Jump to content
Buber

Quiz wiedzy raczej naukowej

Recommended Posts

19 punktów. Ja na tlenie nie poległem i zastanawiam się dlaczego macie wątpliwości.

Swoją drogą, jak Polska średnia to 12 przy takim zestawie pytań, no to bez szału.

Edited by IZO

http://deser.gazeta.pl/deser/13,143462,5902,fundacja-bbva-zbadala-podstawowa-wiedze-naukowa-tymi.html

Podchwytliwe pytania. Ale ciekawe, trzeba pomyśleć. No udało się i mi wyszło ponad przeciętną - spróbujecie?

Buber, Ty sobie jakieś jaja robisz?!

Które jest "podchwytliwe"? Absolutnie nie wiem jak się wyodrębnia komórki macierzyste więc strzeliłem i nie trafiłem, myślenie tu nie pomoże. Pozostałe pytania to szkoła podstawowa. Jeśeli "przeciętni" odpowiadają tylko na 12 z tych bzdur, to się załamię :/

21/22

Wstyd się przyznać ale nie wiedziałem że to papcio decyduje o płci dziecka.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

21/22

Popełniłem błąd przy komórkach macierzystych. Wiele pytań jest nieprecyzyjnych i odpowiedzi, których oczekują autorzy są tylko półprawdami, jak chociażby wspomniane już pytanie z tlenem - rośliny nie są jego jedynym źródłem, choć głównym, więc trudno stwierdzić, że oddychamy akurat tym, który one wydzieliły.

Nie podoba mi się również:

1. Co to znaczy "gorące powietrze się unosi"? To znaczy że całe zimne powietrze leży na ziemi? Pytanie jest błędnie sformułowane i w ogóle bez sensu.

2. W nauce nie mówi się o kolorach, a o barwach - niby drobna różnica, a jednak, bo światło składa się z fal o długościach takich, które odbieramy jako barwy, a kolory są charakterystyczne dla przedmiotów. Dyskusyjne jest też to czy biały jest barwą, ale w sumie to jest błąd którego tutaj nie popełniono, bo jest mowa o kolorach.

Ale generalnie quiz fajny.

Edited by zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

21/22

Miałem dokładnie tak samo jak ty.

Ale jeśli średnia to 12, to w "badaniach" musiały brać udział dzieci poniżej 6 roku życia, ludzie w śpiączce w wieku powyżej 90 lat i zwierzęta domowe...

21/22

Popełniłem błąd przy komórkach macierzystych. Wiele pytań jest nieprecyzyjnych i odpowiedzi, których oczekują autorzy są tylko półprawdami, jak chociażby wspomniane już pytanie z tlenem - rośliny nie są jego jedynym źródłem, choć głównym, więc trudno stwierdzić, że oddychamy akurat tym, który one wydzieliły.

Nie podoba mi się również:

1. Co to znaczy "gorące powietrze się unosi"? To znaczy że całe zimne powietrze leży na ziemi? Pytanie jest błędnie sformułowane i w ogóle bez sensu.

2. W nauce nie mówi się o kolorach, a o barwach - niby drobna różnica, a jednak, bo światło składa się z fal o długościach takich, które odbieramy jako barwy, a kolory są charakterystyczne dla przedmiotów. Dyskusyjne jest też to czy biały jest barwą, ale w sumie to jest błąd którego tutaj nie popełniono, bo jest mowa o kolorach.

Ale generalnie quiz fajny.

Bo pytania są sformułowane tak, żeby "zrozumiał" je nawet ten co zna odpowiedź tylko na 6. Jakbyś pytania zadał w sposób poprawny naukowo i rozwinięty, to zamiast średniej 12 miałbyś połowę z tego.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

Bo pytania są sformułowane tak, żeby "zrozumiał" je nawet ten co zna odpowiedź tylko na 6. Jakbyś pytania zadał w sposób poprawny naukowo i rozwinięty, to zamiast średniej 12 miałbyś połowę z tego.

No ale jaki jest sens zadawać pytanie, które jest błędne? Jeżeli pytanie jest błędne to każda odpowiedź jest z definicji błędna i jednocześnie poprawna.

21/22

Ja też 21/22 i zaznaczyłem, że rośliny nie maja DNA xD Zawsze się jakaś wpadka zdarzy, ale ta średnia 12 to jakaś masakra, bo oznacza, ze niektórzy mają mniej! Nie wierzę jakoś.

Przecież to ściema. Średnią wpisał autor quizu z czapy. Na logikę pytań jest 22 więc losowo klikając będzie w okolicach 11:)

Więc wychodzi na to, że naród mamy średnio mądrzejszy od ślepego losu :laugh:

Możemy zatem rozpocząć dyskusję na temat tego czy życiem naszym kieruje ślepy los, czy sami nim kierujemy :laugh:

skoro 20/22 osiągnął taki michoa siekierą oderwany od pługa robiąc to bardzo szybko to nie może być trudne :D

Nie wiedziałem o antybiotykach ( to na wuj ja to ścierwo łykam :D ? ) i o DNA roślin......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

A mi się zdawało, że Adam polował na dinozaury :biggrin: ale z tlenem sie nie zgadzam, oceany i morza wydzielają więcej tlenu niż rośliny.

Gdyby w oceanach nie było roślin nie wydzielałyby tlenu. Poza roślinami tlen produkują jeszcze niektóre bakterie, co nie zmienia faktu, że oddychamy tlenem wydzielanym przez rośliny. To że wdychamy też tlen innego pochodzenia nie powinno wpływać na odpowiedź.

21/22

To pytanie jest źle sformułowane. Nie decydują o tym geny ojca, tylko plemniki. Są męskie lub żeńskie, a który wygra wyścig zależy od wielu czynników, często losowych.

Tak czy siak - podchwytliwych pytań nie ma, więc uznałem, że chodzi o to które z rodziców odpowiada za płeć.

Z zarodkami strzeliłem i udało mi się dzięki temu uzyskać 100% :)

http://screenshooter.net/100062293/snhwbdd

19/22

Komar-> Jingcheng smyk:) -> Yamaha Why -> WSK 125-> Suzuki Bandit 600S -> Suzuki DL 1000 Vstrom -> BMW GS 650 Dakar -> Suzuki DRZ 400S

21/22 - te geny ojca mnie zmyliły :(

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

to na wuj ja to ścierwo łykam :D ?

Na infekcje bakteryjne.