Skocz do zawartości

125ccm za 4000-5000 na pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę i troszkę się boję czy ta moc NSRki nie jest za duża na pierwsze moto........ Dało by się na tym nauczyć jeździć od podstaw (bo ja oprócz może z 10 km na skuterze kolegi to na motocyklu nie jeździłem). Z drugiej strony kupować "50" w takim wieku to już chyba trochę obciach, także z powodu, że niektórzy moi kumple jeżdża na "500" i wzwyż. Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem jakimś nieodpowiedzialnym narwańcem, który będzie jeździł szybko. Wręcz przeciwnie - mam nawet opinię nieco zbyt spokojnego, powiedziałbym, że jestem flegmatykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak Cagiva Mito? 34 km, 7 biegów, v-max 160-170, a w cenie do 5000 się można wyrobić. Ja mam 16 lat, jako pierwszy motocykl kupiłem Jawe TS 350, a przedtem jeździłem tylko na jawce 50 kuzyna (na jedynce) i motorynce kolegi. Na tych dwuch sprzętach zrobiłem może 50 km. I rok temu przejechałem się na CZ350. Na początku na jedynce prawie bez gazu(jakieś pierwsze pół godziny), a potem zacząłem ją ciskać bardziej niż jej właścicel. No i kupiłem sobie Jawe, jeżdże już rok i żadnej (naszczęści) gleby. A taka 125 jest sporo lżejsza od TS-ki, lepsze hamulce ma i wogule.

Poproś któregoś z kolegów żeby Ci się dał przejechać na czymś mocniejszym i zobacz jak sobie radzisz. (Ale się rozpisałem)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajzyj na Allegro. Jesli mi sie dobrze zdaj (sam rozgladam sie za NSR) to jest tam taki smieszny (czyt. fajny) sprzecior za 5300. Chyba... bo dawno tam nie bylem. A jak nie ma na Allegro to kup Dizmara. Tam tez jest ta NSR. Rocznik 96 spox wyglad. A tak ogolnie to NSR zajebisty sprzecior. Jezdzilem na troche zajezdzonej NSR kumpla i od tego momentu chcialem miec to moto. Bez zadnego tuningu itp. bierzesz Jawe 350. A jesli chodzi o koszty eksploatacyjne to nie jestem pewien czy sa one az tak wielkie... Moze i trzeba ciagle ten olej lac, ale NSR jako 2-T jest na pewno prostsza w obsludze.

 

Z powazaniem :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja spotkałem dziś kolegę, który ma Hondę 125 (jakiś chopperek, ale nie wiem jaki) z roku 95 lub 96 i przejechane ok 5500 km lub 6000km - chce ją pchnąć za ok 8000 zł.

Ktoś co to może być za moterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam ogłoszenia i bardziej podoba mi się od NSRki Aprilia AF1 Futura. Całkiem ciekawe są nawet ofertki, a za 5000 można gdzieś tak 93-94 rocznik wyrwać. Mam do Was pytanie: jak wypada ta Aprilia w porównaniu z Hondą? Jak z awaryjnością, dostępnością części?

Na sprzęcik z rodzaju ściaga 125 jestem już zdecydowany. Skoro piszecie, że może być do nauki jazdy to wybiorę właśnie coś takiego. Nic mniejszego w moim wieku już się raczej chyba nie opłaca kupować po to aby sprzedać po roku czy dwóch. Wolałbym kupić coś takiego na czym przez kilka latek pojeżdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najfajniejsza sprawa, że masz monowachacz. :( Ale to zjefajnie wygląda, no i panienki na to lecą :mrgreen: Jak ci sie znudzi (czyt. będzie za słaba) to zawsze można założyć cylinder + tłok Polini (nowy 2000) i masz 160 ccm i 45 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz za mocnego sprzęta to polecam nsr i yamahe tzr - jeżdzą szybko ale maja mniej czynnosci eksploatacyjnych oraz tańsze czesci niz cagiva mito i aprilie. wczoraj sie przejechalem cagivą mito II i jestem na prawde w szoku jakie ten motor ma hamulce i jak sie składa w zakręty. tym możesz nawet wybrać do poznania i potrenować na torze, za to nsr i tzr są wygodniejsze, cichsze, nie jesteś tak mocno pochylony itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wal na priv to dam ci sie przejechać moją cb 250. Zobaczysz (a może i Twój stary) że pojemność motocykla nie jest w 100% ważna. On pamieta Junaka ale trochę sie od tamtego czasu zmieniło.

 

A może przy okazji kupisz ode mnie Hondzię, bo ja już szukam czegoś wiekszego :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z "zachtomasso" w 100% tach ze nie pojemność - jest taka ważna - tzn nie zawsze trzeba jej sie bać.

 

A taką 125-tką jak napisałeś " ....pojeżdze pare lat...." tylko z przymusu - znudzi sie po 1-szym tyg.- ja nie jeździłem na żadnym moto prawie i jak zaczołem oglądac ogłoszenia 125-tek (nsr-ki, tzr-ki, aprilka jedna była) samo jeżdżdzenie i ogladania noi 5 min jazdy sprawiło to ze przy 6-stym ogłoszeniu czułem sie jak bym tym czymś jeździł już od dawien dawna.

Jak przy pierwszym ogłoszeniu nie byłem pewnie gdzie hamulec a gdzie sprzęgło :mrgreen: tak kończywszy oglądanie ostatniego moto :( byłem można by poiwedziec wprawiony:)

 

 

pozdro. ŚWiR :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z "zachtomasso" w 100% tach ze nie pojemność - jest taka ważna - tzn nie zawsze trzeba jej sie bać.

 

A taką 125-tką jak napisałeś " ....pojeżdze pare lat...." tylko z przymusu - znudzi sie po 1-szym tyg.- ja nie jeździłem na żadnym moto prawie i jak zaczołem oglądac ogłoszenia 125-tek (nsr-ki' date=' tzr-ki, aprilka jedna była) samo jeżdżdzenie i ogladania noi 5 min jazdy sprawiło to ze przy 6-stym ogłoszeniu czułem sie jak bym tym czymś jeździł już od dawien dawna.

Jak przy pierwszym ogłoszeniu nie byłem pewnie gdzie hamulec a gdzie sprzęgło :mrgreen: tak kończywszy oglądanie ostatniego moto :( byłem można by poiwedziec wprawiony:)

 

 

pozdro. ŚWiR :clap:[/quote']

 

hehe ty sie zastanawiales miedzy skuterem a mz, pozniej wyszło 125 a skonczylo sie na 500 :clap: jednak niezle cie ustawilismy :( :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...