Jump to content

Kilka pytań - Yamaha tdr 125

Recommended Posts

Witam

Niecały miesiąc temu kupiłem Yamaha TDR 125, dopiero teraz zaczynam ją poznawać i mam parę pytań ;)

1. Silnik po rozgrzaniu do temp roboczej kopci powyżej 7 tyś obrotów, olej leję bezpośrednio do baku, poniżej 7 tyś nie kopci nic. Oleju ze skrzyni nie ubywa, płyn chłodniczy także czysty bez plam oleju. Co może być przyczyną kopcenia powyżej 7tyś?

2. Yamaha ma 6 biegową skrzynie, czy to normalne, że na 6 biegu motocykl nie przyśpiesza tylko utrzymuje/lekko traci prędkość. Max prędkość na 6 biegu to ok. 105 km/h. Czy jest to wina tego że motocykl jest nie odblokowany? Czy raczej coś innego, może zbliża się remont...?

3. Do ilu powinien kręcić ten silnik I w jakim zakresie ma najwięcej mocy? Bo u mnie najwięcej mocy występuje od 3,5 tyś do 7 tyś, a kręci do 9,5

4. Na koniec, występuje u mnie jakieś szumienie z lewej strony motocykla.

Nakręciłem filmik: https://www.youtube.com/watch?v=VYlRkoo6zbM&feature=em-upload_owner

Słychać grzechotanie, im większe obroty tym głośniej. Co to może być. A może to normalne w tych motocyklach?

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam ;)