Skocz do zawartości

Rotax 123 ustawienie pompki oleju (dozownika)


SebiiPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem ostatnio Aprilie Pegaso 125 z silnikiem Rotax 123. Podobno od kilku dobrych lat nikt do niej nie zaglądał więc chciał bym ustawić porządnie i odpowietrzyć pompkę oleju która podaje olej z dozownika do gaźnika. Czy mógł by mi ktos wyjasnic jak sie ustawia w silniku Rotax 123 pompke oleju czy jest tam jakiś filterek który należy czyścić i czy powinno się jakoś te pompkę odpowietrzać... Czekam na waszą pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem ostatnio Aprilie Pegaso 125 z silnikiem Rotax 123. Podobno od kilku dobrych lat nikt do niej nie zaglądał więc chciał bym ustawić porządnie i odpowietrzyć pompkę oleju która podaje olej z dozownika do gaźnika. Czy mógł by mi ktos wyjasnic jak sie ustawia w silniku Rotax 123 pompke oleju czy jest tam jakiś filterek który należy czyścić i czy powinno się jakoś te pompkę odpowietrzać... Czekam na waszą pomoc !

odłącz przewód idący od pompki do gaźnika . Zrób mieszankę paliwa z olejem i zalej do baku . Nalej oleju do zbiornika i odpal moto . Poczekaj chwile i jak z przewodu idącego do gaźnika zacznie lecieć olej to go podłącz . Filterka raczej żadnego tam nie ma przynajmniej u mnie w Kawasaki KMX nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej zrobisz jak wywalisz ten dozownik. Po prostu odłącz czujnik, wszystko inne możesz zostawić podłączone. Mieszankę rób sobie w baku - miej pod siedzeniem buteleczkę dla dzieci z miarką i będziesz wiedział ile lejesz. Ew możesz sobie wymyślić jakiś kranik w zbiorniczku oleju i uzupełniać z niego wspomnianą buteleczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po to jest dozownik żeby go używać :banghead: Nie wymyślono go tylko dla wygody. Dozownik zapewnia lepsze smarowanie niż taka mieszanka w baku.

 

A skąd masz pewność, że w danej chwili ten dozownik działa? Skąd pewność, że nic tam się nie zatkało / uszkodziło? Ja jestem doskonałym przykładem zatarcia silnika w Aprilce SR50 bo za bardzo ufałem dozownikowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w hondzie nsr co jeden zbiorniczek oleju sprawdzałem poprawność jego działania. Poza tym dozownik ma w zbiorniczku zazwyczaj filtr który ma za zadanie wyłapywanie syfu i brudu powodującego zatkanie. Więc go też należy co jakiś czas oczyścić. Oraz nie dopuścić do skończenia się oleju bo trzeba będzie odpowietrzać dozownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

:banghead:

 

ale tak jest :D

Dozownik zapewnia lepsze smarowanie niż mieszanka , choćby dlatego że olej nie jest tak zmieszany z paliwem jak w mieszance -zwróccie uwagę że dozownik podaje olej z reguły za gaźnikiem bezpośrednio przed cylinder ........

 

A awarie ? panowie w motocyklach 4T też zdarzają się awarie pompy oleju i co wyrzucacie je i przerabiacie na smarowanie rozbryzgowe :laugh: ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...