Skocz do zawartości

125ccm za 4000-5000 na pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat i wkrótce rozpocznę kurs na prawko kat. A i B (naraz). Zastanawiam się nad zakupem motocykla o poj. 125ccm (najlepiej przed egzaminem, zeby sie pocwiczyc jazde). Nigdy wczesniej nie mialem doczynienia z motocyklem, także nauczyć bym się musiał od zera. Na motor mam przeznaczone max. 5000zł. Zastanawiałem się nad NSR 125, bo gość mieszkajacy niedaleko ma i bardzo chwali, ale za taka kwote raczej byłby dość dawny rocznik. Może jednak coś innego polecicie? Rodzaj motocykla raczej nie gra roli, z tym, że nie podobają mi się enduro, crossy i skutery. Mile widziane byłoby coś w rodzaju naked-bike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba lepiej kupuj GS-a. 125-tki to dwusuwy, sa mniej wytrzymale, drozsze w utrzymaniu i za 5000 raczej nic porzadnego nie wyczaisz. GS-ow jest dosc duzo u nas, to juz czterosuw. GS ma 47KM (zdlawiony mniej), Aprilia RS 125 ma 32KM. V-max GS-a to 180, Aprilii 160. Do setki GS ma 6sek, a Aprilia 7 :D Dane teoretyczne, ale roznicy duzej nie ma. Jedyne co, to GS jest ciezszy o ok 50kg, wiec moze troche ciezej byc sie przyzwyczaic. Jezeli nie jestes zbyt maly i slaby to dasz rade :buttrock:. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS RULEZZZZZZ

tanie częsci konstrukcja bezawaryjna w zasadzie i sama radość

 

jestem zwolennikiem większych pojemności ale jak chcesz coś malego za rozsądne pieniadze to kup MZ 150 lub 251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze ponad dwa lata 125ccm i mi sie jakos nie nudzi :D No chyba, ze teraz jak mi sie nie wkreca na obroty i leci jak RS 50 :D Ogolnie na polskie drogi to ma predkosci w sam raz :D Najbardziej wkurzajacy jest dzwiek oraz duze koszty eksploatacji... Reszta ok :( Ale na nastepny sezon i tak kupuje cos mocniejszego :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO GS 500 - zajebista maszyna

 

Od wtorku jestem jej szczęśliwym posiadaczem, wiadomo to już waży swoje PIERIUN nie 50kg a 80kg różnicy ale jest spoko idzie to opanowac ja mam 182cm wzrostu i 65 kg żywej wagi :mrgreen: i jest zaje...ście

 

PODOBNIe jak TY chciałem kupić 125-tke ale jak już PIERUN wspominiał to dwusów - wymaga remontów, króte są też kosztowne.

 

pozdro. ŚWIR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO GS 500 - zajebista maszyna  

 

Od wtorku jestem jej szczęśliwym posiadaczem, wiadomo to już waży swoje PIERIUN nie 50kg a 80kg różnicy ale jest spoko idzie to opanowac ja mam 182cm wzrostu i 65 kg żywej wagi  :mrgreen: i jest zaje...ście

 

PODOBNIe jak TY chciałem kupić 125-tke ale jak już PIERUN wspominiał to dwusów - wymaga remontów, króte są też kosztowne.

 

pozdro. ŚWIR

To Twoja pierwsza maszyna? Jeździłeś już na czymś wcześniej? Ja sam nie wiem. Z początku wydawało mi się, że 500 to trochę za ciężki sprzęt. Strasznie mały nie jestem, może bym sobie poradził. Niestety ojciec kiedyś miał WSK 125 i ma trochę dziwne podejście - uważa, że JUnak z 350ccm pojemności za bardzo duży motor, także do 500 go raczej na 100% nie przekonam. Napiszcie może jeszcze coś o jakichś "125"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy piszecie z tymi 125.... jak sie niczym nie jeździło to 125 ma takiego kopa że sie w głowie nie mieści i opanowanie takiego motorka to myśle że minimum dwa lata... i to dobrej zapierdalanki

 

Teraz co do osiągów GSa i aprili to powiem tak.. miałem kiedyś AF1 125 FUTURA i sprzet ten ze swiateł spokojnie wciągał takie maszyny jak GS czy np cb450....

 

125 zmieniłem bo była dośc awaryjna( Miała 13lat i 44k przebiegu) i doprowadzało mnie to do furii dlatego kupiłem 4T i tobie polecam 4T... nawiasem mowiąc 125 to naprawde wspaniały motorek z tym że trzeba szukać modeli z lat

powyżej 98... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, ze teraz jak mi sie nie wkreca na obroty i leci jak RS 50
hmmm....jak ja docierałem swoją to po 20km już był miodek.... coś masz chyba nie tak... napisz na PW objawy jak i co tylko opisz mi dokładnie bo to nie normalnie żeby po 2000km motor nadal nie jechał....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...