Skocz do zawartości

Honda Bali olej


Sympatyczny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem właścicielem Hondy Bali 100 z 1997 roku.Poprzedni właściciel lał do niego czerwony olej Orlen.Chciałbym się zapytać czy ten olej jest dobry oraz w razie potrzeby jak go wymienić( jeszcze troche mi zostało w butelce bo jemu już był niepotrzebny)? Oraz takie offtopowe pytanie jak jeździć,że się tak wyraże żeby go nie zajeździć :D(ma swoje lata a ja bym chciał żeby mi jeszcze posłużyl oraz jestem typem,który stara się dbać o wszystko co ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten orlen jest ok wystarczy......

 

Jeździć normalnie :D Nie bać się obrotów , musi przepalać więc żadnego tłumaczenia że to stare to nie będe kręcił , rozgrzać silnik przed jazdą lekko albo na początku spokojnie jechać , pilnować oleju i tyle :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wlewasz teraz taki olej:

olej-orlen-2t-polsyntetyczny-1l_1.jpg

 

Jeśli nie nadmiernie nie kopci to kupuj taki dalej, to nie jest zły olej. Jak miałem 2T z osobnym dozownikiem to mu zalewałem półsyntetycznego Elfa, olej miał niebieską barwę. Skuter prawie nic a nic na tym nie kopcił a i cena oleju przystępna bo coś koło 20zł.
A co do eksploatacji - to, co w przypadku każdego silnika, czyli nie piłować go na zimnym, na ciepłym nie bać się odkręcać manetki bo to 2T więc lepiej się czuje na wysokich obrotach niż na niskich. No i dbać o to, żeby był olej w przekładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...