Jump to content

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

C0RLE0NE

Recommended Posts

„Jak sobie dacie, tak macie”.

Jak ludzie sobie dadzą wmówić, że teraz ma się ciężej żyć i już, to sami sobie będą winni.

Ja tam się cieszę, że mogę głosować podatkami, nogami i nie tylko. Siedzieć sobie w ciepełku i mieć wyj**ane na polskie piekiełko.

Kurde, nie wyobrażam sobie pójść teraz w PL na korpoprojekt za pieniądze, jakie miałem 7-8 lat temu. +30% to takie absolutne minimum, bo normalnie to +50-60%.

I ewentualna zabawa w polską DG to naprawdę przy konkretnych pieniądzach, które zrekompensują to i owo.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

Ciekawe, w jaki sposób PiS kupi sobie czas, bo na razie wszystko zaczyna się sypać. Będą teraz analizować, czy lepiej dotrwać do wyborów w ustawowym terminie, czy spierdalać, zanim ludzie wyjdą na ulicę.

Mój kumpel pobił się z ojcem w pierwsze święto. O Tuska. Ten go wydziedziczył.  Strata niewielka, bo jego ojciec ma na własność tylko starego fiata pandę. Ale niesmak w rodzinie zostanie...

Mówi, że dziadek, mimo siedemdziesięciu sześciu lat, całkiem żwawo pięściami wywijał. Znaczy był przekonany o swojej racji...

Generalnie szacun. Lubię ludzi o skrystalizowanych poglądach...

10 hours ago, grizzli said:

Ciekawe, w jaki sposób PiS kupi sobie czas, (...)

pozyczką od wielkiej bratniej partii mao..? niedawno zdaje się były plany jakichś specobligacji dla chińczyków. reżim pokazałby w ten sposób jednocześnie środkowy palec eu za kary i brak kasy z funduszy, jak dla nich same zyski. co tam taki drobiazg jak państwo wtopione na dziesiątki lat w spłatę tych długów, skoro oni mieliby jeszcze kilka lat żeby się nakraść

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

2 godziny temu, jeszua napisał:

pozyczką od wielkiej bratniej partii mao..? niedawno zdaje się były plany jakichś specobligacji dla chińczyków.

jsz

Plany były, tyle samo warte, co regulowane ceny. Na to  już nie ma czasu i nie będzie odważnego, który na coś takiego się zdecyduje. Obecna kondycja gospodarki zmiksowana z obecnym wkurwem ludzi to taki koktajl mołotowa i teraz tylko iskra. Moim zdaniem wystarczy jedna grupa zawodowa na ulicy. Ona pociągnie resztę. I oby rewolucja nie była krwawa. Pis się zapętlił i nie ma czarodzieja, który to odkręci. Jedyne, co mogą zrobić, to odstrzelić ziobrę i zrobić gałę unii, wtedy za kasę z funduszy kupią trochę czasu, ale tylko trochę. Jak te pieniądze się skończą, a skończą się szybciej, niż myślą, wrócimy do obecnego stanu. Do wyborów nie dotrwają.

Nie wiem na ile sprawdzone info ale część Lotosu, 30% ma przejąć saudyjski koncern a resztę Węgry. Czyżby wyprzedaz polskiego majątku się rozpoczęła?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

12 minut temu, jonaszko napisał:

Nie wiem na ile sprawdzone info ale część Lotosu, 30% ma przejąć saudyjski koncern a resztę Węgry. Czyżby wyprzedaz polskiego majątku się rozpoczęła?

Za dużo to my do tego sprzedania nie mamy.

A jak to sie ma do fuzji Orlen-Lotos której koniec zapowiadany jest na pierwsze półrocze 2022?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Żeby doszło do fuzji trzeba sprzedać część aktywów Lotosu. Taki przepis UE o antymonopolu. Z tvnu tego się nie dowiesz. 

Zupełnie inną kwestią jest sens tej fuzji po takiej operacji. 

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Żeby doszło do fuzji trzeba sprzedać część aktywów Lotosu. Taki przepis UE o antymonopolu. Z tvnu tego się nie dowiesz. 
Zupełnie inną kwestią jest sens tej fuzji po takiej operacji. 

Jak sie nie dowiesz jak wiadomo o tym od kilku miesiecy ha ha ha

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

4 godziny temu, jeszua napisał:

pozyczką od wielkiej bratniej partii mao..? niedawno zdaje się były plany jakichś specobligacji dla chińczyków. reżim pokazałby w ten sposób jednocześnie środkowy palec eu za kary i brak kasy z funduszy, jak dla nich same zyski. co tam taki drobiazg jak państwo wtopione na dziesiątki lat w spłatę tych długów, skoro oni mieliby jeszcze kilka lat żeby się nakraść

i powinno wejsc prawo rozliczen, konfiskacji, tyle, ze dla wszystkich ! Byly by zupelnie inna bajka !  

🙂

• jeszua changed the title to Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce