Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

Posted (edited)

Oczywiście .

"Wałki" zawsze były i zawsze będą .

Wyobrażasz sobie jakiekolwiek kontrolowanie tego czy dany samochód został sprzedany za 10 czy za 12 tys  ??

Co nie zmienia faktu  że wspomnianą fakturę VAT  czy marża czy jakąkolwiek inną wystawia tylko ktoś kto ma zarejestrowaną firmę , płaci ZUS czy inne podatki

A że kombinuje i stara się płacić jak najmniej ??? No cóż . czemu się dziwisz ??? Co taki przedsiębiorca dostaje w zamian za tam 1300 zł miesięcznie + podatki ??

Ilu z was/nas stara się na różne sposoby obniżyć daniny które odprowadza państwu ??

Edited by kiler

tylko, że ten vat od 100 000 już został kiedyś zapłacony

6 godzin temu, Rura_ napisał:

Widzisz... Nie do końca... Bo czym innym jest zapłacenie vatu od marży w wysokości 10 PLN, a czym innym vatu od 100 000 PLN, ale jeżeli nie widzisz żadnej różnicy... To looozzz... 😉 

I na tej zasadzie działają właśnie Janusze Biznesu... 

Ale drodzy koledzy VAT - marżę komisy, czy też handlarze wtstawuają w innych okolicznościach... Przykład - dyliżans od Helmuta nabyty okazyjnie ściąga handlarz... Nie pituje podatkuje, tylko wali 300% marży i opyla jakiemuś łosiowi... I wystawia VAT-marżę, że był tylko pośrednikiem i była to sprzedaż komisowa (gdzie de facto on już jest właścicielem) i zarobił na interesie z biednym Helmutem 10 PLN jako pośrednik... I od tego płaci VAT... Odpadają inne podatki których jest trochę więcej... 😉 

Jak dla mnie robią prawidłowo i nie dorzucają na limuzyny.... Tylko do własnej kiermany. I na zdrowie! 

Tylko chciałem wyjaśnić mechanizm... 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

3 minuty temu, Rura_ napisał:

Nie pituje podatkuje, tylko wali 300% marży i opyla jakiemuś łosiowi..

kurcze sory ale chyba znowu coś się nam miesza w  czasoprzestrzeni

300% na samochodzie (i to czasami)  to się zarabiało ok 30 lat temu 🙂

Ja pierd...ę... Określenie "przykład" znasz? 

To te 300% to jest przykład... 

Chodzi o to, że zarabia np. 10 000 PLN i nie płaci Vatu od tego, tylko od kwoty marży jaką sobie wpisze... Np od 10 PLN... 

I tylko o to chodzi... 

Już? Teraz jasne? Czy narysować? 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Posted (edited)

narysować możesz . zwłaszcza te 300% przykładowe 🙂

piszesz jak pismak z onetu i temu podobnych

przykładowe 300% działa na 95% ludzi (którzy  nie wiedzą o co chodzi i jak to działa)  jak płachta na byka i sobie myślą taki handlarz to ma ale dobrze tylko sobie raz na miesiąc przywiezie samochód kupiony za XXX , sprzeda go 3x drożej i żyje sobie jak pączek w maśle  .

Jeśli tak by było jak to opisujesz (przykładowo 🙂) to kandydatów na handlarzy byłoby więcej niż ludzi w naszym kraju 🙂 Te 10 złotych to też oczywiście jest przykład ??

Podajesz  skrajne wartości ( 10 zł zarobku wpisanego a 300% zysk od samochodu wartego 10 tys )   tylko dla osiągnięcia jakiegoś większego dramatyzmu wypowiedzi ??

handlowanie samochodami , motocyklami , kombajnami i  traktorami używanymi to dzisiaj ciężki kawałek chleba

Nie wiem co robisz zawodowo ale wiem też że w naszym kraju nie ma ludzi 100% uczciwych i KAŻDY kiedyś tam czy to zaniżył wartość do PCC czy wpisał jakieś tam bzdury do PITu  czy milion innych opcji żeby nie oddawać państwu  za dużo 

Godzinę temu, Rura_ napisał:

Ja pierd...ę... Określenie "przykład" znasz? 

nigdzie  wcześniej nie napisałeś że to przykład więc mam prawo myśleć że wierzysz w te 300%

Edited by kiler
  • Like 1
  • Upvote 1

1 minute ago, kiler said:

(...) wiem też że w naszym kraju nie ma ludzi 100% uczciwych i KAŻDY kiedyś tam czy to zaniżył wartość do PCC czy wpisał jakieś tam bzdury do PITu  czy milion innych opcji żeby nie oddawać państwu  za dużo 

prawda

ale administracja państwa tylko pogłębia tą patologię, m.in. przez takie decyzje jak choćby te najświeższe: z zarządu lotosu wywalono bez podania przyczyny ostatniego specjalistę, który miał pojęcie o rynkach paliw; teraz już tylko misiewicze zostali. przykład drugi: do zarządzania jedną ze spółek azotów powołano pisowską radną, która zarządzając kilkoma spółkami doprowadziła je do bankructwa, majątku nie starczyło nawet na opłacenie postępowania upadłościowego. dla siebie upadłość konsumencką (sic!) też załatwiła, bodajże 2 lata temu; nie ma to jak dać stołek w zarządzie państwowej spółki oszustce (a co najmniej idiotce, która nie wie ile ma we własnym portfelu)

ale niektórym dalej się wydaje, że każda władza taka sama

jsz

bezmotocyklowy

Posted (edited)

Tak jak już wiele razy podkreślałem - nie popieram żadnej partii ani obecnej ani przeszłej ani przyszłej

wiem natomiast że "wstawianie na stołki" ludzi "swoich" , przy tym bardzo często niekompetentnych istnieje od ZAWSZE . Działo się tak przed wojną , po wojnie , za komuny  , w latach 90tych i teraz też i pewnie w czasach carów , królów też

Czy tak jest w innych krajach ??? nie wiem , nie żyje w innych krajach ale znając naturę ludzką jest podobnie

19 minut temu, jeszua napisał:

nie ma to jak dać stołek w zarządzie państwowej spółki oszustce (a co najmniej idiotce, która nie wie ile ma we własnym portfelu)

MOIM ZDANIEM  taki ktoś jest podstawiony ( przez innych albo już umoczonych w wielu aferach  albo chcących pozostać "kryształowymi") i za (przykładowo 🙂) nową wille + gwarancja wspomnianej upadłości podkładają się dając jednocześnie zarobić "tym wyżej "(więcej niż przykładowe 300%  🙂 )

Edited by kiler

Jeszua, dobry przykład. Znam osobiście Panią prezes i jej męża Łukasza. Poszukaj w necie o Polskiej Grupie Kapitałowej Kredyt. Typowa piramida finansowa. Sprawy w sądach ciągną się ze 20 lat a oszukani nadal nie mają swojej kasy.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

3 minuty temu, jonaszko napisał:

Sprawy w sądach ciągną się ze 20 lat a oszukani nadal nie mają swojej kasy.

Jedne się ciągną bo mają się ciągnąc . Inne są załatwiane ekspresowo  bo też tak mają być załatwione . są też typowe pokazówki ( jak za Stalina)  . to tylko dowodzi że łebki się nadstawiają a za sznurki pociąga ktoś dużo wyżej i dowód na to że tak było jest i  będzie

A kasy nikt nie będzie miał bo

a . Spółka jest goła jak święty turecki

b . To co ew miała w pierwszej kolejności zaspokaja budżet państwa

c. Reszta (jeśli coś zostanie ) banki

d. Jeśli jeszcze zostają jakieś ochłapy to dzielą to na dziesiątki tysięcy ludzi oszukanych czyli wychodzi że ktoś zainwestował 100 tys a jak ma szczęście to odzyska 500 🙂

Tylko widzisz, ta spółka działa nadal. Zmienili tylko trochę profil

Nie rozumiesz. Poszukaj w necie spółkę o której napisałem wyżej

2 hours ago, kiler said:

wiem natomiast że "wstawianie na stołki" ludzi "swoich" , przy tym bardzo często niekompetentnych istnieje od ZAWSZE

często? być może. ale jakoś nie bywało dotychczas, żeby nie było ani jednego kompetentnego człowieka w całym zarządzie dużej, giełdowej spółki ze strategicznego sektora gospodarki. polityczni bywali w radach nadzorczych (ale też przynajmniej wykształceni, dopiero pislamiści wstawiając swoich kmiotków znieśli ten wymóg), ale osoby bezpośrednio zarządzające jednak miały pojęcie co robią, a nie były pomocnikami aptekarza albo sprzedawcami kebabów (przykłady autentyczne, jak powinieneś pamiętać). z resztą o czym mówimy - przecież usuwani właśnie ze stanowisk specjaliści zostali na nich obsadzeni za poprzedniej władzy - więc jednak różnica była, wbrew takiemu wpieraniu symetryzmu

a pislamiści mają wyjątkowo krótką ławeczkę, w każdym wymiarze - wystarczy popatrzeć, jakie zera zostają powołane na ministrów i wiceministrów, jacyś 20-paro letni szczyle, skazańcy bezprawnie ułaskawieni... wystarczyło pewnie w odpowiednim momencie paść przed majestatem kacyka i voila! prezesowskie stołki czekają. tyle wiemy na pewno, a inne scenariusze to czysta konfabulacja

jsz

bezmotocyklowy