Skocz do zawartości

mechanika, elektryka, porady - video by PiNT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, chciałem wam pokazac kilka moich filmów.

 

Sprawdzanie napięcia ładowania akumulatora, stanu regulatora i stanu instalacji w motocyklu, skuterze... Film na przykładzie motocykla Suzuki DR 650 SE. Oznaczenia do filmu:
1 - sprawdzanie poboru prądu na wyłączonym zapłonie ( u mnie alarm bierze 7.6mA )
2 - rezystancja cewek
3- sprawdzenie czy biegun + (dodani) nie ma przebicia do masy
4 - napięcie na alternatorze
5 - Ładowanie

 

2. Krótkie porównanie pokazujące sprawny regulator napięcia w naszym motocyklu bądź skuterze, a następnie dwa uszkodzone. Regulator z tzw "przebiciem" i a drugi cechujący się brakiem mocy, prawdopodobnie ma zimny lut. Motocykl na filmie to suzuki DR 650 SE posiadający bardzo podobny regulator jak w Suzuki GSX-R bądź też np w motocyklu Yamaha R1...

 

3 Krótki film pokazujący działanie skrzyni biegów w motorze. Wymieniłem cała skrzynie gdyż 2-gi i 3-ci bieg zaczął się sypać - znaczy biegi szumiały niemiłosiernie i jak widać po filmie udało się - odpalił :) Pacjent to suzuki DR 650 SE.

 

 

4 Film o smarowaniu linki prędkościomierza, ale zasada smarowania jest taka sama jak w przypadku linki od sprzęgła czy też linek gazu.

 

 

5 Film w którym opowiadam jak poradziłem sobie z naprawą zębatki prędkościomierza - była to konieczność, gdyż ta cześć do mojego motocykla jest trudno dostępna...Zębatka na filmie ma najechane 8000 km i była smarowana średnio co 2000km razem z linką, aby zapobiec ponownemu uszkodzeniu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe informacje na temat motocyklowego akumulatora litowo - jonowego. Niektóre dane, zalety i sposób ładowania. Użytkuje go od kwietnia w motocyklu typu soft enduro a dokładnie w suzuki DR 650 SE i zrobiłem na nim około 5000km w lekkim terenie. Miał ciężko - wilgoć i częste zapalanie motocykla nie zrobiły na nim większego wrażenia, zawsze miał moc, żeby przekręcić rozrusznikiem. Nie zauważyłem wad w akumulatorze, tylko same plusy i uważam że jest o wiele lepszy niż standardowy akumulator żelowy czy też ołowiowy. Jeśli masz jakieś pytania- pisz z miłą chęcią odpowiem bo nie powiedziałem wszystkiego o nim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent z kolem zę

batym predkosciomierza (nie zębatka bo Zębatka - w budowie maszyn jest to listwa zębata, współpracująca z kołem zębatym w przekladni zebatej liniowej) genialny.Napisz prosze ile to wytrzyma.

220px-AZahnstange.jpg

 

Jezeli chodzi o smarowanie linek nigdy nie uzywam oleju przepracowanego. groszowe oszczednosci a moze zawierac rozne nieprzyjemne rzeczy. Ja dodaje do oleju dwusiarczek molibdenu (MoS2).

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambi ok juz poprawiłem. Dzięki za rady aaa z tym olejem masz tez trochę racji . Widzisz człowiek uczy się całe życie ;) Te koło zębate wytrzymało już dobre 10tys km i nicmu nie jest.

Dziś taki film dałem na neta może się komuś przyda bo nie każdy ma profesjonalna ładowarkę do ładowania akumulatorów motocyklowych.

Opis filmu:

W prosty sposób ładuje akumulator motocyklowy prostownikiem do ładowania akumulatorów samochodowych. Używam do tego zwykłej żarówki włączonej szeregowo do obwodu ładowania, dzięki temu prąd ładowania jest mniejszy i nie uszkodzi akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja krok po kroku, jak sprawdzić ładowanie akumulatora w motocyklu. W tej części sprawdzam alternator. Pokazuje jak czyta się schemat instalacji elektrycznej, a następnie za pomocą zwykłego miernika cyfrowego badam parametry alternatora - rezystancję i napięcie cewek, oraz usterkę przebicia. Napięcie na alternatorze waha się od 30V do 60V, a rezystancja cewek wynosi około 1.6 Ohma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instruktarz sprawdzania regulatora napięcia wraz z komentarzem. Krok po kroku pokazuje jak sprawdzić ładowanie w naszym motocyklu czy skuterze. Instalacje diagnozuje prostym miernikiem, pokazuje jak zlokalizować na schemacie elektrycznym regulator napięcia i omawiam czynności związane z jego badaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje krok po kroku jak sprawdzić naciąg łańcuszka rozrządu. Jest to ważna czynność w eksploatacji , gdyż luźny i zużyty łańcuch rozrządu może uszkodzić silnik. Przeważnie zasada działania napinacza łańcuchów rozrządu jest taka sama. Jak ciekawostkę powiem, że luźny łańcuch rozrządu można rozpoznać po specyficznym odgłosie dzwonienia w silniku. Motocykl na filmie to suzuki DR 650 SE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego filmu. Nie każdy napinacz da się sprawdzić w ten sposób z powodu umiejscowienia jak np CBR F4i. Nie w każdym modelu napinacz wychodzi do samego końca, bo nie pozwala na to budowa ślizgu.

Linki przed smarowaniem polecam przemyć naftą, wypłucze stary smar lub olej a nowy będzie miał korzystniejsze warunki.

 

 

Poza tym ok. masz Suba. :happy:

SUPERMOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego filmu. Nie każdy napinacz da się sprawdzić w ten sposób z powodu umiejscowienia jak np CBR F4i. Nie w każdym modelu napinacz wychodzi do samego końca, bo nie pozwala na to budowa ślizgu.

Linki przed smarowaniem polecam przemyć naftą, wypłucze stary smar lub olej a nowy będzie miał korzystniejsze warunki.

 

 

Poza tym ok. masz Suba. :happy:

dzięki za opinie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zębatki, łańcuch, zrobiłem osłonę silnika, wymieniłem kierownice, założyłem handbary, zmieniłem koło na 18cali, założyłem sprężyny progresywne i zrobiłem prowadnice łańcucha. W filmie opowiadam, też o planach na przyszłość związanych z ulepszeniem mojego motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garage - PiNT!

również daje Ci suba :) muszę sprawdzić regulator/alternator w swoim Fazerze i Twoje filmy są naprawdę przydatne, mimo że mam serwisówkę. I fajnie że zrobiłeś te filmy z "narratorem" bo ogląda się zdecydowanie lepiej niż te sprzed roku z napisami.

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garage - PiNT!

również daje Ci suba :) muszę sprawdzić regulator/alternator w swoim Fazerze i Twoje filmy są naprawdę przydatne, mimo że mam serwisówkę. I fajnie że zrobiłeś te filmy z "narratorem" bo ogląda się zdecydowanie lepiej niż te sprzed roku z napisami.

Dzięki Dzięki :) kręcę te filmy bo może czasem coś komuś się przyda... aaa teraz zima i człowiek ma więcej czasu;)

Kolejny film:

"Jak sprawdzić i szukać zwarcie w motocyklu"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...