Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

ależ oczywiście, że te dane są propagandowo uproszczone. poza tym na dziś to już zdaje się 6zł, a nie nieco ponad 5 za litr. tylko jaki ma to związek z kilkukrotnym podniesieniem (AFAIR) opłaty paliwowej, itp., przez reżim, który m.in. deklarował obniżenie ceny paliwa przez rezygnację z podatków? już nawet rydzykowe szczekaczki poszly na drożyznę na stacjach i deklaracje kacyka sprzed lat (treści szybciutko usunięte, pewnie weszła nowa szczodra dotacja ze spółek państwowych...)

swoją drogą możesz wytłumaczyć laikowi, dlaczego w cenie benzyny jest wyższy odsetek vat niż w cenie oleju? akcyza jest nieopodatkowana?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

No własnie. W kwestii ceny paliw a co za tym idzie, również totalne, ogólnej j drożyzny.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/telewizja-trwam-usuwa-material-chodzi-o-krytyke-pis-za-drogie-paliwo/48xn4hc

Ktoś jeszcze pamięta, jak Pan kaczyński chciał obniżyć cenę paliw?

Jak myślicie, dlaczego tego dziś, kiedy faktycznie może, nie robi tego?

A czy myślisz Buber, że te pieniądze które mamy dostać od Unii to w całości są dotacją? Czy jednak znaczna ich część to kredyt

A pamiętasz Jonaszko ile wtedy wynosiła  średnia pensja? 

Panowie. Mamy największy kryzys w nowożytnej historii. Żaden rząd wcześniej nie mierzył się z takimi finansowymi problemami. Pieniędzy nie ma i nie będzie. Kiedyś to krótkie, proste zdanie wystarczało dla leminga. 

Dziś chcą paliwa po 4 zł gdzie parę km dalej cena przebiła 2€. 

🙂

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

9 minutes ago, Leśnik5 said:

A czy myślisz Buber, że te pieniądze które mamy dostać od Unii to w całości są dotacją? Czy jednak znaczna ich część to kredyt

a jak sądzisz, czy lepiej mieć 40% kasy w prezencie i tani kredyt na pozostałe 60%, czy droższy kredyt na 100% wydatków? od chińczyków na przykład, którymi reżim próbuje "straszyć" eu? 

nie mówiąc już o tym, że te kolejne awantury wywoływane przez pislamistów, których celem jest by nikt im nie patrzył na ręce przy demontażu demokracji i rozkradaniu państwa, pozbawią Polskę w ogóle unijnych pieniędzy - a tam już są wyłącznie dotacje. można byłoby jeszcze napisać o pozbawieniu prawa głosu we wspólnocie, ale izolacjonistyczna polityka podwórkowego łobuza prowadzona przez nich już dawno w praktyce wykluczyła Polaków ze stanowisk w administracji unijnej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

3 minuty temu, ernestZL napisał:

Dziś chcą paliwa po 4 zł gdzie parę km dalej cena przebiła 2€. 

🙂

Te parę km dalej to zarobki są jakby wyższa tak razy cztery na oko.....

34 minuty temu, Leśnik5 napisał:

A pamiętasz Jonaszko ile wtedy wynosiła  średnia pensja? 

Nie o to co prawda pytałem ale jak to w waszym zwyczaju, nie ma odpowiezi tylko odwrócenie kota do góry ogonem, czyli zmiana tematu i niesmiertelne; ale za Tuska...

Jednak dla spokoju sprawdźmy, jak to wygladało wtedy i dziś.

rok 2011 średnie wynagrodzenie brutto ; 3399, cena litra benzyny, 4,06-4-18. Przyjmijmy średnia 4,12.Cena baryłki ropy, 75-120 USD.  Można było kupić 825 litrów.

rok 2021 średnie wynagrodzenie, 5637 cena litra 6 z. Cena baryłki ropy 70USD. Kupimy 939 litrów.

To idżmy dalej. Jak to się dzieje, że przy podobnej cenie, przyjmijmy 70USD(Chociaż dochodziła tak naprawdę do 120) za baryłkę, benzyna w roku 2011 kosztowała max 4,20 a dziś, przy tej samej cenie, kosztuje 6 zł. Jesteś to w stanie wyjaśnić? Ile tak naprawdę powinniśmy kupić dziś?

Zobaczmy też, jak kraj mlekiem i miodem płynący, którego zazdrości nam cały świat, wygląda na tle tego świata. Ile można kupić paliwa za srednie wynagrodzenie;

https://auto.wprost.pl/aktualnosci/10468796/indeks-benzyny-2021-ile-litrow-benzyny-mozna-kupic-za-przecietne-wynagrodzenie.html

Nawet w tych ostatnio znienawidzonych Czechach, można kupić więcej.

Śmiało, komentuj. Nie krepuj się, byle na temat.

Zobacz, jak to wygląda np w stanach czy Kanadzie.

Dla większości napewno tak. Tu nie ma wątpliwości.  

Wracajac do pierwszego mojego postu, to aż budzi podziw, jak rydzyk wali w pis, kiedy potrzebuje kasy. Zamiast prosić, składać dziwne projekty na dofinansowanie, stawia sprawe jasno. ku*wa! albo kasa albo suweren sie dowie jak ich walicie w dupę! Skutek natychmiastowy. Kasa do Torunia płynie.

Leśnik, tak jak myślałem. Nie odniesiesz sie merytorycznie bo sprawa nie do obrony. Poczekasz aż pojawi sie inny temat i wtedy znów wrzucisz cos z półprawd. Tak, wiem, przeczytałeś

20 minut temu, jonaszko napisał:

Wracajac do pierwszego mojego postu, to aż budzi podziw, jak rydzyk wali w pis, kiedy potrzebuje kasy. Zamiast prosić, składać dziwne projekty na dofinansowanie, stawia sprawe jasno. ku*wa! albo kasa albo suweren sie dowie jak ich walicie w dupę! Skutek natychmiastowy. Kasa do Torunia płynie.

Leśnik, tak jak myślałem. Nie odniesiesz sie merytorycznie bo sprawa nie do obrony. Poczekasz aż pojawi sie inny temat i wtedy znów wrzucisz cos z półprawd. Tak, wiem, przeczytałeś

A to dosyć standardowe zachowanie u Leśnika. Ja już nawet nie pytam, czy w końcu dotarło do niego co mały ptak może zrobić ze skrzydłem samolotu, co raczył był wyśmiewać sporo czasu temu. Pytałem wielokrotnie i nic. Cicho i głucho. Jak kamień w wodę.

A może sie jednak miło rozczaruję po jakis 2 latach?  Może dojrzał do wzięcia odpowiedzialności za swoje słowa i zrozumiał że niewiedza nie jest powodem do wstydu? Natomiast uporczywe trwanie w stanie niewiedzy, jak łatwo można z niego wyjść, już tak.

Jak tam Leśnik, obejrzałeś filmiki które ci wklejałem i pytałem o nie wielokrotnie? Wiesz już jakie groźne dla poszycia samolotu są lekkie ptaszki?

s*am na polityczną poprawność

13 minut temu, bert napisał:

Jak tam Leśnik, obejrzałeś filmiki które ci wklejałem i pytałem o nie wielokrotnie? Wiesz już jakie groźne dla poszycia samolotu są lekkie ptaszki?

On jeszcze jest na etapie mgły. Później będzie bomba termobaryczna.....  wiec pewnie jeszcze trochę poczekasz.

Z drugiej strony, jak by to Tobie PIS budował nowa przystań na Bugu czy tam chałupkę, to też byś cicho siedział😁

Edited by jonaszko

Problem z dyskusją Panowie polega na tym ,że jak ktoś ma inne poglądy innym wartościom hołduje z życiu,to jest albo foliarz albo debil pisiorski a ostatnio zostałem mianowany faszystą.

Ilu już motrantów, którzy próbowało zaistnieć w tych tematach już  zostało wywalonych  ,że wspomne tu Visuza, Zostałem ja naczelny pisior Leśnik z Burakowa i Ernest don Kiszot z Radomskai. Waszą najczęstszą odpowiedzią jest brak merytoryki bo przecież jak ktoś nie podziela ateistycznoliberalnolewackokosmopolitycznej wizji świata i życia to jest be. Jakoś mnie to nie dziwi bo niedawno wpadł w moje ręce taki sondaż o emocjach wyborców liberalnych i konserwatywnych ,i wyszło z niego że 70% liberalnej części wyborców nienawidzi tej konserwatywnej głównie chodziło o PO i PIS, w drugą stronę było już zupełnie inaczej bo około 20% PIS darzy nienawiścią wyborców PO.

Widać to również tu na forum. Poglądy Ernesta ,moje,czy ostatnio wybitnie racjonalnego Staśka (starego agnostyka) nie mogą współistnieć na zasadzie sporu w temacie,bo są INNE i do tego okraszane  epitetami nie uznawanymi za miłe.(Jak Jonaszko nie wiesz o co chodzi to wygooglaj sobie).

Nie wiem który już raz to powiem odpowiadając na zaczepkę Berta,ale powiem może w końcu zrozumie.

Jeśli ktoś prowadząc śledztwo w sprawie największej katastrofy w powojennej Polsce,uznaje że pancerna brzoza była powodem zniszczenia samolotu to powinien to udowodnić. Mamy w Polsce dwa ośrodki badania drewna na światowym poziomie...takiej opini nie było.Ogladając kilkanaście zdjęć tej brzozy , wątpie, że mogła uciąć skrzydła bo po prostu była sucha.Nie przesądzam tylko pytam ,gdzie dowód w katastrofie samolotu prezydenckiego.

Po drugie Jeśli premier Polski oddaje śledztwo w ręce moskali bez zmrużenia oka ,to mam prawo zadać pytanie dlaczego? Zobacz co zrobili Holendrzy gdy spadł Malezja air.. Jeśli nie widzisz różnic to cóż w nie pierwszej sprawie różnimy się diametralnie

Ty podesłałeś filmiki z ptaszkami a ja ci z f16 który zrywając stalową plecionkę kolejki górskiej..... wylądował.....my se możemy tak słać a po to jest komisja żeby to wyjaśniła, a tego w moim mniemaniu nie zrobiła

Od tego czasu zaczął się podział w społeczeństwie bo wielu ludzi w Polsce myślących jak ja nie daruje Premierowi Rzeczypospolitej tego że zdezerterował w śledztwie w którym miał obowiązek uczestniczyć Ty oczywiście masz prawo wierzyć moskalomi łykać jak pelikan wszystko co Miller wygadywał twoja sprawa.

Można było Prezydenta Kaczyńskiego nie lubić ale był urzędującym prezydentem i takie zachowanie premiera to żenada.

Może wraz z miłościwie nam panującym modem Jsz zmienicie temat na Aktualna sytuacja polityczna...wstęp tylko dla liberałów i lewaków albo zakaz wstępu dla Pisiorów i wszystko będzie jasne nikt wam nie będzie przeszkadzał w dyspucie która racja jest bardziej mojsza.

Niestety Jonaszko nie odpowiem szybko bo ciężko jest "kierować harvesterem wycinając drzewa" i jednocześnie pisać na smartphonie

Na koniec...mam wrażenie ,że jak Pis po raz trzeci wygra wybory to kilku z Was dokona samospalenia ja w analogicznej sytuacji jak Pis przegra pójde na piwo....poddaje wam to pod refleksje bo poziom zacietrzewienia mocno wzrasta i nie dziwcie się że mało kto już chce się wypowiadać w tym temacie

Bajdełęj Ptaszki bardzo lubie to porządne stworzenia

Jonaszko bardzo cię prosze nie manipuluj danymi

https://www.pb.pl/ceny-paliw-bily-rekordy-w-2012-r-931546

Pewnie i bym uwierzył w w tego harvestera, gdyby nie to, że popełniłeś elaborat na A4 i jak zwykle, nie w temacie. Nie jest też problem, jakie kto wyznaje wartości. Ważne co soba reprezentuje i jak potrafi przedstawić swoje racje. Więc nie w tym problem w dyskusji, jak sam widzisz. Ja sam ze sobą, nie będę tez gadał. Przyjmuję tylko za dobrą monetę, że jednak w tej dyskusji, racja lezy po mojej stronie a Ty milczysz bo nie masz argumentu.

Natomiast polecam Tobie jak i każdemu, kto zechce, sobie obejrzeć, dzisiejsze wystąpienie w sejmie, Pani Leszczyny. Wręcz książkowo obaliła 6 kłamstw rządu na temat budżetu, polskiego nieładu, podatków i podwyżek. Oczywiście, nawiązała tez do funduszu sprawiedliwości, z którego min  ziobro uczynił sobie prywatny bank i fundusz do rozdania wg swojego widzimisię. Musiało być to tak celne, że nawet zabrakło pisowi argumentów, żeby w ogóle cokolwiek sensownego powiedzieć na swoją obronę. Brawo Leszczyna! Wreszcie ktoś nie boi nazywać się złodziejstwa, złodziejstwem a kłamstwa, kłamstwem. Mistrzostwo świata!

P.S.Morawiecki chce 160 mln do własnej, osobistej decyzji.  Skala tego złodziejstwa, przekroczyła wszelkie granice!

Edited by jonaszko

Leśnik. Proszę tylko o jedno. Nie mieszaj mnie z tymi debilami z PiSu. Nie mam z nimi nic wspólnego. To że gardzę po i tuskiem (tutaj mała litera to i tak wyróżnienie) nie czyni mnie PiSiorem. Za to co robią w temacie "pandemii" należy im się polityczny pogrzeb. 

Ogladając kilkanaście zdjęć tej brzozy , wątpie, że mogła uciąć skrzydła bo po prostu była sucha.Nie przesądzam tylko pytam ,gdzie dowód w katastrofie samolotu prezydenckiego.

Wybacz, Leśnik, że się wtrącam w dyskusję ale... Ok, nie ma dowodu. Ale w takim razie gdzie dowód, że był zamach? (Instytut do badania parówek w świecie jest jeden i nawet ten jednoznacznie nie potwierdzł). Zatem równie dobrze można postawić tezę, nie mniej wiarygodną jak dwie powyższe, że prezydent Kaczyński popełnił samobójstwo rozszerzone. Dowodów jak wyżej...

Leśnik. Proszę tylko o jedno. Nie mieszaj mnie z tymi debilami z PiSu. Nie mam z nimi nic wspólnego. To że gardzę po i tuskiem (tutaj mała litera to i tak wyróżnienie) nie czyni mnie PiSiorem. Za to co robią w temacie "pandemii" należy im się polityczny pogrzeb. 

Od lat sprzeciwiam się takiemu czarno-białemu szufladkowaniu. Jak nie lubisz po toś pisior, jak nie lubisz pisu toś peowiec i lewak. A jak skrytykujesz obecny rząd to "wyście za tuska". A niech ich wszystkich diabli! Razem, do jednego kotła - są siebie warci.