Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

9 minut temu, Tommo napisał:

Jeżeli komuś naprawdę zależy na tym by aborcji było jak najmniej w kraju, to niech zadba o matkę i jej narodzone dziecko. Zapewni jej odpowiednią opiekę zarówno medyczną jak i socjalną. Kiedy matka będzie pewna, że w każdej, nawet najtrudniejszej chwili, nie zostanie bez opieki i pomocy, to na ten desperacki krok się pewnie nie zdecyduje.

Sam prawny zapis zakazu aborcji, jedynie rozwinie turystykę aborcyjną i podziemie aborcyjne, narażając dziewczyny na jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Ładnie to brzmi, ale wiesz że są takie przypadki że nie wiadomo kto jest ojcem... 

Zdaje sobie też sprawę że większość ludzi z zaburzeniami umysłowym są właśnie z takich rodzin itd...

Tabletki poronne możesz kupić na allegro (chore) , potem do szpitala, bo krwawisz i oni resztę robią sami.

10 minut temu, Agnes85 napisał:

Ładnie to brzmi, ale wiesz że są takie przypadki że nie wiadomo kto jest ojcem... 

I tu jest rola państwa oraz instytucji pozarządowych powołanych do tego by pomagać. Tylko że tej pomocy nie dostaniesz albo dostaniesz i ilościach upokarzających ludzka godność. Takie są warunki a potem wszyscy się dziwią, że kobiety nie chcą samotnie wychowywac dzieci.

Audi Sport

17 minut temu, Tommo napisał:

Takie są warunki a potem wszyscy się dziwią, że kobiety nie chcą samotnie wychowywac dzieci.

Ale ja wcale nie piszę o tym żeby ktoś kto nie chce wychowywać dziecka musiał to robić

Bardziej chodzi o stworzenie takich rozwiązań które umożliwią zostawienie takiego dziecka w jakimś "domu tymczasowym" z naciskiem na tymczasowy a nie wieloletni a innym ludziom którzy będą to dziecko kochać umożliwią jego adopcje w jakimś rozsądnym terminie

I tu jest rola państwa oraz instytucji pozarządowych powołanych do tego by pomagać. Tylko że tej pomocy nie dostaniesz albo dostaniesz i ilościach upokarzających ludzka godność. Takie są warunki a potem wszyscy się dziwią, że kobiety nie chcą samotnie wychowywac dzieci.

Pozwolę sobie zapytać, bo mam akurat wśród znajomych taki przypadek - laska ma dziecko i nie wie kto jest ojcem. Co konkretnie miałoby "państwo" czy "instytucje" zrobić, aby tego ojca zidentyfikować?

Ale ja wcale nie piszę o tym żeby ktoś kto nie chce wychowywać dziecka musiał to robić

Bardziej chodzi o stworzenie takich rozwiązań które umożliwią zostawienie takiego dziecka w jakimś "domu tymczasowym" z naciskiem na tymczasowy a nie wieloletni a innym ludziom którzy będą to dziecko kochać umożliwią jego adopcje w jakimś rozsądnym terminie

Kiler ale często są porzucane dzieci "nieidealne", że się tak wyrażę. Pochorowane, kalekie, niepełnosprawne. Kto ich adoptuje? Dla "ładnych" to rzeczywiście może być dom tymczasowy, dla mniej doskonałych wygląda zgoła inaczej choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość.

11 minut temu, bozoo napisał:

często są porzucane dzieci "nieidealne", że się tak wyrażę. Pochorowane, kalekie, niepełnosprawne. Kto ich adoptuje?

Pewnie masz racje . Ale to dalej są tacy sami ludzie jak my .

I tak jak my chcą żyć

A gdzie trafią ?? do domu dziecka ?? nie wiem czy są jakieś specjalne domy dla takich dzieci czy integruje się je z pełnosprawnymi ??

15 minut temu, bozoo napisał:

Pozwolę sobie zapytać, bo mam akurat wśród znajomych taki przypadek - laska ma dziecko i nie wie kto jest ojcem. Co konkretnie miałoby "państwo" czy "instytucje" zrobić, aby tego ojca zidentyfikować?

nauczyć ją że niezdrowo jest dawać d...y 20 facetom  😉

Ale może przyjemnie?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

nauczyć ją że niezdrowo jest dawać d...y 20 facetom 

Za późno, już dała (jedynie nie wiemy czy było ich 20 czy ilu), ze wszystkimi tego konsekwencjami. Co teraz?

Bo widzisz, jedyne co państwo czy instytucje potrafią, to zabrać kasę wszystkim i dać takiej pańci zasłaniając się dobrem dziecka. Dlatego jestem sceptyczny wobec podobnego pomagania. Owszem, dziecko się na świat samo nie pchało ale... odpowiadają za to dwie konkretne osoby a nie wszyscy.

56 minut temu, bozoo napisał:

A ja pozwolę sobie zaznaczyć, że nie o tym pisałem. 

Wiesz jaki termin dostaliśmy na usunięcie migdałka mojej córki z NFZ? 

Oczywiście prywatnie zrobię to za tydzień płacąc 4 tys. I nawet Covid nie przeszkadza. 

Audi Sport

Oczywiście prywatnie zrobię to za tydzień płacąc 4 tys. I nawet Covid nie przeszkadza. 
No to nie wiem o czym pisałeś kiedy odpowiadałeś na:
Co do migdałków to nie wiem ale jestem w stanie zgadnąć. Myśmy mieli taki przypadek, że młoda zanim doczekała terminu to ustąpiło wskazanie (cały czas była na lekach, pod opieką specjalisty (ale nie z NFZ)) więc ostatecznie odwołaliśmy. 4 tys nie majątek, zróbcie co trzeba ale nie pochopnie.
Ale to nadal nie temat, na który odpisywałeś wcześniej.

13 minut temu, Tommo napisał:

Tommo, znajoma dostała ponad rok...

poszła prywatnie ok 3 tyś.płaciła 

13 minut temu, Tommo napisał:

Tommo, znajoma dostała ponad rok...

poszła prywatnie ok 3 tyś.płaciła 

2 godziny temu, kiler napisał:

Tu jednak piszemy o kimś kto ma na tyle "mózgu" żeby się bzykać a później stwierdza "pozbędę się tego czegoś "

W kwestii "pozbycia" to pomijając typową patologię, to raczej jest trudna decyzja. I zawsze indywidualna, tylko komu się będzie chciało czy miał czas w to wnikać. A sam proces "zajścia" tu też bym się nie rozpędzał z ocenianiem. Bzykać lubi prawie każdy a wypadki się zdarzają. Chociaż nie powinny, w teorii. Dołóżmy "pomysły" kobiet, bo metoda na dziecko lub jak to ostatnio modne "na alimenty", które finalnie okazują się porażką bo chłopak tylko chciał zamoczyć i świrował kasiastego itp...

Miałem okazję być w domu dziecka, taka akcja pomocy. Był czas przyjrzeć się tym dzieciakom i mam raczej smutne przemyślenia. Ogólnie słabo widzę ich przyszłość w szerokim rozumieniu tego słowa. Jest bardzo dobra książka, Toksyczni Rodzice, doskonale opisuje przyczyny i skutki jeśli chodzi o powstawanie wielu późniejszych problemów. I szczerze powiem trochę się nie dziwię ludziom podejmującym decyzję o aborcji, bo obie wersje, bidul i zabieg to wyłącznie wybór mniejszego zła. I powtórzę się, trudny wybór.

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-..., CRF 250Rally 2019-...,

Szpital MSWiA w Poznaniu, dziwne zachodnia flanka obrony kraju, wschodnia nie przetrwa pierwszego uderzenia. A ugryze sie w jezyk  Jak pisalem ostatnie takie lato j... sie smiales, ja nie bede bo tu nie ma z czego i bardzo chcialbym sie mylic. Moje wnioski nie sa z internetu, ktos mi tylko powiedzial zebym zabral rodzine z Polski na jakis czas, nic wiecej. Cala reszte ja sobie dopowiedzialem kojarzac fakty, moze w zlym kierunku, moze chodzi o cos innego, nie wiem. Tak czy siak cos wisi nad Polska.

Edited by Robert J.

-PAXP-deijE.gif

z szerszej niż tylko krajowa perspektywy widać, że liczba aborcji, nawet jeśli są bez restrykcji (poza długością ciąży, rzecz jasna), mocno spada bynajmniej nie przez zakazy, a w wyniku a/ edukacji seksualnej, b/ dostępności opieki medycznej i środków antykoncepcyjnych. tak jest w krajach rozwiniętych, europie i am. północnej; rośnie natomiast w krajach rozwijających się, w szczególności am. południowej, mimo iż w niektórych aborcja jest przestępstwem - gdzie zarówno edukacja, jak i opieka medyczna kuleje. w tym kontekście wyraźnie widać, w który nurt wpisuje się Polska

jsz

bezmotocyklowy

10 minut temu, Judas napisał:

W kwestii "pozbycia" to pomijając typową patologię, to raczej jest trudna decyzja. I zawsze indywidualna, tylko komu się będzie chciało czy miał czas w to wnikać. A sam proces "zajścia" tu też bym się nie rozpędzał z ocenianiem. Bzykać lubi prawie każdy a wypadki się zdarzają. Chociaż nie powinny, w teorii. Dołóżmy "pomysły" kobiet, bo metoda na dziecko lub jak to ostatnio modne "na alimenty", które finalnie okazują się porażką bo chłopak tylko chciał zamoczyć i świrował kasiastego itp...

Jasne że decyzja trudna , indywidualna itd . Tylko zobacz sobie chociażby po tym co piszesz można wywnioskować (chyba że źle rozumiem co piszesz to sory ) że może nie pochwalasz ale rozumiesz . A tak jak pisałem co najciekawsze kiedy ta sama matka nie podejmie decyzji o usunięciu tylko po urodzeniu zadźga nożem to jest już morderczynią .