Skocz do zawartości

Zabudowa tarasu


Żurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Szykuje się do zabudowania tarasu. Taras jest na pietrze, na dachu sieni. Jest zadaszony, podłoga z gresu, ma 2 murki po bokach na wysokość ok 80cm. Podłoga ma w tej chwili ok 12m2.

 

Chciałbym zabudować go ścianami w stylu kanadyjskim, i wstawić jedno okno 2x1.5. Oczywiście będzie tam prąd, i będzie ogrzewany z CO domu.

 

I teraz się zastanawiam i kieruje do Was pytanie, czy olać jakieś zgłoszenia i po prostu wziąć się do pracy? Czy może jednak konieczne jest zgłoszenie tego albo nawet coś więcej?

 

Słyszałem że do iluś m2 można u siebie budować bez żadnych papierów, czy zgłoszeń. Ale jestem zielony, to moja pierwsza taka budowa. Ojciec pytał się w gminie to nie potrafili podać konkretnych informacji... W pracy pytałem to jeden zgłaszał inny nie. Co człowiek to opinia.

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rozbudowa domu czyli potrzebujesz w zależności od oddziaływania obiektu na sąsiada (odległości od granicy)

 

- zgłoszenie

- pozwolenie na budowę

 

W tym przypadku jest to właściwie jeden pies bo i tak potrzebujesz projekt budowlany, kierownika budowy i wszystkie inne przyległe do tego sprawy. Jedyna różnica to czas oczekiwania na ropoczęcie robót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony tarasu do granicy działki jest jakieś 10m, może trochę więcej. (przynajmniej na tej ścianie przewiduje okno)

Od strony południowej jest ok 6m.

Od północnej jest mniej ponieważ to bliźniak, i w odległości jakiś 6-7m jest drugi taki sam ganek.

 

Czyli bez papierologii nie przejdzie. ech Trudno trzeba będzie pojeździć bo urzędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rozbudowa domu czyli potrzebujesz w zależności od oddziaływania obiektu na sąsiada (odległości od granicy)

 

 

To nie jest rozbudowa domu. Wg mnie wystarczy zgłoszenie, ale najlepiej będzie jak zadzwonisz do architektury i się zapytasz.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest rozbudowa domu. Wg mnie wystarczy zgłoszenie, ale najlepiej będzie jak zadzwonisz do architektury i się zapytasz.

 

No rzeczywiście jeśli "tylko" dobuduje ścianki i dach nad gankiem to nie jest to rozbudowa tylko nadbudowa, dalsza procedura się nie zmienia (wypada wytyczenie geodety)

 

 

 

A teraz nie wystarczy zgłosić tylko, poza tym taki mały remoncik nie wymaga projektów i kierowników budów ........

 

Każdy tak się tłumaczył jak wszczynałem postępowanie ws. samowoli budowlanej :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mówię jak to wygląda od strony prawnej, a w rzeczywistości to już różnie, ludzie robią jak chcą :)

 

Jeśli cała inwestycja będzie tańsza niż koszty papierologii to można ryzykować, najwyżej rozbierzesz (jak sąsiad podpier**li). Jeśli chcesz wsadzić tam więcej kasy to chyba lepiej zrobić jak pisze ksiązka i mieć spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każdy tak się tłumaczył jak wszczynałem postępowanie ws. samowoli budowlanej :biggrin:

 

No ok, ale jakbym chciał np. zrobić ogród zimowy mając już wybudowany taras i zadaszenie nad nim?

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

[...]

2)wolno stojących parterowych budynków gospodarczych w tym garaży, altan oraz przydomowych ganków i oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

 

i dalej

 

Art. 30. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga, z zastrzeżeniem art. 29 ust. 3 i 4:

1) budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1–2b, 3, 3a, 9, 11, 12, 14–17, 19, 19a, 20b oraz 28;

 

 

Czyli na ogród zimowy potrzebujesz zgłoszenie

Edytowane przez rozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to jak robię ścianę z aluminium jest ok, ale jak użyję pustaka to już nie :D Fajne to nasze prawo ;)

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No rzeczywiście jeśli "tylko" dobuduje ścianki i dach nad gankiem to nie jest to rozbudowa tylko nadbudowa, dalsza procedura się nie zmienia (wypada wytyczenie geodety)

 

Dach zawsze tam był. Dostawić chcę 3. ściany i jedno okienko. :) To ma być osłonięty taras. I nic nie bedzie murowane. Nie cierpie cegieł i betonu.

 

Inwestycja pochłonie pare tysi, teoretycznie wszystko bedzie można rozebrac w 2-3 dni w razie draki.(kanadyjka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja z palików drewnianych 10x10cm. Na wierzch membrana i płyta osb( jak kiedyś sypnie hajsu może na to szalówka). W środku wełna, stelaż z profili do suchego tynku folia paro izolacyjna i suchy tynk. To tylko 3 małe ściany.

 

 

Mały metraż, nie trzeba dziwaczyć.

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...