Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

20 minut temu, bozoo napisał:

Lord, ale Ty ciągle ciotkę wieszasz, tą, co ją jeszua wspomniał. Co unia winna, że my tak gospodarujemy kasą? Co winna, że polskie gminy golodupcy porywają się na niestworzone inwestycje tylko dlatego, że unia "da", a samemu nie mając nawet na udział własny w inwestycji? Dajo to cza brać - i już wójt betonuje rondo we wsi. Dlaczego na innych szczeblach miałoby być inaczej?

Dlatego dotacje powinny trafiać bezpośrednio do samorządów.

Problem polega na tym że to tak wygląda w byłym RWPG i na południu .Eurosystem który pozwala na takie wybryki jest złym systemem .I nie "my" tylko konkreta ekipa z konkretnych lat bo w końcu za pislamistów "poziom inwestycji drastycznie spadł" . Tam gdzie jest dużo kasy do przerobienia tam pojawiąją się chętni na procenty od niej no i może stąd ten pośpiech -im wiecej się przewali tym więcej się urwie . Gdyby nie bawić się w składki i dotacje które trzeba wykorzystać szybko  tylko działać  bardziej organicznie , w tempie do jakiego jesteśmy przystosowani to by nie było hurtowych bankructw przedsiębiorstw budowlanych , długu który kosztuje , masowego podpierdalania vatu itp. itd .. Chętnie pozostawił bym strefę schengen i wspólnotę gospodarczą ale te wygłupy redystrybucyjne - do śmietnika razem z uzależnieniem od prawodawstwa EU. 

A właśnie. Myślisz, że Schengen nie wymagało dostosowania prawa do w miarę spójnego?

Posted (edited)
39 minut temu, bozoo napisał:

A właśnie. Myślisz, że Schengen nie wymagało dostosowania prawa do w miarę spójnego?

Czy wpierdalanie się w trybunały , sądy i każde pierdnięcie inne niż oficjalna linia polityczna KE jest potrzebne do przejazdu przez granicę i wystawienia faktury z zerowym vatem ? Myślę że nie .

Godzinę temu, bozoo napisał:

Dajo to cza brać - i już wójt betonuje rondo we wsi. 

Godzinę temu, jonaszko napisał:

Dlatego dotacje powinny trafiać bezpośrednio do samorządów.

Jonaszko , to się logicznie kupy nie trzyma .

Edited by LORD VADER

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

30 minut temu, LORD VADER napisał:

Czy wpierdalanie się w trybunały , sądy i każde pierdnięcie inne niż oficjalna linia polityczna KE jest potrzebne do przejazdu przez granicę i wystawienia faktury z zerowym vatem ? Myślę że nie

Walka o niezawisłe Sądy wg. ciebie są pierdnięciem?

Do polityki Unia się nie wpitala. Natomiast do prawodawstwa i podstawowych zasad demokratycznych które zadeklarowaliśmy stosować - jak najbardziej.

Audi Sport

Dzieki za tabliczki. Mam pewien problem z ich obejrzeniem siedzac nad Wielkimi Jeziorami 10 tys km od Polski

Zrodel nie podalem bo wystarczy wygooglac zasady udzielania doplat unijnych w przegladarce i 2 pierwsze strony to te zasady.  Nie nie zgadzamy sie bo to co piszesz to zwykla manipulacja ktora ktos ci wcisnal, a ty sie jej trzymasz jak "pijany plota". W dodatku glupia, bo jakim cudem rzadzaca koalicja PO/PSL byla odpowiedzialna za decyzje samorzadow? O czym powyzej pisze Bozoo.

Drugie pytanie do twojej argumentacji - jezeli dotacje unijne sa odpowiedzialne za coroczna dziure budzetowa Polski, to jakim cudem przed wstapieniem do Unji rowniez mieliscie ja co roku?

Trzecie to czy zadluzenie budzetow gmin, powiatow i miast wlicza sie do zadluzenia budzetu panstwa?

Czy zasady Spinellego wymienione w jego manifescie zostaly wprowadzone do aktow unijnych, takie jak uspolecznienie srodkow produkcji i odebranie wlasnosci prywatnej jej posiadaczom? W mojej opinii poglady Spinellego mialy minimalny wplyw na dokumenty zalozycielskie Unii.

Co do prawodawstwa Unii to ujednolicony system prawny jest podstawa dzialalnosci gospodarczej ktora jest troche bardziej skomplikowana niz wystawienie faktury VAT. ( np waruki prawne inwestycji zagranicznych ) Spadek inwestycji krajowych i zagranicznych .ktory nastapil po przejeciu wladzy przez pislamska klike polegal wlasnie na niepewnosci co do przepisow prawa zmieniajacych sie jak w kalejdoskopie. No i niestety nie mozesz sobie wybrac strefy Shengen i dzialalnosci gospodarczej bez podstawy ujednoliconego prawa, bo bez tego nie ma dzialalnosci gospdarczej

1 hour ago, Adam M. said:

Trzecie to czy zadluzenie budzetow gmin, powiatow i miast wlicza sie do zadluzenia budzetu panstwa?

nie. a ponieważ gros dotacji jest przeznaczonych właśnie na lokalne inwestycje samorządów, na które one same zaciągają zobowiązania (i rzecz jasna nie mają prawa emisji długu zagranicznego), jest to kolejny dowód jak totalną bzdurą jest wpierana wyżej teoria. z której by z resztą strony nie podejść - sypie się jak domek z kart

a propos "utraty suwerenności": eu jedynie dba o podstawowe zasady, w tym właśnie niezawisłość sądów. jeśli wyroki polskiego wymiaru sprawiedliwości mają być honorowane w całej eu, nie może być tak że będą zapadały w oparciu o widzimisię jakiegoś min. zero, albo innego partyjnego kacyka. tylko tyle

jsz

bezmotocyklowy

20 minut temu, Adam M. napisał:

Dzieki za tabliczki. Mam pewien problem z ich obejrzeniem siedzac nad Wielkimi Jeziorami 10 tys km od Polski

Zrodel nie podalem bo wystarczy wygooglac zasady udzielania doplat unijnych w przegladarce i 2 pierwsze strony to te zasady.  Nie nie zgadzamy sie bo to co piszesz to zwykla manipulacja ktora ktos ci wcisnal

TO racz obejrzeć te tabliczki i podac zródła praktycznych rezultatów dla całego kraju a nie założeń udzielania "dotacji". 

30 minut temu, Adam M. napisał:

Drugie pytanie do twojej argumentacji - jezeli dotacje unijne sa odpowiedzialne za coroczna dziure budzetowa Polski, to jakim cudem przed wstapieniem do Unji rowniez mieliscie ja co roku?

Nie bezpośrednio , odpowiedziałem już bozoo jak to wygląda .

34 minuty temu, Adam M. napisał:

Czy zasady Spinellego wymienione w jego manifescie zostaly wprowadzone do aktow unijnych, takie jak uspolecznienie srodkow produkcji i odebranie wlasnosci prywatnej jejposiadaczom? W mojej opinii poglady Spinellego mialy minimalny wplyw na dokumenty zalozycielskie Unii.

A jednak go tam kochają bo główny gmach PE nosi jego nazwisko . Znaczenia symboliki w polityce nie muszę chyba tłumaczyć człowiekowi pamietającemu taką "pierdołę" jak zerwanie korony z orzełka  przez komunistów . No i jak zwykle tłuste koty uprawiają i kultywują ideologów dzięki którym dyktatorzy zagłodzili i wytłuki dziesiątki milionów ludzi . Oczywiście nie na swoim podwórku tylko na wschód .

48 minut temu, Adam M. napisał:

Co do prawodawstwa Unii to ujednolicony system prawny jest podstawa dzialalnosci gospodarczej ktora jest troche bardziej skomplikowana niz wystawienie faktury VAT. ( np waruki prawne inwestycji zagranicznych ) Spadek inwestycji krajowych i zagranicznych .ktory nastapil po przejeciu wladzy przez pislamska klike polegal wlasnie na niepewnosci co do przepisow prawa zmieniajacych sie jak w kalejdoskopie. No i niestety nie mozesz sobie wybrac strefy Shengen i dzialalnosci gospodarczej bez podstawy ujednoliconego prawa, bo bez tego nie ma dzialalnosci gospdarczej

Owszem , z tym że interwnecje KE są za daleko idące z punktu widzenia swobody przemieszczania się czy swobodnej wymiany handlowej .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Posted (edited)

Niemcy pod pretekstem UE po raz kolejny robia zakusy na Polske. Rozbiora Polske ze wzgledu na jej najwieksze na swiecie zasoby naturalne cennych surowcow i jej strategiczne polozenie.

W zasadzie to juz nie ma sie o co klocic, ile UE dala a ile wplacila Polska, to nie istotne. Niemcy/UE byli w stanie wpompowac kazda ilosc pieniedzy, zeby tylko polozyc lape na Polsce, tak cennym jest lupem.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze niektorzy Polacy w unijno-niemieckich mundurach wspomagaja ten proces jak tylko moga, slowem czynem itd. co widoczne jest na tym forum.

Dla mnie powinni wisiec.

Nie wiem czy ktos z Was slyszal o kanale 360 FOX NEWS, jesli bardzo doswiadczony dziennikarz T.C. na amerykanskim kanale mowi taki tekst, dla mnie jest to przestroga, zreszta i ja to przeczuwalem, nie sadzilem tylko ze to az tak daleko zaszlo, myslalem ze to tylko ja waritem z chora wyobraznia jestem, a jednak nie🙂

Ps zauwazylem ze moje minusiki przybywaja w takim tempie, w jakim krytykuje UE. Ku... zalosne to forum jest, jakby ktos na to zwracal uwage.

Edited by Robert J.

-PAXP-deijE.gif

jak widać niektórym marzy się powrót do czasów, kiedy dozwolony był tylko jeden obowiązujący światopogląd polityczny, niedostosowani na sznur. a może do pieca, co? albo kulka w potylicę

CWdBC_rUYAAHx8f.jpg:large

ze względu na poziom zobrzydzenia poglądami ww. osobnika dalej nie komentuję, tego typu wypowiedziami powinna się zajmować prokuratura (gdyby w Polsce była niezależna)

tymczasem reżim postanowił się pochwalić pod hasłem #LiczbyNieKłamią, więc trochę go tu "wspomogę":

EcZ8YBzXQAArpNQ?format=png&name=small

Ece27mjX0AAm8O0?format=jpg&name=small

Ecerb0WX0AAkQ19?format=jpg&name=small

więcej w mediach społecznościowych, jako że są jeszcze ludzie myślący w Polsce

jsz

bezmotocyklowy

Czekalem na cieta riposte

Nikt nie przesiadywalby godziniami dziennie na forum, po to tylko zeby podtrzymac swoje widzimisie, tworzac cale elaboraty ktorych podparcie trzeba znalezc w necie, to wszystko sa godziny dziennie spedzone na forum, przez wiele lat jak tu jestem widze to.  Nikt za darmo by tego nie robil, chyba ze jest chory umyslowo, lub bierze za to pieniadze.

Siedzac w domu pisze minimum 100 razy mniej od w/w osobnika, a nudze sie wiec czesto(za czesto) tu zagladam. Wiec latwo obliczyc czy to jest dla kogos praca zarobkowa, czy po prostu wchodze i cos tam sobie skrobne na tym forum bo sie nudze.

Tak tak zaraz beda zarzuty od personalnych wycieczek zaczynajac do cholera wie gdzie konczac.

-PAXP-deijE.gif

26 minut temu, Robert J. napisał:

Niemcy pod pretekstem UE po raz kolejny robia zakusy na Polske. Rozbiora Polske ze wzgledu na jej najwieksze na swiecie zasoby naturalne cennych surowcow i jej strategiczne polozenie.

W zasadzie to juz nie ma sie o co klocic, ile UE dala a ile wplacila Polska, to nie istotne. Niemcy/UE byli w stanie wpompowac kazda ilosc pieniedzy, zeby tylko polozyc lape na Polsce, tak cennym jest lupem.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze niektorzy Polacy w unijno-niemieckich mundurach wspomagaja ten proces jak tylko moga, slowem czynem itd. co widoczne jest na tym forum.

Dla mnie powinni wisiec.

.

To jest cytat publicznej wypowiedzi tego dziennikarza ? Jakieś zródło ? Link ?

Co do minusów, to naprawdę dopiero teraz zauważyłeś, że brak zgodności światopoglądowej z linią liberalno lewacką skutkuje banowaniem minusowym. Ernest pisał że jest taki jeden co ma pięć kont i wali z nich jak z pepeszy

Czy wpierdalanie się w trybunały , sądy i każde pierdnięcie inne niż oficjalna linia polityczna KE jest potrzebne do przejazdu przez granicę i wystawienia faktury z zerowym vatem ? Myślę że nie .

Wpiedralanie się to jedno, dopasowanie warunków prawnych to osobna para kaloszy.

Co do minusów, to naprawdę dopiero teraz zauważyłeś, że brak zgodności światopoglądowej z linią liberalno lewacką skutkuje banowaniem minusowym. Ernest pisał że jest taki jeden co ma pięć kont i wali z nich jak z pepeszy
Wam na prawdę na tych minusach (ich braku) zależy? Jak jakiejś smarkuli na lajkach na insta? Dorośli ludzie... Polecam ściągnąć apkę, korzystać z telefonu - tu ich nie widać (przynajmniej nie od razu). Spokój - a ludzie niech klikają, skoro taka ich opinia.

3 godziny temu, Robert J. napisał:

Dla mnie powinni wisiec.

Nie wiem czy ktos z Was slyszal o kanale 360 FOX NEWS, jesli bardzo doswiadczony dziennikarz T.C. na amerykanskim kanale mowi taki tekst, dla mnie jest to przestroga, zreszta i ja to przeczuwalem, nie sadzilem tylko ze to az tak daleko zaszlo, myslalem ze to tylko ja waritem z chora wyobraznia jestem, a jednak nie🙂

Ps zauwazylem ze moje minusiki przybywaja w takim tempie, w jakim krytykuje UE. Ku... zalosne to forum jest, jakby ktos na to zwracal uwage.

Z takimi postami nie da się polemizować, to jest czystej wody wariactwo. Jedyny plus w tym że au!tor tych wybroczyn intelektualnych słusznie zakłada że zostanie za nie odesłany [ad personam] do wariatów.

Mniej więcej takie same poglądy prezentują prymitywne, zapite menele przestające pod sklepem spożywczym w pierdziszewie dolnym, które nie zdobyły się nawet na to by pojechać pekaesem do pierdziszewa górnego, ale uważają że wiedzą wystarczająco dużo na temat [odległej od nich] rzeczywistości [bo ich rzeczywistość to róg sklepu społem, pól lytra i ławka z kumplami u Jaśka na podwórku.

"Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył." Stanisław Lem

"Problem z socjalizmem jest taki, że kiedyś kończą ci się cudze pieniądze." Margaret Thatcher

"Delfiny są inteligentniejsze od ludzi per capita." cracken001

W dzisiejszych stresujących czasach ławka Jaśka na podwórku w Pierdziszewie  Dolnym brzmi jak azyl - z dała od polityki i związanego z nią gówna wylewającego się wszędzie.