Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

Posted (edited)
5 godzin temu, Wopoz napisał:

Jonaszko. Zabiore glos. Jak by nie pisał, Piotr istnieje dokladnie w takiej postaci jak pisze o sobie. Nie znam Go osobiscie, ale znam jego nazwisko i jezeli to nie jest podszyw pod kogoś (mógłby faktycznie żyjąc w Malezji nie mieć o tym pojęcia), a bardzo w to wątpię, to Twoje podejrzenia są niestety dla Ciebie chybione absolutnie.  Troche wiary w ludzi Panie J 😀. Charakteru nie oceniam, waszych potyczek slownych (nie tylko Twoich) nie oceniam. Ja tylko w kwestii formalnej. 

Wiesz, jak się mylę, to przeproszę ale jednak chyba racja po mojej stronie.Znam nazwisko, adres, wykształcenie..., co i gdzie robi. Żeby nie było niedomówień, to on sam podał dane a reszta to już ... pestka😁

EDYTa, jednak racja po mojej stronie. Konto usunął. Teraz ma inne zmartwienia. Pewnie prokurator będzie miał do niego wiele pytań...

Edited by jonaszko

W dniu 28.06.2020 o 14:57, Gość napisał:

Czy nie lepiej jesli na naszym terytorium bylyby na przyklad Niemcy? Po co wysylac zdolnych za granice zeby sie rozwijali, skoro jesliby tu byly Niemcy to mogliby tu zostac. Duzo by sie dzialo na miejscu, leczylyby nas dobrze zarabiajace pielegniarki, a uczyli nas dobrze zarabiajacy nauczeciele. 

Jedyne do czego musielibysmy sie przystosowac to nauka jezyka niemieckiego.

I tak skaczemy sobie nawzajem do gardel jak zaden inny znany mi narod na swiecie (poza Chinami, ale to dluga historia). Wyzysk, wiadomo, najgorszy los jaki Polaka moze spotkac to od drugiego Polaka... wiec z "narodowoscia" problemu by nie bylo... tylko ten jezyk. Niemiecki taki trudny nie jest. W trzy lata kucharke z Filipin bym go nauczyl. 

Tak sobie mysle, czy w ogole warto ten eksperyment na terytorium miedzy Bugiem a Odra ciagnac? Z mojej perspektywy od 20-tu lat nie zmienilo sie nic, wiec moze warto byloby sie nad tym zastanowic zanim sie wybierze jednych, albo drugich. O co my sie tak intensywnie bijemy ze soba? 

Kiedyś się nad tym zastanawiałem. Może lepiej, że jednak Polska jest na mapie świata. Aczkolwiek Twój tok rozumowania pojmuję.

W dniu 29.06.2020 o 19:39, Adam M. napisał:

Ja emigrowalem tutaj w wieku 38 lat i majac lat prawie 71 uwazam ze to za pozno, jesli chce sie tutaj cos osiagnac.

(...)

Warto zaczac od sprawdzenia czy naprawde twoja specjalnisc jest poszukiwana bo wszystko razem z przepisami zmienia sie co roku i to nie w strone ulatwienia imigracji do Kanady. Najlatwoej znalezc firme ktora chce cie zatrudnic i zalatwiac formalnosci razem z nia, zreszta firmy wybieraja z ogolnej puli imigrantow. Druga droga jest sprawdzenie miejscowosci, ktore chca miec jakichs specjalistow u siebie, zwykle sa to kompletne zadupia w Manitobie czy Saskatchewan gdzie ciezko jest wytrzymac z powodu klimatu czy braku ludzi, ale mozna np dobrze zarobic jak w oil industry. To sa drogi ktore moga skrocic okres oczekiwania na zgode na emigacje albo przelamac trudnosc w zalatwieniu tej zgody.

Mam dość bliską rodzinę mieszkającą w Kanadzie i z całym szacunkiem dla ludzi tam żyjących, jest to jeden z ostatnich krajów na mapie świata, przed którego urzędnikami imigracyjnymi byłbym gotów się płaszczyć. Sorry, to nie Tajlandia, Dominikana czy Hiszpania. W Kanadzie to ja bym wymagał megasolidnego pakietu relokacyjnego i holowania za rączkę od samego początku. Co nie znaczy, że nie przeleciałbym się do Kanady turystycznie (choć nie jest jakoś szczególnie wysoko na liście priorytetów podróżniczych).

I uważam, że na emigrację nigdy nie jest za późno, są ludzie, którzy emigrują na emeryturze, aczkolwiek w młodszym wieku człowiek faktycznie może mieć większe pole manewru (z drugiej strony, większe doświadczenie [zawodowe i nie tylko] może działać na korzyść). Wiele zależy od tego, czego tak naprawdę oczekuje się od życia. Jeśli chodzi o mnie, to jakiś czas temu stuknęła mi czterdziestka i cały czas mam życiorys otwarty.

• Downvote 1

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > ?

7 hours ago, Olsen said:

I uważam, że na emigrację nigdy nie jest za późno, są ludzie, którzy emigrują na emeryturze, (...)

już widzę polskiego emeryta emigrującego do usa... pomijając blokady urzędowe, to szalone życie za $350-450/ mies...

a jak już przy tym jesteśmy:

bIPk9kpTURBXy85ODJhZmYwM2MzMzU2ZjY4MzE4N

"w 2011 r. emeryturę niższą od minimalnej pobierało zaledwie 23,9 tys. osób. Oznacza to, że w ciągu 9 lat liczba osób bez prawa do minimalnej emerytury zwiększyła się blisko 14-krotnie" (za business insider)

skok na wykresie w 2017 - obniżenie wieku emerytalnego jako obietnica wyborcza pislamu. brawo, nie ma to jak sprowadzić kilkaset tysięcy obywateli do poziomu poniżej granicy biedy. a ci się jeszcze cieszą

jsz

bezmotocyklowy

Raczej odwrotnie. To ze stanów do Polski na emeryture wracają. Ale jak to u Olsena, trzeba się cenić😁

9C264AA2-F620-43B3-A7EB-149359763132.thu

• Like 1

Audi Sport

On 6/29/2020 at 10:39 AM, Adam M. said:

Ja emigrowalem tutaj w wieku 38 lat i majac lat prawie 71 uwazam ze to za pozno, jesli chce sie tutaj cos osiagnac. Ale jesli chodzi o spokojne i dostatnie zycie to dalej Kanada to jeden z lepszych krajow do zamieszkania. Nie wiem tylko czy obecne przepisy emigracyjne nie ograniczaja wieku do 35 lat, w kazdym razie moga za starszy wiek obnizac punktacje. Jesli myslisz o pracy na uczelni to bedziesz rozczarowany ( zadnej stabilnosci ), jesli chodzi o firmy budujace statki to nie znam, w kazdym razie nie w mojej prowincji, moze w BC.

Teraz najwazniejsze, do emigracji nie jest ci potrzebny zaden doradca emigracyjny, jako ze wszystko jest w przepisach online, musisz sie sam tego nauczyc i sam dzialac. Doradcy to czysta strata pieniedzy, bez zadnej gwarancji jakiejkolwiek pomocy,, pisac i czytac przeciez umiec a wszystko razem z lopatologicznym tlumaczeniem jest na stronach rzadowych. Warto zaczac od sprawdzenia czy naprawde twoja specjalnisc jest poszukiwana bo wszystko razem z przepisami zmienia sie co roku i to nie w strone ulatwienia imigracji do Kanady. Najlatwoej znalezc firme ktora chce cie zatrudnic i zalatwiac formalnosci razem z nia, zreszta firmy wybieraja z ogolnej puli imigrantow. Druga droga jest sprawdzenie miejscowosci, ktore chca miec jakichs specjalistow u siebie, zwykle sa to kompletne zadupia w Manitobie czy Saskatchewan gdzie ciezko jest wytrzymac z powodu klimatu czy braku ludzi, ale mozna np dobrze zarobic jak w oil industry. To sa drogi ktore moga skrocic okres oczekiwania na zgode na emigacje albo przelamac trudnosc w zalatwieniu tej zgody.

Wracajac do poczatku to tobie zalezy na emigracji - doradcy zalezy tylko na twoich pieniadzach, dlatego ty sam musisz sie za to zabrac, ale jesli podejscie masz identyczne jak do swego motocykla to sukcesu nie wroze.:).

Mysle Adamie ze w stanach nawet w wieku 38 lat bys mial o wiele wieksze mozliwosci zrobienia czegokolwiek ze swoim zyciem. Trafiles tam gdzie trafiles, nie mi to oceniac czy zle czy dobrze.

Nigdy pewnie tez tego nie przyznasz, ale Kanada jest juz dawno skonczona.

• Downvote 1

-PAXP-deijE.gif

5 minutes ago, Robert J. said:

Mysle Adamie ze w stanach nawet w wieku 38 lat bys mial o wiele wieksze mozliwosci zrobienia czegokolwiek ze swoim zyciem. Trafiles tam gdzie trafiles, nie mi to oceniac czy zle czy dobrze.

Nigdy pewnie tez tego nie przyznasz, ale Kanada jest juz dawno skonczona.

Pisalem do Poitra S. ktory caly czas wyrazal nadzieje na jakas kariere w swoim zawodzie, ktory jak zrozumialem dotyczyl konstrukcji statkow. W tym sensie pisalem o osiagnieciu "czegos" czyli kariery naukowej czy inzynierskiej. Ja swoj plan kanadyjski wykonalem.

Co rozumiesz przez zdanie "Kanada jest dawno skonczona"?

PS. Olsen, nie musisz sie plaszczyc przed nikim zalatwiajac sprawy emigracyjne, wiekszosc rzeczy zalatwiasz online i poczta, a jezeli juz musisz z kims rozmawiac to urzednicy emigracyjni sa uprzejmi. No chyba ze przyjezdzasz "na zywca" na lotnisko bez zalatwienia niczego, czy na czarno do pracy i przedluzasz wize turystyczna.

45 minutes ago, Adam M. said:

obstawiam, że to samo co w przypadku pozostałych krajów, które uznają za istotne prawa mniejszości, kierują się wynikami badań naukowych w decyzjach administracyjnych dot. chociażby ekologii czy zdrowia obywateli, posiadają administrowane przez rząd kluczowe sektory takie jak edukacja czy służba zdrowia, zapewniają obywatelom spokojny i przyzwoity poziom zabezpieczenia emerytalnego... innymi słowy wszystko, do czego w zasadzie "największe państwo świata" (a w każdym razie najbardziej butne) osiągnąć nie potrafi

jsz

bezmotocyklowy

1 hour ago, Adam M. said:

Pisalem do Poitra S. ktory caly czas wyrazal nadzieje na jakas kariere w swoim zawodzie, ktory jak zrozumialem dotyczyl konstrukcji statkow. W tym sensie pisalem o osiagnieciu "czegos" czyli kariery naukowej czy inzynierskiej. Ja swoj plan kanadyjski wykonalem.

PS. Olsen, nie musisz sie plaszczyc przed nikim zalatwiajac sprawy emigracyjne, wiekszosc rzeczy zalatwiasz online i poczta, a jezeli juz musisz z kims rozmawiac to urzednicy emigracyjni sa uprzejmi. No chyba ze przyjezdzasz "na zywca" na lotnisko bez zalatwienia niczego, czy na czarno do pracy i przedluzasz wize turystyczna.

Facet w twoim wieku nie jest w stanie okreslic panujacego systemu w Kanadzie, jesli nie zalapales o co chodzi, do jakiego systemu jest najbardziej zblizony system obecnie panujacy w Kanadzie. Jesli jestes w stanie szczerze odpowiedziec.

• Downvote 1

-PAXP-deijE.gif

tragikomedia w wydaniu na pinokia i fakty

jsz

01.jpg

bezmotocyklowy

1 hour ago, Robert J. said:

Facet w twoim wieku nie jest w stanie okreslic panujacego systemu w Kanadzie, jesli nie zalapales o co chodzi, do jakiego systemu jest najbardziej zblizony system obecnie panujacy w Kanadzie. Jesli jestes w stanie szczerze odpowiedziec.

A to ciekawe ze mozesz okreslic co moze facet w moim wieku, a czego nie moze jesli w  tym wieku nie jestes?

System kanadyjski to typowa socjaldemokracja w typie panstw skandynawskich, czyli tkzw. "panstwo opiekuncze" jak to nazywano w czasach mojej mlodosci. To jesli chodzi o rzeczywiste dzialanie, formalnie to nadal monarchia konstytucyjna z krolowa brytyjska jako glowa panstwa i jej generalnymi gubernatorami dla poszczegolnych prowincji jak i dla calej federacji.

2 minutes ago, Adam M. said:

Ja bym z ciekawosci zapytal;

- a jaki kraj sie nie skonczyl ? Bo ja generalnie nie znam kraju ktory by sie NIE skonczyl ! 

Rownia pochyla ! 

.

• Upvote 2

2 hours ago, ks-rider said:

Ja bym z ciekawosci zapytal;

- a jaki kraj sie nie skonczyl ? Bo ja generalnie nie znam kraju ktory by sie NIE skonczyl ! 

A to akurat proste. Ju Es and Ej się nie skończyły. Mało tego, odradzają się pod przywództwem pomarańczowego 😄

• Downvote 1

Why... So... Serious

15 godzin temu, jeszua napisał:

już widzę polskiego emeryta emigrującego do usa... pomijając blokady urzędowe, to szalone życie za $350-450/ mies...

Raczej miałem na myśli ludzi przenoszących się na jesieni życia do Tajlandii czy np. Ekwadoru. Albo brytyjskich emerytów inwestujących w nieruchomości na Costa del Sol.

• Downvote 1

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > ?

W dniu 24.06.2020 o 20:53, Robert J. napisał:

Co sie dzieje z panstwami grupy Schengen, moze ktos z Was wie, kolejny email do 31 sierpnia grupy Schengen zamknieta, czyli zero lotow poza kraje tej grupy. Smierdzi to wszystko na odleglosc, to juz nie Covid 19 jest przyczyna.

Kalifornia jest w Schengen? Nie Covid 19 przyczyną? No ciekawe niusy rozpowszechniasz;https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-usa-najwyzszy-dzienny-bilans-od-poczatku-epidemii-kalifornia,nId,4588278