Jump to content

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

C0RLE0NE

Recommended Posts

Ale ja nie bronie ani Tuska ani PO. Uwazam jedynie, ze "zgliszcza", "katastrofa" nie pasuja do tego co dzieje sie w Polsce.

Moje osobiste zdanie jest takie, ze:

1. nie jest tak zle jak przedstawia to PiS/Kukiz - po prostu mowienie w taki sposob jest modne + w spoleczenstwie jest cala masa narzekaczy, ktorzy wszystko chca miec zawsze pod nos i zawsze beda niezadowoleni - jak wygladala Polska 20 i 10 lat temu - nie mowcie, ze nie nastapil rozwoj i poprawa warunkow zycia?!?

2. nie jest tak dobrze, jak przedstawia to PO/tvn - tasmy udowodnily rozleniwienie, a zycie nie wyglada jak w serialach tvn, a problemy przecietnego Polaka to nie tematy poruszane w telewizjach sniadaniowych,

3. wiekszosc patologii jest niezalezna od wladzy,

4. Polska boryka sie jeszcze z zaszlosciami komuny, ktore nas uwstecznily w porownaniu do np. UK.

Po to sa wybory aby mozna bylo dac szanse innym. Dzieki zmianom kazdy kraj, w tym Polska, sie rozwija. Ja sam czekam na lepsze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Politycy sami mówią wprost, że ch*, d*, i kamieni kupa a ty ciągle masz nadzieję. Już nawet oni nie wierzą w te brednie, co opowiadają ludziom za pośrednictwem mediów.

Corleone ja mam wrażenie ,że jesteś oderwany od naszej rzeczywistości , niby nie jesteś za PO ,ale czego Kukiz i banda z pisu chce od naszej teraźniejszości ? ... czytam miedzy wierszami .Dlaczego notowania PO ,rządu , prezydenta tak drastycznie spadły ? bo to nie jest jakiś mały błąd, zła decyzja , tylko kierunek obrany bez pytania obywateli czy im to pasuje .I nie lekceważył bym Kukiza ;)

A nawet gdyby PIS przejął ster to już nie jest ta sama partia z Kaczyńskim i Macierewiczem na czele .Oni widza na czym umoczyli i potrafią wyciągnąć wnioski .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Politycy sami mówią wprost, że ch*, d*, i kamieni kupa a ty ciągle masz nadzieję. Już nawet oni nie wierzą w te brednie, co opowiadają ludziom za pośrednictwem mediów.

Dla mnie wszyscy oni to tylko "politycy"

Corleone ja mam wrażenie ,że jesteś oderwany od naszej rzeczywistości , niby nie jesteś za PO ,ale czego Kukiz i banda z pisu chce od naszej teraźniejszości ? ... czytam miedzy wierszami .Dlaczego notowania PO ,rządu , prezydenta tak drastycznie spadły ? bo to nie jest jakiś mały błąd, zła decyzja , tylko kierunek obrany bez pytania obywateli czy im to pasuje .I nie lekceważył bym Kukiza ;)

A nawet gdyby PIS przejął ster to już nie jest ta sama partia z Kaczyńskim i Macierewiczem na czele .Oni widza na czym umoczyli i potrafią wyciągnąć wnioski .

Dlaczego jestem oderwany? Przedstawiam swoj pkt widzenia na podstawie wlasnych obserwacji, rozmow z ludzmi, spotkan z klientami polskimi i zagranicznymi, duzymi i malymi, spotkan na konferencjach biznesowych i samorzadowych, zajec ze studentami, etc. Dlatego uwazam, ze nie jest tak zle jak zeznaje PiS/Kukiz oraz tak dobrze, jak zeznaje PO.

Notowania spadly poniewaz aktualna formula sie wyczerpala, nastapilo zmeczenie "materialu".

A to czy czeka nas nowy inny PiS to mam nadzieje - strategia usuniecia Jaroslawa okazala sie skuteczna, a wczorajsza akcja PO to juz akt rozpaczy.

Zawsze w tego typu tematach pisze o sprawach ekonomicznych, finansach i polityce gospodarczej, ale dzisiaj

rozumiem ze prawdziwa kleska jest polityka socjalna tego panstwa odbijajaca sie jak w lustrze w przykladzie z poprzedniego mojego postu.

Panstwo ogolnie opresyjne dla przecietnego obywatela, wszystko jedno czy to bedzie pracownik czy pracodawca sfery produkcyjnej,

wyciskajace z niego co sie da by utrzymac swoja polityczna baze czyli administracje, ale naprawde nie szanujace i "oszczedne" w przypadku ludzi starych i chorych.

Przeciez roczna renta dla takiego dziadka, weterana 2 wojny to ekwiwalent 2 miesiecznych poborow jednego barana z Wiejskiej, a ci ludzie naprawde walczyli o to panstwo w czasach gdy nie bylo zadnej nadziei na jego odrodzenie. Poza tym ilu ich dzisiaj zostalo ???

To tylko obrazuje horyzonty obecnej "klasy politycznej"- nahapac sie jak najwiecej puki jest sie przy korycie, a po nas chocby potop.

I wydaje mi sie ze tego ludzie powoli zaczynaja miec dosyc, niezaleznie jaki kolor i nazwe ta banda "hapaczy" przybierze, czy bedzie to PO, PIS, czy jakakolwiek inna partia obecnego ukladu wladzy.

Jesli zas chodzi o gospodarke to zobaczymy jak "lud pracujacy" zaspiewa gdy trzeba bedzie splacic gigantyczne zadluzenie i gdy Polska przestanie byc panstwem korzystajacym z pieniedzy Unii a zacznie byc platnikiem dla Unii.

I nie, 2 mln emigrantow w ciagu ostatnich lat to nie jest normalna sprawa i objaw zdrowej gospodarki.

Jeżeli martwicie się o to kto będzie pracował jak wszyscy wyjadą i pójdą na emertyury to wam powiem , że ukraincy dotarli już na zachodnią część polski , urzędy pracy ciągną tanią siłe roboczą jak się da , wiekszość ofert z PUPY jest skierowana pod ukrainca. Na stacji benzynowej jak tankujesz to trafi się jakiś przybysz za wschodu i nie widać żeby był przejazdem . A co najlepsze to z ogłoszeń też wydzwaniają chca kupować tylko cena im nie pasuje hehe .

Edited by Spaliniarz

Jako że ostatnio trochę współpracuje z firmą LOT, to mam wgląd w zarobki pracowników.

Nóż się w kieszeni otwiera, jak widzę że pilot zarabia 20000zł, stewardesa 10000zł, bagażowy 1500zł i musi znać w miarę nieźle angielski, uprawnienia na wózki widłowe, prawo jazdy B+E .

załatw mi proszę, prace stewardesy w locie za 10000zl ;)

Nie wiem Yuby o czym Ty mówisz, Moja dobra koleżanka jest stewardesą, lata na najdłuższych trasach i 10 tysięcy nie zarabia ......... raczej narzeka na zarobki .......

stewardesa w LOT-cie, zarabia od 3000-5500z na rękę. Wszystko zalezy od kilku czynników. Natomiast pilot, zaczyna od ok 4000zl i przed emerytura, jezeli jest kapitanem, moze liczyc na ok 22-25tys na reke. W krajach arabskich, tyle dostaje ale w USD :)

On zawsze ma info z pierwszej ręki Yuby ..... zawsze :D

p.s. Mongor kupiłes akcje TVNu kilka dni temu?

Nie, nie kupilem. Nie bawie sie w niepewne inwestycje :biggrin:

a, jeszcze są piloci -oblatywacze, tam za godzinę lotu można i milion $ wyhaczyć a może i więcej :wink:

No własnie ...... pewnie te stare raszple maja najwięcej ..... a Moja koleżanka niezła dupa :D

Sek w tym ,ze nie daje dupy pilotom, to i zarabia marne grosze.

No i sie zmarnuje :)

A jak Michoa odmówił wyjazdu do Norwegii, to poleciał inny na jego miejsce, w tej chwili ma 10000zł, naukę norweskiego za free przez pierwsze dwa miesiące, mieszkanie przez miesiąc za free. Tylko prawko na C musiał mieć.

Kierowca śmieciarki, praca od 4 rano do 12-13.

czlowiek sie liczy nie pieniadze , a ja mam chyba 100km do bristolu i dzieki temu czuje sie odmieniony duchowo a on ?

LOT jako miejsce pracy to syf, z resztą jak każda spółka skarbu państwa.

ciekawe :D nie wiem jak lot ale kghm czy belchatow to tez skarbu panstwa nie ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl