Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

ależ wręcz przeciwnie: rekordowy deficyt bez żadnego realnego uzasadnienia, bo w stosunkowo dobrej sytuacji gospodarczej otoczenia; populistyczne rozdawnictwo pieniędzy dla kupowania elektoratu; obniżanie standardów zarządzania państwowymi spółkami z podstawą tylko w nepotyzmie. do tego właśnie lekceważenie wskaźników makroekonomicznych, w połączeniu z zapowiedzią ignorowania ich dla partykularnych politycznych celów. jeśli te zjawiska nie przekonują i nie budzą obaw, to przykro mi - ostatecznym dowodem, jeśli będę miał rację, będzie znów jak w latach '70 przeciętna pensja w wysokości $10 (niekoniecznie dosłownie)

a ratingi oceniają jedynie sytuację w krótkiej perspektywie: kilku miesięcy, do następnego przeglądu, więc nawet mniej niż roku

przy okazji tekst dla przekonanych, że pisuardzi nie robią nic gorszego, niż wcześniejsze ekipy: w 2012 po 5 latach rządów po/ psl puls biznesu opublikował listę po 400 nazwisk z każdej partii obsadzonych z politycznego nadania. obecnie listę 1000 nazwisk kaczystów przygotowano po roku. za PO stanowisko w zarządzie orlenu z politycznego nadania kosztowało karierę, dziś prezes kompletnie bez doświadczenia rządzi, bo jest kolesiem kacyka. dojna zmiana

jsz

jeszua, znowu muszę cię sprowadzić na ziemię:

1. "...obniżanie standardów zarządzania państwowymi spółkami z podstawą tylko w nepotyzmie..." - tu w zasadzie nic się nie zmieniło, zrobili to szybciej, bo:

"...2012 po 5 latach rządów po/ psl puls biznesu opublikował listę po 400 nazwisk z każdej partii obsadzonych z politycznego nadania. obecnie listę 1000 nazwisk kaczystów przygotowano po roku..." - znowu bezmyślnie powtarzasz za GW i TVN - PO/PSL miała 800 stanowisk (bo tyle jest 2x400)- fakt, 25% więcej mają Pisuary, ale jakość jest w zasadzie taka sama.

2. "...w połączeniu z zapowiedzią ignorowania ich dla partykularnych politycznych celów..." -wiesz, to trochę jak z Trumpem - tam też kolesiostwo od Hilarki dosłownie brało (i nawet nadinterpretowało) jego zapowiedzi. A życie pokazuje co innego. Tak samo z naczelnikiem - co mówi, a co faktycznie zrobi, to jeszcze się okaże... :)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

komandosku gdybaniami się ekscytujesz? Chyba brakuje tematów na opozycję.

Audi Sport

jeszua, znowu muszę cię sprowadzić na ziemię:

1. "...obniżanie standardów zarządzania państwowymi spółkami z podstawą tylko w nepotyzmie..." - tu w zasadzie nic się nie zmieniło, zrobili to szybciej, bo:

2. "...w połączeniu z zapowiedzią ignorowania ich dla partykularnych politycznych celów..." -wiesz, to trochę jak z Trumpem - tam też kolesiostwo od Hilarki dosłownie brało (i nawet nadinterpretowało) jego zapowiedzi. A życie pokazuje co innego. Tak samo z naczelnikiem - co mówi, a co faktycznie zrobi, to jeszcze się okaże... :)

ad. 1. 800 po 5 latach, a 1000 po roku - i to ja muszę być sprowadzany na ziemię ;P z liczeniem procentów proponuję wrócić do postawówki, uwzględnić proporcję związaną z upływem czasu. co do jakości to nie przypominam sobie, żeby po/psl zmieniały statuty spółek po to, żeby wepchnąć partyjnych lokajów posiadających tylko maturę, co stało się typowe dla rządów pislamu. również likwidacja służby publicznej (a w każdym razie zniesienie standardów) jako zasobu wykwalifikowanych osób na stanowiska, jest działaniem kaczystów; poza kolesiostwem nie zaproponowali nic w zastępstwie

ad. 2. życie jeszcze nic nie pokazuje, poza tym, że nowy prezydent-elekt ma rekordowe najniższe poparcie w społeczeństwie i to jeszcze przed objęciem urzędu. jak również że z każdej obietnicy, która przyniosła mu głosy w wyborach wycofuje się natychmiast po nich - typowy populista, nastawiony na powtórzenie naiwniakom wszystkiego, co chcą usłyszeć. co zrobi, dopiero zobaczymy - na razie z wywiadów dowiedzieliśmy się, że muru do zablokowania meksów nie będzie, może płot, obamacare nie będzie znosił, może poprawi, itd. pożyjemy, zobaczymy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

"Gdyby Kijowskiemu zależało na idei KOD, ustąpiłby teraz, nawet jeśli jest zupełnie niewinny (co jest praktycznie niemożliwe na bazie znanych faktów – mógł przecież powiedzieć wtedy, gdy był o to pytany, że zarabia na KOD jako informatyk (a że za dużo i że wcale nie on to ponoć robił – cóż tego jeszcze na bank nie wiemy).

Tym niemniej nawet jakby Kijowski był niewinny, ustępując teraz pomógłby temu ruchowi. I może wrócił później, oczyszczony z zarzutów.

Ale nie, Kijowski walczy o stołek do upadłego, w ostatnich wywiadach nadrabiając wszystko miną i zadziwiającą dziennikarzy arogancją. Liczy pewnie na swoich wyznawców, którzy chyba rzeczywiście byliby gotowi ufundować mu rentę za sam fakt bycia Kijowskim."

http://jacektabisz.natemat.pl/199525,kult-wodza-czy-obrona-demokracji

"Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, to byśmy nigdy niczego nie mieli." kwa, kwa.

.....

ad. 2. życie jeszcze nic nie pokazuje, poza tym, że nowy prezydent-elekt ma rekordowe najniższe poparcie w społeczeństwie i to jeszcze przed objęciem urzędu. jak również że z każdej obietnicy, która przyniosła mu głosy w wyborach wycofuje się natychmiast po nich - typowy populista, nastawiony na powtórzenie naiwniakom wszystkiego, co chcą usłyszeć. co zrobi, dopiero zobaczymy - na razie z wywiadów dowiedzieliśmy się, że muru do zablokowania meksów nie będzie, może płot, obamacare nie będzie znosił, może poprawi, itd. pożyjemy, zobaczymy

jsz

Moze sie wstrzymaj troche z ocena, tak z pare lat. Poza tym swoja ocene zacznij od siebie, czy jestes ok wobec tego kraju w ktorym zyjesz i pracujesz, legalnie i placac podatki, dopiero potem zacznij oceniac prezydentow USA. Nie zachowuj sie jak idiota ktory swoja ocene bierze z tego co pierdola nakrecone media, poczekaj czas pokaze.

Sory jeszua ja nie mowie ze ty, ale siedzi tu sporo takich nielegalnych darmozjadow na ktorych my wszyscy placimy podatki, niestety takich sie usowa, sa drogi do tego.

-PAXP-deijE.gif

cóż, Ciebie też będziemy rozliczać, z wypowiedzi i płacenia podatków tam czy tu? może sam się rozlicz, zanim zaczniesz przyganiać innym, skoro jest to Twoim zdaniem decydujące? ja odmawiam dyskusji na tym poziomie - prowadzimy swobodne rozważania nt. polityczno-gospodarcze, nie widzę problemu aby domagać się od kogokolwiek specjalnych uprawnień do podjęcia rozmowy. mamy takich, którzy podatków w Polsce nie płacą, a biorą udział w wyborach; ba, mamy nawet takich którzy Polski na oczy poza tv nie widzieli, żyjąc całe życie za granicą, a również mają prawo decydowania o tym, co się w kraju dzieje... i nadal żadnej z tych osób na fm nie będziemy odbierać prawa do dyskutowania o czymkolwiek

może nie zauważasz, ale nie popieram w żadnej mierze żadnego z negatywnych zjawisk, jakich jesteśmy świadkami po tej czy tamtej stronie kałuży. odmawiam jedynie kategorycznie uznawania populistycznego bełkotu za źródło łatwych rozwiązań dla trudnych problemów. to nie jest rozwiązanie, w żadnym przypadku - a już zwłaszcza nie we współczesnym świecie, w którym chociażby gospodarki są ze sobą silnie powiązane

w przypadku nowego prezydenta zauważam jedynie, co jest po prostu faktem, że facet jest kompletnie niewiarygodny na obecnym poziomie - a za kilka lat być może faktycznie zobaczymy, co z jego kiełbasy wyborczej zostanie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

Odmawiajac rozmowy odpowiedziales na pytanie ktorego ci nie zadalem. Tyle walisz frazesow na wszystkie tematy a wyszlo ze robisz tu na czarno dymajac rzad USA, nieladnie jeszua nieladnie

-PAXP-deijE.gif

:cool: tak właśnie wygląda poziom dyskusji w wykonaniu jak widać i pisowskich trolli, i tego samego typu elektoratu zza kałuży. poprzednio niejaki dv pomawiał mnie o ucieczkę przed prokuraturą do stanów, jakby nie było umowy o ekstradycji z nimi (ale co tam, metodą kacyka - rzucić g..nem licząc, że zawsze coś się przyklei), teraz ty dajesz dobre podstawy do identycznej oceny przez swoje zachowanie

BTW nie wiem, gdzie udało ci się wyczytać, że pracuję na czarno w usa. ba, nie wiem nawet, skąd pomysł że nadal tam jestem... czasami warto patrzeć i czytać ze zrozumieniem, a nie tylko udowadniać swoje (błędne, jak widać) poglądy chamskimi osobistymi zaczepkami. to z mojej strony byłoby na tyle w wymianie zdań z tobą, bob

tymczasem polski dlug publiczny w listopadzie ub roku wzrósł o 12mld zł (oficjalne dane rządu) w wyniku osłabienia waluty, spowodowanego wynikiem wyboru bożyszcza rednecków. warto może przypomnieć, że cały koszt 500+ w ub roku wynieść miał 17.2mld, co pokazuje skalę "zalet" jakie ma dla nas amerykańskie głosowanie. czyste fakty, nic więcej

jsz

[R. Kapuściński]

Pomawiasz ty, pomowiono i ciebie, proste tak to dziala :)

Koledzy widzac twoje ip pisza ze jestes w US, po czym ja pytam o podatki w US a ty nagle zmieniasz podpis w stopce miejsce zamieszkania na PL, srasz na pis i kosciol w PL ale to akurat mam w dupie, jestem republican wkurwiles mnie obrzucaniem gowna na Trumpa, a to czy dalej tu jestes korzystasz nie placac podatkow robiac i siedzac na czarno pozwoliem sobie dac do sprawdzenia twoja osobe.

Pozdrawiam

Jesli jestes czysty zrozumiesz ze potem przez takich oszolomow wszyscy Polacy placa za wizy i narzekaja, to ze strony w PL, a tutaj my za nich placimy podatki.

-PAXP-deijE.gif

nikogo nie pomawiałem, kiedy się do mnie przysrałeś. później również nie, ale dla takich jak ty typowe jest przykładanie do każdego swojej miarki. to raz. po drugie opis miejsca pobytu zmieniłem kilka dni po przyjeździe, nie mój problem że widzisz co chcesz, a nie fakty. twój prezydent sam pracuje na opinię, jaką o nim mają ludzie - proponuję lekturę z twojej strony sceny politycznej. chociaż pewnie jesteś uczulony na fakty, jak wskazuje dotychczasowa dyskusja

resztę twoich plwocin pomijam, nie jesteś dla mnie od dobrej chwili nikim w dyskusji. swoją drogą zadziwiasz mnie - żaden amerykanin nie traktował mnie z takim chamstwem, jak ty. a z kolegami i koleżankami z pracy jeszcze przed wyborami rozmawialiśmy również na temat wyboru przyszłego prezydenta. cóż, twoje zachowanie stanowi dowód na tezę, że jeśli Polak rodakowi za granicą nie zaszkodzi, to już prawie jakby pomógł

jsz

ps. po "sprawdzeniu" przepraszasz, publicznie - tak, jak mnie opluwasz. może po tym doświadczeniu nabierzesz nieco szacunku

[R. Kapuściński]

bullshit, nie wiesz jak sie bronic, wystarczyloby zdanie.... jest styczen dostalem W2 chcesz zobaczyc.... a tu znowu geba pelna frazesow o pis elektoracie i zlych polakach

Kazdy kto tu jest legalnie, pracuje legalnie(zarabia pow 600$ rocznie)zna kilka zasad o ktorych ty nie masz zielonego pojecia

-PAXP-deijE.gif

1907905_867119826680320_2167339375517367

[R. Kapuściński]

nie oglądałem wczoraj Gozdyry w Polsacie, ale ponoć Stonoga papiery podsłuchowe dostał od Kurskiego.

ciekawym, jak pisuary będą kluczyć. :D

joszua, daj spokój. nie warto.

a trump to psychopatyczna, prymitywna szmata.

i nikt nie będzie mówił, czy można oceniać polityka, czy nie.

nie muszę tam mieszkać, nie muszę czekać kilka lat, by zobaczyć, co osiagnie.

wystarczy wiedza na temat jego dotychczasowych osiagnięć.

prymitywny, niedouczony, prostacki, rasistowski cham.

taki lepszy Lepper.

jakim trzeba być redneckiem, żeby upatrywać w kimś takim zbawienia dla ameryki? :D

ps. odnoszę wrazenie, że najbardziej amerykańscy są ci polacy od azbestu, którzy tam siedzą kilka lat, a czują się już panami i policjantami świata.

beka z typów. :)

"Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, to byśmy nigdy niczego nie mieli." kwa, kwa.