Skocz do zawartości

Albania 2016 wrzesien/październik 14-18 dni


bralewskim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przyszłym roku planuje zwiedzić Albanie. Droga w tamta strone przez czechy > austrie > slowenie > chorwacja > bośnia > czarnogóra > albania i powrót przez macedonie > serbie > rumunie > wegry > slowacje. Oczywiscie po drodze zwiedzamy ciekawsze miejsca, ale jako glowny cel stawiam na albanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się wybrał,ale byłem cztery razy.....ale kiedyś tam wrócę.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również planuję Albanię..

Trasa dojazdowa tymczasem przez Słowację i Węgry, potem tak samo: Cro, Bośnia i Herc., Czarnogóra no i Albania. Powrotu jeszcze nie planowałem ;)

Na pewno nocleg gdzieś po drodze, w różnych miejscach np. na Węgrzech, na spokojnie piwko, potem na Cro, i w Czarnogórze, a potem leżakowanie i jazda w Albani, i powrót podobnie z noclegami (chociaż Rumunię na pewno ominę, bo nie trawię tego kraju..)

Co do terminu, maj za wcześnie, w środek sezonu też nie chcę jechać, więc pewnie wypadnie we wrześniu. Czasowo około 2 tygodni.

Jednym słowem, obserwuję wątek.

Edytowane przez jaquzie

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam zatrzymać się w Macedonii w Ochryd.

Jest tam mnóstwo atrakcji do zwiedzenia.

Szczególnie polecam bay of bones.

https://www.google.pl/search?q=bay+of+bones&biw=1600&bih=775&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0CBsQsARqFQoTCLuD7v2vhMkCFYf9cgodwfYLPw&dpr=1

Ceny w Macedonii są śmieszne w porównaniu do reszty waszej trasy.

Udanego wypadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jeśli chodzi o mnie, plany uległy drobnej zmianie. 29 a najpóźniej 30go września musze juz byc w domu.

Co do drogi powrotnej, to mozna sie dogadac i wybrac inna trase, lub kazdy wybierze odpowiednia dla siebie.

Edytowane przez bralewskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz Varadero zapewne planujesz trasy poza asfaltem np SH20( wtedy odpadam, chyba że zmienię do tego czasu moto, teraz to tylko asfalt), a tak na marginesie, gdybym sie zdecydował to po 6 września termin nie gra roli, interesuje mnie dzienny przelot, preferowana prędkość, autostrady, noclegi....myslałeś już na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi, że jak najbardziej odpowiada mi termin ale wyjazd z Polski po 6 września, fajna data to 9 września sobota, powrót nie gra roli, mnie odpowiada tempo turystyczne, wolę więcej zobaczyć niż przejechać jak szalony a pamiątką z wyprawy będą jedynia zdjęcia ze stacji benzynowych i przejść granicznych

 

z mojej pierwszej wyprawy :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa działa.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyłączam się do obserwacji wątku. :)
Choć sama Albania nie jest dla mnie jakoś wybitnie atrakcyjna to już reszta krajów bałkańskich jak najbardziej. Chcę zahaczyć również o Wiedeń jadąc "do" lub wracając.

Termin wrześniowy jest ok. ew. od połowy połowy sierpnia.

icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli bedziemy dążyli do realizacji wspolnego planu, ....to.... dla mnie jak najbardziej podoba się cel..... z państwami po drodze..... tam ......i z powrotem mozna nawet zahaczyć o Rumunię w powrotnej drodze, ale wyjazd z Polski dla mnie dopiero we wrześniu,.....

teraz rozważam wymianę motocykla na hondę crossturera .... jeżeli wypad nie wyjdzie to jadę w polsko-czeskie góry na piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również planuję Albanię..

Trasa dojazdowa tymczasem przez Słowację i Węgry, potem tak samo: Cro, Bośnia i Herc., Czarnogóra no i Albania. Powrotu jeszcze nie planowałem ;)

Na pewno nocleg gdzieś po drodze, w różnych miejscach np. na Węgrzech, na spokojnie piwko, potem na Cro, i w Czarnogórze, a potem leżakowanie i jazda w Albani, i powrót podobnie z noclegami (chociaż Rumunię na pewno ominę, bo nie trawię tego kraju..)

Co do terminu, maj za wcześnie, w środek sezonu też nie chcę jechać, więc pewnie wypadnie we wrześniu. Czasowo około 2 tygodni.

Jednym słowem, obserwuję wątek.

czesc powiedz mi czy temat jest aktualny z tym wyjazdem do albani jezeli tak to chetnie bym sie podpial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...