Skocz do zawartości

Co sądzicie o stylistyce nowych motocykli.


Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć o gustach się nie decyduje.. Ale czy Wy też nie uważacie że stylistyka niektórych nowych motocykli jest przesadzona albo i nawet można powiedzieć że brzydka? Zacznijmy od świeżych informacji..

 

Nowy GSX-R..

http://images.mcn.bauercdn.com/PageFiles/556128/540x360/GSX-R1000_10.jpg

Czy tylko mi on przodem przypomina Hyosunga GT650R? Gdzie tam agresywna stylistyka z poprzedniej generacji..?

 

Yamaha R1..

http://images.motorcycle-usa.com/photogallerys/15-yamaha-yzf-r1-1.jpg

Kolejna czasza która według mnie jest porażką.. Gdzie RN19 i RN22?

 

Że już nie wspomnę o Kawasaki H2, co to jest?

http://www.sbk.info.pl/wp-content/uploads/2014/12/kawasaki-h2r-informacje-motocyklu.png

 

Co sądzicie o kierunku w którym zmierzają projektanci?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idźcie sobie do tematu z motocyklem czy bez, się przytulać ;)

 

A co do tematu to masz racje, dawniej średni gs wyglądał na enduro żółty kolor podkreślał jego wygląd , nowy f800gs jak ktoś określił w innym dziale, jest taki bardzo garbaty .Dla mnie jest zajebisty :flesje:

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te motocykle coraz mniej przypominają motocykle.

 

No otóż to, wiadomo że każdy ma swój jakiś tam gust. Ale te coraz nowsze modele są już strasznie przesadzone. A do tego coraz bardziej naszpikowane elektroniką. Niedługo w ogóle nie będzie trzeba, ani potrafić jeździć na motocyklu, ani nie będzie trzeba myśleć bo systemu bezpieczeństwa zrobią to za nas.

 

Idźcie sobie do tematu z motocyklem czy bez, się przytulać ;)

 

A co do tematu to masz racje, dawniej średni gs wyglądał na enduro żółty kolor podkreślał jego wygląd , nowy f800gs jak ktoś określił w innym dziale, jest taki bardzo garbaty .Dla mnie jest zajebisty :flesje:

 

F800GS mi się też osobiście podoba, ale GS wygląda jak motocykl. A nie jak jakiś statek kosmiczny :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to przecież nie wina producentów tylko ekoterrorystów i wymagań klientów. Motocykle klasy premium które nie mają zmiennych map zapłonu i kontroli trakcji porastają kurzem w salonach. Widać to zwłaszcza w turystycznych "ęduro" czy tam adventure. Każdy chce mieć 150 koni pierdylion elektronicznych gadżetów i spalanie 3,5 na setke, no i aksamitnie gładkie oddawanie mocy stąd te rajd bo wire, dodatkowe bajery we wtryskach itd. Potem trzeba te kable gażety gdzieś pochować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu sądzić, moda pani napędza to co się produkuje, a człowiek ma problem zmieniać przyzwyczajenia, stąd mi się podobają gołe klasyki, bo to był mój pierwszy moto :)

 

Moda i nic więcej, motongi idą równo za samochodami...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

F800GS mi się też osobiście podoba, ale GS wygląda jak motocykl. A nie jak jakiś statek kosmiczny :biggrin:

Bo to qasi enduro , wiec wygląda . Ale elektroniką jest naszpikowany, jak by to określił Mochoa, jak Lela Star- parówkami :biggrin:

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"proszę pana, ja jestem umysł ścisły i mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem"

tak samo jest u mnie z wzornictwem przemysłowym :D

tak jak w przypadku aut tak motocykle podobają mi się te, które się już opatrzyły - nowości wcale mnie nie jarają ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od gustu motocyklisty? Mi się zawsze podobały nakedy z klasyczną, okrągłą lampą: Bandit N, CB1300, Seven Fifty, GSX 1400, Inazuma. W przyszłym sezonie będę rozglądał się za CB1300 bo wg mnie to połączenie klasycznego wyglądu z lekką nutą nowoczesności (wtrysk) no i chłodzona cieczą.

 

No i są też dziwolągi, które nawet cieszą oko, w tym roku niewiele brakowało żebym kupił Multistradę 1100 zamiast 1150 GS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadrat, nie wykluczaj też GSX-a 1400. To prawdziwa lokomotywa i ma dwa kominy :biggrin: Przepiękne! CB też zajebista, ale ten silnik wizualnie straszna kupa...

 

Nie wykluczam, CB widziałem w tym roku na żywo w malowaniu z czerwonym pasem na baku i od razu sobie powiedziałem w myślach: "Kur.. to jest piękne, chcę to mieć" no i jak jeszcze usłyszałem pracujący silnik na akcesoryjnym wydechu to już w ogóle wskoczyła u mnie na listę rzeczy, które kiedyś kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...