Skocz do zawartości

pompa paliwa,silnik przestaje działać yamaha FZR750R


trop122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem,myślę,że z pompą paliwa.Motocykl ma zsynchronizowane gażniki,uruchamia się bez problemu.Gdy wyjeżdżam na drogę jedzie przez jakiś czas normalnie po jakimś czasie chyba po kolei przestają działać gary,aż wreszcie nawet przy pełnym gazie zjeżdżam na pobocze i koniec.Muszę kilka razy przełączyć start i stop słyszę jak pompa podaje paliwo potem starter i odpali nawet bez problemu.Wyjadę na drogę i po jakimś czasie znowu to samo Buuuuu.i stoję.Proszę o jakąś radę

Edytowane przez trop122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz tam takiego przełącznika jak w FZR 1000 który przełącza pompę na rezerwę? Bo jeśli tak to musi być ustawiona na RES jeżeli jest mało paliwa w zbiorniku ponieważ będzeisz miał takie właśnie objawy.

 

U mnie ten przełącznik był po lewej stronie. Jak paliwa jest mało to musi być na RES nie na ON

Edytowane przez arturwroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FZR nie ma pokrętła ale jest przełącznik który przełącza pompę paliwa w tryb rezerwy. Jeżeli paliwa jest mało a przełacznik jest na ON to silnik zgaśnie. Kidy kupiłem FZR 1000 3LE i wracałem do domu zapaliła mi sie rezerwa, Nic mi nikt nie powiedzał że jest tam taki przełącznik i motocykl zgasł. Myślałem że nie ma paliwa ale kiedy zajrzałem do zbiornik zobaczyłem że jednak jest. Dopiro tel do porzedniego właściciela wyjaśnił sprawe. W FZR 600 jest taki przełącznik w 1000 też więc podejrzewam że FZR 750 też taki ma.

 

Nie jest to pokretło tylko zwykły przełącznk jak np do swiateł.

Edytowane przez arturwroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale działa na takiej samej zasadzie jak kranik. No to chyba wiadomo co się robi jak kończy się wacha. A chłopak napisał że jak poprztyka czerwonym guzikiem to napompuje paliwa do gaźników i przejedzie kawałek, dopóki się nie skończy.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FZR nie ma pokrętła ale jest przełącznik który przełącza pompę paliwa w tryb rezerwy. Jeżeli paliwa jest mało a przełacznik jest na ON to silnik zgaśnie. Kidy kupiłem FZR 1000 3LE i wracałem do domu zapaliła mi sie rezerwa, Nic mi nikt nie powiedzał że jest tam taki przełącznik i motocykl zgasł. Myślałem że nie ma paliwa ale kiedy zajrzałem do zbiornik zobaczyłem że jednak jest. Dopiro tel do porzedniego właściciela wyjaśnił sprawe. W FZR 600 jest taki przełącznik w 1000 też więc podejrzewam że FZR 750 też taki ma.

 

Nie jest to pokretło tylko zwykły przełącznk jak np do swiateł.

tak jest, na lewej owiewce

Zalej pełen zbiornik, wtedy nawet słaba pompa daje rade...

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie działa. Może przełącznik sie spie... Kiedy jest na ON a paliwo jest w rezerwie to po przełączeniu włacznika zapłanu słychać pompę.Wyrówna ona cisnienie i silnik normalnie zapali, ale wystarczy przejechać kawałek i wyraźnie zaczyna być odczuwalny brak paliwa. Kiedy przełączysz czerwony pstryczek znów usłyszysz pompke silnik zapali a za jakiś czas zgaśnie i tak w kółko. Ja bym najpierw sprawdził ten mały pstryczek rezerwy czy wszystko jest z nim ok.

 

Nie działa na tej samej zasadzie jak kranik ponieważ tutaj paliwo jest pompowane przez elektryczna pompke do gaźników.

Edytowane przez arturwroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tym tematem.Pogrzebałem się w tym parę godzin i jest ok. W tym motocyklu są dwa kraniki pod zbiornikiem główny i z prawej strony taki z napisem RES lub ON.Jest także czerwony przycisk przy kierownicy od zapłonu i pompy paliwa i jest taki przekaznik przez który jest zasilana pompa i on po jakimś czasie u mnie się wyłączał,Zmieniłem go na inny jaki miałem w garażu jest ok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...