie, chcę przejechać kawałek Rosji wzdłuż Wołgi do Astrachania. Potem troszkę się wrócić by nie jechać przez Grozny i do Gruzji, tam raczej chciałbym się trzymać bliżej morza. Myślałem o Armenii ale chyba odpuszczę. Powrót raczej Przez Rosję.

Jestem oczywiście otwarty na towarzystwo i wspólny plan trasy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...