Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

program koryto+, już nawet nie liczę, która to odsłona: emilewicz w ostatnim dniu na stołku rozdała 6 mln zł nagród

wcześniejsze "odchudzanie rządu": minus trzy ministerstwa, plus dwa nowe urzędy centralne i posadki w spółkach skarbu państwa na pocieszenie. odwołani ministrowie - do 9 pensji odprawy (pensja - 10k)

jak to leciało? wystarczy nie kraść...

jsz

bezmotocyklowy

45 minut temu, jeszua napisał:

jak to leciało?

Te pieniądze im się po prostu należały!

Nie wiem taka analogia mi się nasunela

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Kiler, dlaczego uwazam ze ulomny - bo kazdy kompromis taki jest. Pro liferxzy uwazaja ze jest ulomny bo nie zabrania aborcji eugenicznej ani tej po gwaltach, pro wyborowcy uwazaja ze jest ulomny bo prawie calkowicie zakazuje aborcji.

Co zreszta jak wszyscy wiedza jest zupelna fikcja, jako ze podziemie aborcyjne kwitnie.

Nie wiem jakie jest twoje zdanie ale moim NIKT nie ma prawa decydować kto będzie żył a kto nie

Czy to co jest teraz to kompromis ??

Obecne rozwiązanie problemu samej aborcji to jedno ale żeby to wszystko działało tak jak powinno  należałoby zająć się jeszcze całą otoczką tego problemu - przepisami pozwalającymi  szybko adoptować te "niechciane dzieci"   miejscami gdzie w/w dzieci przebywają zanim dojdzie do wspomnianej adopcji lub też gdzie mieszkają te które z różnych powodów do tej adopcji nie trafiły i oczywiście rozwiązanie tego faktu że bardzo dużo takich domów to patologia w czystej postaci  . I oczywiście zmianą świadomości i nastawienia ludzi do problemu . Bo dzisiaj matka która urodzi dziecko i zadźga je nożem  to morderczyni  całkowicie zdeprawowana itd a ta sama która by to samo dziecko tylko kilka miesięcy wcześniej zrobiła praktycznie to samo jest tylko kimś kto usunął ciąże co jest w naszym społeczeństwie nazwijmy to w dużej części akceptowane

Pewnie tych problemów jest dużo więcej do rozwiązania ale t o tak na początek

• Thanks 1
  • Upvote 1

Kiler pięknie to przedstawiłeś!!!

Nie mając dawniej dziecka, myślałam że na aborcję zdecydowałabym się tylko w sytuacji kiedy okazałoby się że dziecko jest chore/niepełnosprawne teraz będąc szczęśliwa matka myślę że w żadnej sytuacji bym się tego nie podjęła...

To nadal bardzo trudny i wrażliwy temat. I CHYBA nie ma rozwiązania idealnego. Jedno wiem na pewno, jest tyle środków antykoncepcji, że problem powinien być minimalny.

Prawda jest taka że sami nie wiemy jak było z nami. Kto z nas jest efektem wpadki lub wyczekiwanym bobasem no bo która matka wam to powie..."W sumie miało cię nie być.."

Nie ma sytuacji bez wyjścia, zawsze należy postawić w sytuacji drugiej osoby...

21 minut temu, Agnes85 napisał:

że problem powinien być minimalny.

I tak jest w rzeczy samej. Problem cyklicznie nagłaśniają skrajne organizacje, którym na rękę jest nagłaśniać i grzać w koło ten sam temat. A temat aborcji jest świetnym narzędziem do tego, bo uruchamia silne emocje.To jest celowa taktyka. Obecny stan jest zgniłym ale jednocześnie najlepszym rozwiązaniem w tych warunkach. Szkoda tylko, że te wszystkie organizacje tak zaciekle walczące o życie nienarodzonych dzieci, kompletnie zapominają albo nie chce wiedzieć w jakich warunkach i pod jaką opieką, to dziecko dalej żyć będzie. I tu widzę wielką hipokryzję.

Audi Sport

Tomku odemnie masz zapewnienie że na 100% nie reprezentuje żadnej "skrajnej organizacji" ani  też  nie "jest mi na rękę grzać w kółko ten sam temat " 😉

To tylko odpowiedź na to co napisał Adam 😉

ps. Może Ci to umknęło więc napiszę jeszcze raz -  nie chodzę do kościoła ,  uważam ich za czarną mafię  a moje zdanie jest wyłącznie wynikiem moich przemyśleń a nie bezmyślnym  powtarzaniem tego co krzyczy ksiądz z ambony

Edited by kiler

Tak Tommo, tego też nie mogę zrozumiec. Bardzo ciężko dostać do adopcji niemowlę (bo większość tak by chciala) wychować od podstaw po swojemu, że tak to ujmę. Niestety niektórzy podejmują te decyzje zbyt pochopnie a kto dzieci ma to wie ile to szczęścia ale i cierpliwości, wyrzeczeń i zmartwień. Znam też niestety przypadki,które tworzą dom tymczasowy ze względu na pieniądze...smutne i przykre. 

4 minuty temu, kiler napisał:

Tomku odemnie masz zapewnienie że na 100% nie reprezentuje żadnej "skrajnej organizacji" ani  też  nie "jest mi na rękę grzać w kółko ten sam temat " 😉

To tylko odpowiedź na to co napisał Adam 😉

Dyskutować na odpowiednim poziomie zawsze można a nawet trzeba. Ale ja nie o tym pisałem.

Jeżeli komuś naprawdę zależy na tym by aborcji było jak najmniej w kraju, to niech zadba o matkę i jej narodzone dziecko. Zapewni jej odpowiednią opiekę zarówno medyczną jak i socjalną. Kiedy matka będzie pewna, że w każdej, nawet najtrudniejszej chwili, nie zostanie bez opieki i pomocy, to na ten desperacki krok się pewnie nie zdecyduje.

Sam prawny zapis zakazu aborcji, jedynie rozwinie turystykę aborcyjną i podziemie aborcyjne, narażając dziewczyny na jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Audi Sport

4 minuty temu, Tommo napisał:

Jeżeli komuś naprawdę zależy na tym by aborcji było jak najmniej w kraju, to niech zadba o matkę i jej narodzone dziecko.

Pozwolę sobie tą wypowiedź rozwinąć.

Mam 46 lat ale rodziny nie założyłem, dzieci też nie mam. Przyczyna oczywista, ekonomia. Nie urodziłem się z zawodem Prezes, nie posiadam też wysokich kwalifikacji określanych jako Syn. Zwykły szary obywatel. Mam taką przypadłość, że jestem doskonałym obserwatorem. I patrząc na starszych kolegów, dostrzegłem ten codzienny kierat, drugie etaty, fuchy, kombinatorstwo czy wręcz przewałki. I w imię czego, bo rodzina... Doskonale pamiętam lata 90te, gdzie ludzie gnojeni za garść fusów godzili się na wszystko niemal, byle roboty nie stracić. Dzisiaj jest nieco inaczej, w dużych miastach lepiej ale na wypiździejewie to trochę jednak ubiegłym stuleciem zalatuje. Mieszkam parę km od Bydgoszczy ale nawet nie zamierzam pracować w pobliskim miasteczku. Praca góra na 3 miesiące, najniższa plus co łaska pod stołem a jest nawet przypadek, gdzie ludzie "podpisują" najniższą ale na łapkę dwie stówy mniej.

Postanowiłem przeżyć swoje życie jak chcę. Mam pasje czyli motocykle, cieszę się nimi ale jest za to wszystko cena. Brak dzieciaków.

Są tacy co twierdzą, że uciekam od odpowiedzialności ale spotkałem się z opinią, że to właśnie wyraz wspomnianej odpowiedzialności. Bez znaczenia są opinie innych dotyczące mojego wyboru, ważne są przyczyny takiej decyzji.

• Upvote 1

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-..., CRF 250Rally 2019-...,

Może masz racje w pewnej części tylko widzisz - dla wielu matek sam fakt posiadania dziecka to największy problem  a nie opieka zdrowotna czy inna (które oczywiście też są ważne ale dla ludzi którzy dziecka chcą lub uznają - jak już się zdarzyło to niech będzie ) 

4 minuty temu, Judas napisał:

Postanowiłem przeżyć swoje życie jak chcę. Mam pasje czyli motocykle, cieszę się nimi ale jest za to wszystko cena. Brak dzieciaków.

to jest Twój wolny i co najważniejsze świadomy wybór i bardzo dobre

Ty stwierdziłeś że nie chcesz robić , posiadać itp dzieci - Twój wybór , Twoja sprawa i nikt nie powinien cię za to osądzać , krytykować a tym bardziej narzucać ci podatku który miałby cię  zmusić do zmiany swojego zdania

Tu jednak piszemy o kimś kto ma na tyle "mózgu" żeby się bzykać a później stwierdza "pozbędę się tego czegoś "