Skocz do zawartości

Krzywe tylne koło? Jak ustawić?


siemit85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od nie dawna jestem posiadaczem chińskiego motocykla jakim jest Junak 123 125cc
Jest to mój pierwszy motor. Lekki, zwinny i jak dla mnie to na razie wystarczy.
Wszystko jest z nim ok. Jest już dotarty i z dnia na dzień jazda nim sprawia mi coraz większą frajdę....

Ale mam z nim problem...

 

Patrząc na moto od tyłu...tylne koło nie jest ustawione symetrycznie względem błotnika i tablicy rejestracyjnej.
Koło jest proste w pionie ale jest przesunięte w lewo względem tylnej części moto.

Puszczałem kierownice w czasie jazdy...moto jedzie prosto. W zakrętach też jest chyba ok ale cóż mogę powiedzieć...to mój pierwszy moto.

Mam nim zrobione 1250 km. Wadę zauważyłem przy 500 km przebiegu. Przy 300 km miałem pierwszy przegląd serwisowy zrobiony u mojego lokalnego dilera Junaka...swój moto kupiłem u innego.

Teraz nie wiem czy wada jaką wykryłem była od zakupu motocykla czy "zrobiła się" po tym pierwszym przeglądzie.

 

Oczywiście pojechałem do serwisu, który robił mi pierwszy przegląd aby spróbował coś z tym zrobić ale po 30 minutach kręcenia śrubami serwisant stwierdził, że "ten typ tak ma" i że nie da się nic z tym zrobić.

 

Na forum Junaka 123 też pisałem o moim problemie. Po za kilkoma odpowiedziami typu "też tak mam ale jeżdżę dalej" (podejrzewam, że to ludzie współpracujący z importerem) dostałem jedną konkretną odpowiedź, że podczas regulowania tylnego koła tymi śrubami nie ma co patrzeć na znaczniki (kreski).

Sam zabrałem się do regulacji...po godzinie poddałem się!

 

Proszę sobie darować wypowiedzi typu "a czego się spodziewałeś po chińczyku..."

Ta wada odbiera mi radość z jazdy

 

post-82119-0-18767900-1434440377_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło jest przesunięte nie tylko względem błotnika i tablicy. Nawet jak przejechałem po błocie to lewa strona motocykla tam gdzie jest zębatka była bardziej obryzgana niż prawa. Po prostu widać, że koło jest krzywo osadzone względem całej tylnej części moto....tak jak by właśnie cały wahacz był przesuniętu w lewo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze suwmiarka zalatwia wstepnie problem czy to koło siedzi w sachaczu z pozamieniani tulejkami czy to faktycznie geometrii brak. Zmierz ile rant opony znajduje sid od wachacza po jednej i drugiej stronie. Jak rowno to znaczy, ze geometria a jak wartosci sie nie zgadzają to tulejki na oście zamienione. Zakładam oczywiście, że na regulacji łańcucha jest wszystko rowno.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki...po robocie wszystko pomierzę i napiszę jakie wartości mi wyszły.

Obawiam się, że to będzie ciężki temat. Napisałem do importera Junaków czyli firmy Almot...puki co nie dostałem odpowiedzi. zadzwoniłem również do dilera który sprzedał mi moto. U mojego rozmówcy był wyczuwalny ton znajomości tematu. Aby mnie czym prędzej zbyć poinformował mnie, że również skontaktuje się z importerem. Kiedy powiedziałem, że jestem gotowy przyjechać do nich aby sami na to zerknęli (60 km w jedną stronę) usłyszałem zimne "jak Pan chce"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...