Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

Posted (edited)

Jak już wielokrotnie pisałem - nie usprawiedliwiając nikogo ale .....

np PO obsadzało  swoich też "gdzie się da " . Nie jest to tylko wymysł tego jak nazywasz "pislamu"

chociażby Giertych - adwokat - minister edukacji narodowej  o której to funkcji nie miał kompletnie żadnego pojęcia i publicznie się ośmieszał pokazując kompletną ignorancje chociażby lektur ze szkoły podstawowej

8 godzin temu, jeszua napisał:

jakie zera zostają powołane na ministrów i wiceministrów, jacyś 20-paro letni szczyle, skazańcy bezprawnie ułaskawieni... wystarczyło pewnie w odpowiednim momencie paść przed majestatem kacyka i voila! prezesowskie stołki czekają. tyle wiemy na pewno, a inne scenariusze to czysta konfabulacja 

dobra . Może o konfabulacja , może wyobraźnia , może since fiction ale pomyśl sobie tak - myślisz że tylko Ty wiesz że chłopaczek dwudziestoparo  letni czy sprzedawca hot-dogów nie może być dobrym ministrem ??

To wie każdy  . Ale zobacz sobie jaki posłuszny jest taki czy to minister czy to prezes  strategicznej spółki XXX i co zrobi dla swoich dobroczyńców

Edited by kiler

44 minuty temu, kiler napisał:

ak już wielokrotnie pisałem - nie usprawiedliwiając nikogo ale .....

np PO obsadzało  swoich też "gdzie się da " . Nie jest to tylko wymysł tego jak nazywasz "pislamu"

chociażby Giertych - adwokat - minister edukacji narodowej  o której to funkcji nie miał kompletnie żadnego pojęcia i publicznie się ośmieszał pokazując kompletną ignorancje chociażby lektur ze szkoły podstawowej

Sprawdź w czyim rządzie był Giertych

• Upvote 1

fakt, że kaczyści wyrzucają ludzi znających się na rynku, na którym działają zarządzane przez nich państwowe spółki oznacza ni mniej ni więcej, tylko że obsadzeni za poprzednich rządów byli specjalistami. może zaprzyjaźnionymi w odpowiednich kręgach władzy, ale jednak znali się na tym, do czego ich wyznaczono. dla mnie to jest różnica, czy lekarz, który ma się mną zająć jest fachowcem z dobrymi kontaktami politycznymi, czy sprzedawcą kebabu z politycznego nadania na lekarskim etacie - tym się wyraźnie różnimy w ocenie aktualnej polskiej rzeczywistości

i być może są jakieś szanse, by 28-latek był dobrym ministrem. ale jakoś oceniam je na żałośnie niskie, jak słyszę pislamskiego ministra (33, wice w min kultury, politolog-socjolog) stwierdzającego, że obiekt nieużywany nie jest zabytkiem

w idealnym świecie powinny pewnie decydować wyłącznie kryteria merytoryczne, ale tak nie było i nie ma nigdzie - tu się zgadzam. mimo wszystko jeśli państwową spółką, finansowaną również z moich pieniędzy (państwo polskie obraca m.in. moim kapitałem emerytalnym) ma zarządzać prezes z politycznego nadania, wolę by był to fachowiec, a nie ignorant

jsz

bezmotocyklowy

Wybory ważne. To nic, że siostry głosowały za podopiecznych w DPS, to nic, że cały aparat państwa prowadził kampanię wyborczą zaniedbując swoje obowiązki, to nic, że TVP opluwała opozycje, to nic, że odrzucono hurtem ponad 4 tyś protestów, to nic,...

• Upvote 2

Demokracja się skończyła na długo przed wyborami

• Upvote 1

Why... So... Serious

Ale, ale, zaczynam sie martwić o eksperta z Kaliforni. Zamilkł, żadnych rad, opinii? Toż to do kalifornijczyka niepodobne🤣

• Upvote 1

wzorem putina, i jego węgierskiego lokaja, pislamiści pod przywództwem min. zero atakują organizacje pozarządowe: wznowiona została medialna nagonka, zapowiadają przepisy piętnujące finansowanie zza granicy. finansowanie krajowe idzie sprawnie, miliony z funduszu pomocy ofiarom przestępstw wędrują do kieszeni wiernych sług partii, miliony z budżetu i spółek skarbu państwa do kleru... o ile się jakiemuś dziennikarzowi uda coś wyśledzić, bo tu jawność jest oczywiście zbędna

a propos nominacji na partyjne stanowiska w spółkach skarbu państwa: jak zbadała niezależna prasa dostają je ci, którzy wykazali się hojnością wpłacając na fundusz wyborczy partii. lista na kilkaset nazwisk, cały prawdziwy ruch społeczny. trochę może szkoda, że tymi swoimi dobroczyńcami i ich nowymi pensjami też partia jakoś nie bardzo się chlubi

jsz

bezmotocyklowy

2 godziny temu, jeszua napisał:

a propos nominacji na partyjne stanowiska w spółkach skarbu państwa: jak zbadała niezależna prasa dostają je ci, którzy wykazali się hojnością wpłacając na fundusz wyborczy partii. lista na kilkaset nazwisk, cały prawdziwy ruch społeczny. trochę może szkoda, że tymi swoimi dobroczyńcami i ich nowymi pensjami też partia jakoś nie bardzo się chlubi

ja nie bardzo wiem czemu ty się dziwisz

Ktoś płaca kasę i traktuje to jako inwestycje . Oczekuje czegoś za ta kasę .

Przecież tak to działa od setek lat i na całym świecie

ja to myślałem że tylko opluwasz nasze rządy ale widzę że  nie tylko 🙂

Żeby zaspokoić Twoje  wyobrażenie o świecie trzeba by conajmniej ze dwóch wojen 😉

18 minutes ago, kiler said:

ja nie bardzo wiem czemu ty się dziwisz

no, ja wiem i mogę wyjaśnić - to jest skrajna, praktycznie jawna polityczna korupcja

natomiast coraz bardziej przykra jest świadomość, że w kraju (który m.in. w ten sposób staje się mafijną zdobyczą reżimu) połowa obywateli nie tylko toleruje takie sytuacje, ale wręcz jak sam pokazujesz - uważa je za normę, nie patologię

jsz

bezmotocyklowy

55 minut temu, jeszua napisał:

połowa obywateli nie tylko toleruje takie sytuacje, ale wręcz jak sam pokazujesz - uważa je za normę, nie patologię

Kijem Wisły nie zawrócisz .

a nie jest to praktyka wyłącznie Polska . Tak dzieje  się na całym świecie

2 minuty temu, kiler napisał:

Kijem Wisły nie zawrócisz .

a nie jest to praktyka wyłącznie Polska . Tak dzieje  się na całym świecie

Ale nie przeszkadza Ci to ze PiS szedł do każdych wyborów obiecując ściganie takich procederów i uczciwość w tych sprawach? 

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

Posted (edited)

1 jak już kiedyś pisałem - ktoś kto wierzy w kiełbasę wyborczą jest .......... niepoprawnym optymistą . I to nie tylko w Polsce ale na całym świecie

2 od setek lat i na całym świecie  ekipy rządzące mają podwójną moralność . to za co karzą innych sami robią "dla naszego dobra"

nie jest to nic nowego ani u nas ani gdziekolwiek na świecie

czy tak powinno być - Nie

czy to się zmieni przez najbliższe 300 lat ? Nie

jedyne co zostaje to przywyknąć  lub wyemigrować na księżyc

Edited by kiler

No, czasem się jeszcze zdarzają głupki jakieś co to proponują jakieś rozwiązania, próbują coś naprawić. Ale to jacyś lamerzy. Prawdziwy Polak TYLKO narzeka. Na wszystko i wszystkich. Bo od tego żeby było lepiej, są "oni" a, my od tego żeby wszystko krytykować tylko. Tak przecież wygodniej, nie?

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

Buber, jak mi olej kapie spod silnika to... sam tego nie ogarnę (może nie mam narzędzi a może zwyczajnie nie umiem) ale mokro na posadzce w garażu dobitnie pokazuje, że coś jest poważnie nie tak. Mam nadzieję, że nadążasz za analogią, bo inteligentny facet jesteś. To, że nie umiem naprawić nie oznacza, że nie mogę dostrzec usterki. I teraz jak płacę komuś innemu żeby to ogarnął (w serwisie) to po to, żeby już potem było ok - a nie tylko za obietnice, a po wizycie struga jeszcze większa....