Jump to content

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

C0RLE0NE

Recommended Posts

To sam widzisz Janku, jak się liczą z naszym rządem i prezydentem nasi sąsiedzi. Ale z drugiej strony, to chyba jedyny na świecie rząd, który nie ma korpusu dyplomatyvznego, więc nie ma z kim rozmawiać.

Inna sprawa mnie mierzi i boli jak wrzód na d...ie..

Gdzie są tablice z miejscami pamięci i męczeństwa Polaków zamordowanych przez Niemców i ich sojuszników w Warszawie...

Było ok. 460 tablic, jest ok 160

Warszawiacy, może dobierzcie się komuś do.... za ten haniebny czyn...

Mi osobiście zniknęło 2 tablice ( zginęła moja daleka rodzina), szczątki były pogrzebane pod zwałami gruzu, nie ma ich na cmentarzu... kiedyś, ze śp. moją Ciocią Stefcią z Warszawy chodziliśmy i składaliśmy kwiaty...przy tej tablicy właśnie na Ochocie i jeszcze drugiej na Woli...

5 godzin temu, jonaszko napisał:

1. .....nie jest wart uwagi pana Dudy.

2. To w takim razie, kim jest pan Duda?

Odpowiadam

1. Po takim Panu to moj dziadek na kunia wsiadal !  

2. Taki Pan, jak ten Pan,  to mnie Panie w tramwaju w noge ugryzl !  

I pomyslec, ze bylem mu na poczatku przychylny !  Nozzzzzzzzzzzzzzzzz qurfa w morde !  

🙂

14 godzin temu, jannikiel napisał:

Warszawiacy, może dobierzcie się komuś do.... za ten haniebny czyn...

Komuś.... rządzą w Warszawie ludzie od sprzątania palących się zniczy to czego oczekujesz, ważniejsza jest tęcza na placu Zbawiciela niż tablice upamiętniające Polaków poległych w walce z Niemcami

Za wszelkie miejsca pamięci narodowej, pomniki oraz tablice, odpowiada IPN oraz Ministerstwo Kultury i dziedzictwa narodowego z Glińskim i Selinem na czele. To te dwie instytucje, decydują gdzie postawić nowe tablice a gdzie można je zdjąć. Włodarze miast, nie maja wiele do powiedzenia. Owszem, mogą wnioskować ale ostateczna decyzja zależy nie od nich. Tam powinniście się zwrócić z zapytaniem, co się stało z tymi tablicami. Myślę, że odpowiedzą wyczerpująco.

• Thanks! 1

U mnie na Powiślu od groma Tablic i Pomników, palą sie znicze, kwiaty co jakiś czas nowe czy nowe nasadzenia, nawet wiszą potrety ……..

Ostatnio remontowali starą kamienice na Wilanowskiej, tablica odbowiona, wszystko cacy, miejsce na kwiaty czy znicze ……

Jannikiel jakies ploty sieje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

1 hour ago, jonaszko said:

Za wszelkie miejsca pamięci narodowej, pomniki oraz tablice, odpowiada IPN oraz Ministerstwo Kultury i dziedzictwa narodowego z Glińskim i Selinem na czele.

no papacz pan, psujesz nacjonalistom retorykę: a tak się chcieli przypier..ć do "czaskoskiego" i "totalnej opozycji", że takie niemieckie czy tam antypolskie...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

no papacz pan, psujesz nacjonalistom retorykę: a tak się chcieli przypier..ć do "czaskoskiego" i "totalnej opozycji", że takie niemieckie czy tam antypolskie...
jsz

Zawsze coś wymyślą i gdzieś tam coś ktoś naskrobie a przeciwnicy część nawet nie sprawdzi co i jak i gdzie tylko powiela bzdury

Nie ploty, Klaudio, bo na Ochocie, w pobliżu Banacha nie ma, ludzie co i rusz sami stawiają tablice, to jakaś menda, je zabiera, właśnie przed chwilą się dowiedziałem od warszawianki...ale poproszę ją niech jeszcze raz sprawdzi, niedługo się do Warszawy wybiera... to będę wiedzial..

czy to nie ten sam glinski, co współfinansował polakożercze wesele II , i inne "produkcje" , co wysłał na europejskie naukowe sympozjum w Paryżu, majora baumana- nkwdzistę, obywatela sowieckiego, co by nie być oskarżonym o plagiat powiedział, że ma taki styl pisania bez nawiasów ?  No to macie odpowiedź...

Edited by jannikiel

To ten sam Glinski, którego PIS szykował na premiera tego kraju i jest wicepremierem w rządzie morawieckiego. Lepszej rekomendacji chyba nie trzeba? Ale jakby co, to pretensje nie do mnie. To nie ja głosuje na tych, którzy fachowców nie zatrudniają bo ich nie słuchają. Za to chętnie zatrudniają wszelkich pociotkow, aptekarzy,piekarzy, sekretarki i ludzi z zespołem touretta na stanowiskach ministrów i prezesów SSP.

Ale, ale, rozczarowałeś mnie bo przecież Glinski, to Twój okręg wyborczy. Głosowałeś i nie wiesz nawet na kogo? A może cię oszukali i nie powiedzieli, że głosujesz na glinskiego?

• Like it! 1

Nie ploty, Klaudio, bo na Ochocie, w pobliżu Banacha nie ma, ludzie co i rusz sami stawiają tablice, to jakaś menda, je zabiera, właśnie przed chwilą się dowiedziałem od warszawianki...ale poproszę ją niech jeszcze raz sprawdzi, niedługo się do Warszawy wybiera... to będę wiedzial..
czy to nie ten sam glinski, co współfinansował polakożercze wesele II , i inne "produkcje" , co wysłał na europejskie naukowe sympozjum w Paryżu, majora baumana- nkwdzistę, obywatela sowieckiego, co by nie być oskarżonym o plagiat powiedział, że ma taki styl pisania bez nawiasów ?  No to macie odpowiedź...

Janek, o hakie Ci Tablice chodzi bo jak 2 Panie cos wymyslą i wieszają bez zgody i bez niczego to normane ze znika

Godzinę temu, jannikiel napisał:

No ale to poprzednia władza "nic nie mogła". To dlaczego ta obecna, patriotyczna nie zmieni przepisów (już 7 lat mija!!!) żeby każdy sobie mógł wieszać co chce? Zwracałeś się z wnioskiem? Na pewno zaraz Ci uchwalą, wszak wszystko mogą.. 🤔

p.s. A propos tych 7 lat - mieli wsadzić do więzienia Tuska i pół opozycji, i jakoś nic się nie udało. A przecież mają swoich prokuratorów, sędziów? Co się stało? Władza nie może? Nie umie?

Edited by Buber

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują.

Artur Schopenahuer

2 hours ago, jannikiel said:

czy to nie ten sam glinski, (...) 

macie taki rzad, jaki wybral lesnik & przyjaciele krolika glosujac na nich. macie tez taki rzad, jaki zostal wybrany przez wszystkich nieobecnych przy urnach

no, to juz wiesz gdzie z pretensjami. choc pewnie wyjdzie, ze do lustra  😎 

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

32 lata za późno, by mieć pretensje, trzeba było wtedy zrobić dekomunizację, a nie z komuchów robić "demokratów", taka Albania potrafiła chyba jako jedyny kraj byłego obozu komuszego zrobić z tym porządek i o dziwo Niemcy... a my... no przecież bauman to taki słynny socjolog- nawet w Brazylii jego ksiązki czytają, a nawet po zrzeczeniu się obywatelstwa polskiego i przyjęciu obywatelstwa sowieckiego, i pracy jako oficer nkwd, to .... demokrata...ciekawe gdzie są szczątki żołnierzy "Bartka"...?

• Thanks! 1