Jump to content
DrPlama

imigranci

Recommended Posts

16 minutes ago, Staszek_s said:

Limo, ja wszystko rozumiem ale skąd ta radosna ikonka na końcu wypowiedzi? Nie ma się z czego cieszyć, że tak na spostrzegają.

Owszem jest, im mniej cwaniaczków w Polsce tym lepiej 🙂

Why... So... Serious

Pudło ale próbuj dalej 🙂

Why... So... Serious

Hmm podawać jako przykład napis na murze napisany przez jakiegoś wandala... Kiepsko.
Zawsze znajdzie się garstka sfrustrowanych psycholi, natomiast większość ludzi ma to w dupie przynajmniej do czasu gdy ktoś się komuś nie naprzykrzy - i tu bez znaczenia czy będzie to rodowity Anglik, Polak czy Jamajczyk.

W dniu 25.05.2019 o 21:14, Buber napisał:
W dniu 6.06.2019 o 02:36, Buber napisał:

Hmm.. a nie możemy być po prostu ludzcy i starać się w takich sytuacjach nie oceniać ogółu i spróbować się wznieść ponad takie tanie "cygan-rumun-złodziej-nierób" i temu podobne?

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili. Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił.Jedna myśl o tym żeby zatryumfować nad złem, jest dla dobrego człowieka niczym. Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi. Zło zwycięża, gdy dobrzy ludzie nic nie robią."

Takie tam bzdury, wiem... ale chciałbym wierzyć że stać nas na coś więcej...

Marcin, a co ja mogę robić? Jestem normalnym uczciwym człowiekiem i staram się wszędzie tak zachowywać. W Hiszpanii musiałem się tłumaczyć przed Niemcami, że naćpany Polak który próbował ich staranować motorówką na wodzie to nie jest mój kolega ani statystyczny przedstawiciel naszej nacji, tylko człowiek od którego wynajmujemy domki i łodzie. W zasadzie to nie musiałem, ale z jakiegoś powodu to zrobiłem. Sam nie robię nigdzie siary a i tak jestem często traktowany jak... przedstawiciel nizin kulturowo społecznych. I co ja z tym mogę zrobić? Moja siostra studiowała na najbardziej prestiżowych uczelniach w Germanii i spędziła tam ładnych parę lat. Znała język, ale gdziekolwiek poza uczelnią używała angielskiego. Wiesz czemu? Bo po angielsku nie brzmiała dla Niemiaszków jak Polka i była zupełnie inaczej traktowana. Czy to ona robiła coś źle? No sorry ale stereotypy nie biorą się z kosmosu i bez względu czy jesteś Cyganem, Rumunem, Brytyjczykiem czy Polakiem, zbierasz po garbie za poczynania współplemieńców. Ja stosuję zasadę tabula rasa do każdego człowieka w bezpośrednich kontaktach, ale życie uczy pewnej ostrożności. wku**ia tylko to, że lewacko tolerancyjne społeczeństwa niosące swoją tolerancję na sztandarach, traktują cię mimo wszystko jak gówno ze względu na pochodzenie.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

18 minut temu, ZIGGI napisał:

Marcin, a co ja mogę robić? Jestem normalnym uczciwym człowiekiem i staram się wszędzie tak zachowywać. W Hiszpanii musiałem się tłumaczyć przed Niemcami, że naćpany Polak który próbował ich staranować motorówką na wodzie to nie jest mój kolega ani statystyczny przedstawiciel naszej nacji, tylko człowiek od którego wynajmujemy domki i łodzie. W zasadzie to nie musiałem, ale z jakiegoś powodu to zrobiłem. Sam nie robię nigdzie siary a i tak jestem często traktowany jak... przedstawiciel nizin kulturowo społecznych. I co ja z tym mogę zrobić? Moja siostra studiowała na najbardziej prestiżowych uczelniach w Germanii i spędziła tam ładnych parę lat. Znała język, ale gdziekolwiek poza uczelnią używała angielskiego. Wiesz czemu? Bo po angielsku nie brzmiała dla Niemiaszków jak Polka i była zupełnie inaczej traktowana. Czy to ona robiła coś źle? No sorry ale stereotypy nie biorą się z kosmosu i bez względu czy jesteś Cyganem, Rumunem, Brytyjczykiem czy Polakiem, zbierasz po garbie za poczynania współplemieńców. Ja stosuję zasadę tabula rasa do każdego człowieka w bezpośrednich kontaktach, ale życie uczy pewnej ostrożności. wku**ia tylko to, że lewacko tolerancyjne społeczeństwa niosące swoją tolerancję na sztandarach, traktują cię mimo wszystko jak gówno ze względu na pochodzenie.

Wiesz, że stosuję tą samą taktykę? Jak rozmawiam po angielsku to jest dobrze  do momentu jak nie zapytają mnie skąd pochodzę, od razu zmienia się wyczuwalnie atmosfera. Parę razy się nabrałem a teraz pytam czy to coś zmieni albo unikam odpowiedzi.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Hmm.. no w sumie to o tyle mam lepiej że ostatnio ciągle dalej niż Europa, i jak mówię że z Polski to nie problem, no i skoro pytasz co robić? Dawać dobry przykład za granicą zamiast zły. Tyle się da zrobić. 

Ale akurat w kontekście tej dyskusji to bardziej mi chodzi o to żeby na ile to możliwe, nie generalizować w ten sposób w przestrzeni publicznej, czyli np, na forum. Że jak ktoś napisze "a bo ci Cyganie to złodzieje" to żeby ktoś zaraz skontrował - "nie generalizuj, nie stosuj odpowiedzialności zbiorowej". Bo im więcej pozwalamy na to tym gorzej jets dookoła, czego dowodem jest to co się dzieje w polityce, to jak zchamiał język dyskusji, to jakie argumenty padają, zresztą sami wiecie.

I to nie jest tak że jestem oderwanym od świata idealistą, spoko, ale naprawdę w momencie jak nam takie teksty przestają przeszkadzać to jest bardzo źle, o ile nie za późno... 😞

Ale dobra, koniec filozofowania. Ziggi, następny raz jak będę Peterka odwiedzał to dam znać. Chętnie bym się z Tobą spotkał w realu 🙂  a Pieńków w sumie mały 😄 

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

Moze dlatego odpowiedz na pytanie "where are you from ?

"Canada" jest taka mila 🙂

Słyszałem że w kraju upały...
Screenshot-2019-06-11-10-39-04-327-com-google-android-googlequicksearchbox-01.png

Ups, się czy to wysłało?

2 godziny temu, KLAUDIUSZ napisał:

Ja bym w takim klimacie długo nie wytrzymał ......

Na szczęście, to się nie zdarza zbyt często. W zeszłym roku o tej porze było upalnie. I mam nadzieję, że i w tym zobaczymy jeszcze słońce 🙂

W dniu 8.06.2019 o 06:36, jonaszko napisał:

Czyli jesteś zwykłym, pospolitym rasistą. Dopóki problem ciebie nie dotyczył, mogłeś grać, udawać tolerancyjnego  obywatela. Jak problem dotknął, poznałeś go, to już tolerancja poszła w odstawkę. Taki właśnie jest rasizm i tak się objawia ta udawana tolerancja.

Tak sobie myślałem dzisiaj na siłowni o tym jak mnie nazwałeś. Jeszcze raz odpowiem nie jestem rasistą, nikogo nie traktuję gorzej z powodu tego, że ktoś ma inny kolor skóry bądź wyznanie. Opinię na temat innych narodowości wyrobiłem sobie na podstawie własnych wieloletnich doświadczeń, życia w społeczeństwie multikulturowym.

Właśnie wróciłem z siłowni, na której było sporo ludzi, w tym sporo o czarnym kolorze skóry. Wkurza mnie jak ktoś zostawia ciężary tam gdzie ćwiczył i nie odkłada ich na miejsce. Dzisiaj obserwowałem kto tak robi i zgadnij co zauważyłem? 80% procent pozostawionych ciężarów to sprawka ludzi o czarnym kolorze skóry, zatem co ja mam o nich sobie myśleć? Wszędzie wiszą informacje z prośbą o odkładaniu ciężarów na miejsce.

14 godzin temu, Januszm napisał:

Dzisiaj w radiu mówili, że więcej opadów mamy w czerwcu jak było w październiku, listopadzie zeszłego roku 😞

ale on pisze o upałach, nie opdadach

8 minut temu, Januszm napisał:

Na szczęście, to się nie zdarza zbyt często. W zeszłym roku o tej porze było upalnie. I mam nadzieję, że i w tym zobaczymy jeszcze słońce 🙂

halo, tu ziemia,...

Nie ...... Ja pisze o opadach ...... upał to loooz, zresztą dla mnie upał to zaczyna sie od +40C

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

8 godzin temu, Januszm napisał:

Tak sobie myślałem dzisiaj na siłowni o tym jak mnie nazwałeś. Jeszcze raz odpowiem nie jestem rasistą, nikogo nie traktuję gorzej z powodu tego, że ktoś ma inny kolor skóry bądź wyznanie. Opinię na temat innych narodowości wyrobiłem sobie na podstawie własnych wieloletnich doświadczeń, życia w społeczeństwie multikulturowym.

Właśnie wróciłem z siłowni, na której było sporo ludzi, w tym sporo o czarnym kolorze skóry. Wkurza mnie jak ktoś zostawia ciężary tam gdzie ćwiczył i nie odkłada ich na miejsce. Dzisiaj obserwowałem kto tak robi i zgadnij co zauważyłem? 80% procent pozostawionych ciężarów to sprawka ludzi o czarnym kolorze skóry, zatem co ja mam o nich sobie myśleć? Wszędzie wiszą informacje z prośbą o odkładaniu ciężarów na miejsce.

je*ane bambusy.

11 godzin temu, Januszm napisał:

Ja pie**olę, Ty naprawdę masz problem z psychiką. Na silowni myslaleś o mnie. No nic, polecam wizytę u psychoanalityka, analizę Twoich myśli

7 godzin temu, Januszm napisał:

Jonaszko wytrzeźwiej a później dopiero usiądź do kompa 😀 

Nie mam z tym Problemu. jednak skoro o tym piszesz, to pewnie coś jest w temacie. Przecież angole wg. stereotypu i obserwacji, maja z tym problem. Trudno rano, tak ok. 7 spotkać trzeźwego. Janusz, nie idź tą drogą,....

7 godzin temu, jonaszko napisał:

Ja pie**olę, Ty naprawdę masz problem z psychiką. Na silowni myslaleś o mnie. No nic, polecam wizytę u psychoanalityka, analizę Twoich myśli

Nie mam z tym Problemu. jednak skoro o tym piszesz, to pewnie coś jest w temacie. Przecież angole wg. stereotypu i obserwacji, maja z tym problem. Trudno rano, tak ok. 7 spotkać trzeźwego. Janusz, nie idź tą drogą,....

Nie mam z niczym problemu a piję rzadziej od wielbłąda. Drogi Jonaszko, nie pochlebiaj sobie, nie myślałem o tobie ale o tym jak mnie nazwałeś, jak szybko przypiąłeś mi bezpodstawnie łatkę, nie znając mnie i nie biorąc pod uwagę tego co napisałem.

20 godzin temu, Januszm napisał:

Godzinę temu, Januszm napisał:

Nie mam z niczym problemu a piję rzadziej od wielbłąda. Drogi Jonaszko, nie pochlebiaj sobie, nie myślałem o tobie ale o tym jak mnie nazwałeś, jak szybko przypiąłeś mi bezpodstawnie łatkę, nie znając mnie i nie biorąc pod uwagę tego co napisałem.

Ha,ha, Janusz, mylisz się. Oczywiście, osobiście ciebie nie znam ale znam z tego co piszesz i tylko to mogę oceniać.  A piszesz tak, 80% procent pozostawionych ciężarów to sprawka ludzi o czarnym kolorze skóry, zatem co ja mam o nich sobie myśleć?

No, ja, to sobie myślę tak. Było 100% ludzi na siłowni. Było 100% nieodłożonych na miejsce ciężarów. 80% nie odłożyli czarni.  No to 20% nie odłożyło białych. Pytanie brzmi; ilu było czarnych a ilu białych?😄

Janusz, a co do imigracji, to polecam przeczytać ksiażkęhttp://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,164031,24871257,londyn-arabow-to-zupelnie-inne-miasto-niz-londyn-polskich-budowlancow.html#s=BoxOpImg4

Będziesz miał relacje z pierwszej ręki, jak to naprawdę jest. Nie tylko w Londynie ale i Bristolu i pewnie wielu, wielu miejscach na ziemi.

No zajebiste, polecił emigrantowi poczytać książkę, napisaną przez zawodowego dziennikarza, żeby się dowiedział prawdy o emigracji.
Kocham to forum...

Ups, się czy to wysłało?

Jonaszko wymiata... dziennikarz, który z zasady szuka extremów bo tylko to jest ciekawe, wie więcej od gościa który tam mieszka. Tym bardziej, że o ile kolega Janusz pieprzy jak potłuczony o tym jak jest w Polsce, to akurat o tym jak jest na WWS jakoś nie widziałem aby chłopaki z GB zaprzeczali temu co pisze. Szacun. Może to jednak Janusz ma rację i Jonaszko nie powinien pić...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)