Jump to content
DrPlama

imigranci

Recommended Posts

Bozoo 

W niemieckim Lidl'u wolowina kosztuje w zalezniosci od rodzaju i jakosci od 15 do bodajze 39 € za Kilo. W PL musiala bywiec kosztowac kolo 170 zl.

No.. stek kosztuje 40-80 zł zależnie jakie mięso. Innej nie kupowałem to nie wiem. No ale za cholerę to nie daje - jak pisałeś - 1000 zł w PL to 1000 euro w DE. Na przykładzie krowiej padliny bardziej 2500 zł odpowiada 1000 e.

Co do paliwa akurat nie wiem po ile u was stoi i jaką cena ma strukturę - u nas jest pięknie napompowana podatkami.

16 minut temu, bozoo napisał:

No.. stek kosztuje 40-80 zł 

A te 80 zl to w jakim sklepie i w jakim miescie ? 

Zakupy robie co Prawda w Kolobrzegu gdzie ceny sa naprawde wywindowane ale nie zdarzylo mi sie jeszcze zaplacic w PL za Kilo wolowiny wiecej niz 46 pln'ow. Mowa o polskim miesie, na wage.

🙂

A te 80 zl to w jakim sklepie i w jakim miescie ? 
Zakupy robie co Prawda w Kolobrzegu gdzie ceny sa naprawde wywindowane ale nie zdarzylo mi sie jeszcze zaplacic w PL za Kilo wolowiny wiecej niz 46 pln'ow. Mowa o polskim miesie, na wage.

W Krakowie. Ale na Podkarpaciu tak samo.

11 godzin temu, bozoo napisał:

Co do paliwa akurat nie wiem po ile u was stoi i jaką cena ma strukturę - u nas jest pięknie napompowana podatkami.

Słyszałem, e Polacy mieszkający przy granicy z Niemcami tankują w Niemczech, ponieważ tam jest tańsze paliwo.

Ceny chyba porownywalne ale to KS musi powiedziec ile tam u nich aktualnie lub Monti

Generalnie dzisiaj obniżam ...... mam taniej niż lokalnie Orlen ..... gnoje doją ostro

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Godzinę temu, KLAUDIUSZ napisał:

Ceny chyba porownywalne ale to KS musi powiedziec ile tam u nich aktualnie lub Monti

Generalnie dzisiaj obniżam ...... mam taniej niż lokalnie Orlen ..... gnoje doją ostro

Mam rodzinę przy granicy, do niedawna tankowali po drugiej stronie, zakupy też niektóre tam robią bo albo lepsza cena albo towar lepszej jakości. Poza tym mój szwagier mieszkający w Niemczech jest właśnie w Polsce i mówi, że ceny paliwa podobne.

2 godziny temu, Januszm napisał:

Słyszałem, e Polacy mieszkający przy granicy z Niemcami tankują w Niemczech, ponieważ tam jest tańsze paliwo.

Niemcy w PL benzynę a Polacy w DE diesla. Nie zawsze bo oczywiście to zależy jaka różnica ale chyba na początku roku był eksodus z ropą bo w DE brakło tyle Polacy kupowali.
Ceny spożywki w DE często są niższe zwłaszcza nabiału. Ogólnie na każdym wyjeździe do PL z Ewą stwierdzamy, ze Polacy są dymani ostro na cenach. Przez 12 lat jak jestem w DE to przez 8 doganialiśmy DE w cenach a terach wyprzedzamy. 

Możecie mnie jebać na funty i wyciągać ceny pojedynczych produktów z pólek na porównanie ale wiem ile płacę za koszyk Kaczyńskiego w PL i DE  koszyk to przenośnia bo zaraz znajdzie sie narwaniec co porówna dokładnie ceny produktów z owego koszyka).

Zapraszam pożyć tutaj i zrozumiecie. I nie srajcie na mnie jadem, ze jestem emigrant plujący na swój kraj nie wiedząc jak się teraz żyje w PL bo nie jestem oderwany od rzeczywistości...ani jednej ani drugiej.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

1 godzinę temu, KLAUDIUSZ napisał:

Kazda siec stacji ma swoje dwa dni a czasami tylko jeden dzien, w ktorym paliwo jest tansze ( nawer o 10 centow )

W Piatek tankowalem diesel'a po 1,159

Jadac z PL do domu tankuje tylko tyle aby miec na dojechania a do pelna tankuje juz u siebie.

Zona robi zakupy na codzien w rejonie domu ale jak jest w PL to robi konkretne zakupy produktow ktore sa tansze w PL a drozsze w Niemczech.

Z reholy mieso wolowe i drobiowe. 

Wieprzowiny nie jemy ale z tego co kumam, to w PL Kilo wacha sie w granicy 10 pln'ow a u mnie w graanicy 10 €.

🙂

7 godzin temu, ks-rider napisał:

Wieprzowiny nie jemy ale z tego co kumam, to w PL Kilo wacha sie w granicy 10 pln'ow a u mnie w graanicy 10 €.

🙂

No i się wydało... utajona opcja islamsko-żydowska na pewno... ;) :D finansowana przez Sorosa....

• Upvote 1

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

7 godzin temu, ks-rider napisał:

Kazda siec stacji ma swoje dwa dni a czasami tylko jeden dzien, w ktorym paliwo jest tansze ( nawer o 10 centow )

W Piatek tankowalem diesel'a po 1,159

Jadac z PL do domu tankuje tylko tyle aby miec na dojechania a do pelna tankuje juz u siebie.

Zona robi zakupy na codzien w rejonie domu ale jak jest w PL to robi konkretne zakupy produktow ktore sa tansze w PL a drozsze w Niemczech.

Z reholy mieso wolowe i drobiowe. 

🙂

Wieprzowina, no ok. Rozumiem, szczepionki, antybiotyki i inne. Ale drób a zwłaszcza kurczaki to już samo g..no. Najbardziej szkodliwe mięso jakie jest w handlu .

13 minut temu, Buber napisał:

No i się wydało... utajona Opapa

islamsko-żydowska na pewno... 😉😄 finansowana przez Sorosa....

Ale w moim przypadku niestety sie nie sprawdzi, nie jemy ze wzgledow zdrowotnych a nie ze wzgledow religijnych 🤣

🙂

Kurczaki ze względów zdrowotnych ha,ha,ha dobre

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)
5 godzin temu, ks-rider napisał:

Ale w moim przypadku niestety sie nie sprawdzi, nie jemy ze wzgledow zdrowotnych a nie ze wzgledow religijnych 🤣

🙂

Z historycznego punktu widzenia religijny zakaz jedzenia wieprzowiny był też zdrowotny - szybciej się psuje od wołowiny w gorącym klimacie.

Tylko że wiesz, jak tak piszesz, to robisz to samo co otyły klient zamawiający 3 bigmaki i DIETETYCZNĄ colę 😄  😄  Tak czy inaczej życzę dużo zdrówka 😉 

Edited by Buber

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 

Tymczasem w Bristolu, a dokładnie w parku jaki oddziela moją wieś od Bristolu.
>
Jest w Bristolu taka banda tępaków co kradnie motocykle i skutery i pali je potem w różnych miejscach. Policja ogólnie ma to w dupie. Dotąd jednak nigdy nie widziałem czegoś takiego w mojej okolicy.

Ups, się czy to wysłało?

comment_dbtZBnmNA0y0ODzNIoO1IVUsay2kg0sW

• Like 1

Audi Sport

Kolega napisal z Turcji:

Dzis na basenie hotelowym spór religijno-polityczno-obyczajowy. Angole zakwestionowali kąpanie sie jednej muslim baby w tych ciuchach po kostki. Akurat ta babka jest bardzo ładna i bryluje wieczorem w barze, więc ja uwag nie mam, ale Angole nie odpuszczali. Nie znam jeszcze rozstrzygnięcia he he. Ja generalnie basenów tego typu unikam. Morze jest tu super. Ryby tak podkarmiam serem, że przyplywają stadem na widok moich kąpielówek...

17 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:

Ryby tak podkarmiam serem, że przyplywają stadem na widok moich kąpielówek...

To może bardziej zwracać uwagę na higienę. Ryby przestaną podgryzać...

• Haha 1

aż jestem ciekaw, jak wygląda taka sama mapka dla całego kraju, z oznaczeniem kto dominuje w pozostałych częściach

dla porównania ostatnio krążyła po sieci mapka usa z trzecim (po angielskim i hiszpańskim) dominującym w domach językiem - fascynująca, naprawdę. polski w illinois to pikuś przy azjatyckich i afrykańskich, zwłaszcza pod kanadyjską granicą

jsz

bezmotocyklowy

KLod,

powiem tak, ten kto tankuje w PL nie potrafi liczyc ! JA juz dawno przestaelm to robic, tankuje tylko tyle aby miec rezerwe na 100 km, reszte czy do pelna tylko  u siebie

🙂

no, się będziemy smiać, jak za 15 lat na ulicach połowa populacji będzie mówić po ukraińsku.... Bez względu na 500+ i inne takie, dzietność mamy jedną z najniższych w Europie i społeczeństwo nam się starzeje..

Po prostu zamiast robić dzieci na potęgę, np. Michoa kóry ma ciąg do dziewczyn upala quady... 😉😄 

• Thanks 1

No i niech upala na zdrowie :). Z resztą jaki jest sens robić dziecko żeby za 30 lat walczyło o przetrwanie bo woda stanie się dobrem luksusowym a setki milionów migrantów klimatycznych wywołają zamieszki i konflikty zbrojne na skalę światową? Bez sensu 🙂

Why... So... Serious

W dniu 15.06.2019 o 23:25, Sihaja napisał:

Ehe, napewno. 

Widzisz, Klaudiusz, ja nie piszę z perspektywy "znam kilku właścicieli". Piszę z perspektywy "siedziałam w tym środowisku, pracowałam, prawie cały mój rocznik pracuje w różnych miastach, prawie 80 osób". 
I jakoś zadowolenia wielkiego nie ma. Ani z tego jak idzie interes, ani jakie są zarobki, ani jak wygląda codzienność.

Ale pewnie zaraz się dowiem, ze mają wygórowane wymagania.

Dzieje się tak dlatego że aptek jest prawie tyle samo co sklepów spożywczych. Ruch mały więc wszyscy walą marże z kosmosu i ludzie takie apteki zaczynają omijać. W tym wszystkim pojawia się taka sieć Syrenka i ludzie mają tanią alternatywę. Nie ma tych aptek tyle żeby każdy mógł piechotą z domu pójść, ale są już praktycznie wszędzie. Ja w aptece pod moim blokiem zapłaciłem ostatnio prawie 150 PLN za krople, maść do oczu i okulary rozgrzewające. Potem sprawdziłem że gdzie indziej zapłaciłbym mniej niż połowę tej kwoty. Więcej do tej apteki nie pójdę nawet jakbym miał się wykrwawić albo umrzeć z innego powodu. Co ciekawe kiedyś objechałem pół Warszawy w poszukiwaniu leku i właśnie w tej aptece pod moim blokiem pani magister powiedziała mi, że to przez to że apteki są prowadzone przez biznesmenów a nie farmaceutów. Powiedziała że leków nie ma, ale za to mają 20 różnych tabletek na ból głowy, dupy i cholera wie czego, a wszystkie i tak zawierają jeden z dwóch preparatów. Tak że apteka i właściciel mogą dobrze prosperować poprzez zdzieranie z ludzi na bandyckich marżach, a pracowników traktuje się jak trybiki w maszynie do zarabiania pieniędzy.

W dniu 17.06.2019 o 09:52, ks-rider napisał:

🙂

W granicy 10 PLN to chyba tylko słonina albo jakieś gówno napompowane wodą.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime