Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

59 minut temu, Piotr S napisał:

hej ...grawitacja to tez sila nie ?
Wiec jezeli wspolczynnik tarcia bedzie odpowiedni, to moze rownowazyc grawitacje i sobie bedzie ruchym jednostajnym zjezdzac. Nie trudno to sobie wyobrazic ...dobra, ale to nie na temat.

No hej. I teraz różnica (wypadkowa!) tych dwóch sił to... o zgrozo! też siła! A jeśli niezerowa, to wspomniane drugie prawo Newtona gwarantuje, że ruch nie będzie miał stałej prędkości.

Godzinę temu, Tommo napisał:

Tu nie chodzi o Elbląg, bo on najmniej skorzysta z przekopu. Najwięcej skorzystają ci co kupią działki wokół przekopu, na których zbuduje się baza turystyczno-hotelowa. Jakie to stanowi zagrożenie dla unikatowej na skalę Świata przyrody, jaką jest mierzeja wiślana, nie trzeba długo myśleć.

No ja wierzę, że turystyka w regionie trochę skorzysta, żeglarstwo rekreacyjne na pewno. Ale to rachunku biznesowego nie zepnie.

Guest
Posted (edited)
10 godzin temu, bozoo napisał:

A jeśli niezerowa

a co jesli zerowa ? 1 zasada dynamiki tzw. Newtonowskiej. 

(...)

Tak czy owak, zycze Wam w tej Polsce wszystkiego dobrego i oby bylo Wam lepiej po wyborach. I jednym i drugim. Juz napisalem, ze ja w to nie wierze, ale ultymatywnej receptury na prawde nie mam, wiec kto wie ?  🙂

Edited by Guest

22 minuty temu, Piotr S napisał:

To co wprawiło ją w ruch?

Guest
Posted (edited)
1 minute ago, bozoo said:

To co wprawiło ją w ruch?

upadek komunizmu 30 lat temu

😄 

Edited by Guest

Posted (edited)
10 godzin temu, Piotr S napisał:

(...)

Tak czy owak, zycze Wam w tej Polsce wszystkiego dobrego i oby bylo Wam lepiej po wyborach. I jednym i drugim. Juz napisalem, ze ja w to nie wierze, ale ultymatywnej receptury na prawde nie mam, wiec kto wie ?  🙂

Zadałem ci konkretne pytanie. Powtórzę; jak to sie stało, że w wieku 18 lat miałeś już doktorat? Bo jeżeli nie miałeś, to wszystko to co piszesz, to zwykłe konfabulacje.

Edited by Cosmos
  • Upvote 4

Podał sam Piotr wcześniej - 38 lat więc w kontekście deklarowanej dwudziestoletniej emigracji i wielokrotnie deklarowanym powodzie - brak perspektyw rozwoju naukowego pytanie jest zasadne. Możliwe że doktorat robiony za granicą ale jednak te dwadzieścia lat emigracji zastanawia w tym zestawieniu...

• Upvote 1

35 minut temu, Staszek_s napisał:

Podał sam Piotr wcześniej - 38 lat więc w kontekście deklarowanej dwudziestoletniej emigracji i wielokrotnie deklarowanym powodzie - brak perspektyw rozwoju naukowego pytanie jest zasadne. Możliwe że doktorat robiony za granicą ale jednak te dwadzieścia lat emigracji zastanawia w tym zestawieniu...

Dokładnie, o to mi chodziło. Doktorat, jak  sam też gdzieś tam pisał, też robił w Polsce. Ba, tytułuje się wykładowca akademickim i jak się można domyślać z wcześniejszych wypowiedzi, pracował i wykładał w Polsce. Pisze więc bzdury i kłamstwa, chcąc się dowartościować.

• Upvote 4

Ok, czyli dwadzieścia lat, ale minimum z kilkuletnimi przerwami na ponowny pobyt w Polsce. Nadal pozostaje kwestia wyjazdu w wieku 18 lat. Sam widzisz Ernest że nie wszystko jest spójne, przynajmniej bez dalszego uściślenia przez Piotra. 

Posted (edited)
6 godzin temu, Piotr S napisał:

No to masz wiadomosc z pierwszej reki, blablabla

Z pierwszej ?😎

A co do reszty to autorytatywnie:

Bzdury.

Edyta

pomyślałem, że chciałbym zestawić w realu Twoją osobę z tym co tu wypisujesz. To mogłoby pomóc zrozumieć.

Edited by lysy76

Las- okupant zawsze się go obawiał. 😎

14 hours ago, Piotr S said:

Osiedlic sie chce. 20 lat tulania sie po swiecie mnie nauczylo.

>

Mam 38 lat. To juz ostatni dzwonek na taki ruch. Powinni mnie wziac bo na pewno jestem na liscie "poszukiwanych specjalistow". Gdybym znalazl agenta, ktoremu mozna zaufac, to na pewno bym sprobowal. Do tej pory trafialem na samych oszustow / naciagaczy

NAwet na stronie internetowej Kanadyjskiego urzedu imigracyjnego jest rada ..."znajdz kogos z polecenia".

Ja emigrowalem tutaj w wieku 38 lat i majac lat prawie 71 uwazam ze to za pozno, jesli chce sie tutaj cos osiagnac. Ale jesli chodzi o spokojne i dostatnie zycie to dalej Kanada to jeden z lepszych krajow do zamieszkania. Nie wiem tylko czy obecne przepisy emigracyjne nie ograniczaja wieku do 35 lat, w kazdym razie moga za starszy wiek obnizac punktacje. Jesli myslisz o pracy na uczelni to bedziesz rozczarowany ( zadnej stabilnosci ), jesli chodzi o firmy budujace statki to nie znam, w kazdym razie nie w mojej prowincji, moze w BC.

Teraz najwazniejsze, do emigracji nie jest ci potrzebny zaden doradca emigracyjny, jako ze wszystko jest w przepisach online, musisz sie sam tego nauczyc i sam dzialac. Doradcy to czysta strata pieniedzy, bez zadnej gwarancji jakiejkolwiek pomocy,, pisac i czytac przeciez umiec a wszystko razem z lopatologicznym tlumaczeniem jest na stronach rzadowych. Warto zaczac od sprawdzenia czy naprawde twoja specjalnisc jest poszukiwana bo wszystko razem z przepisami zmienia sie co roku i to nie w strone ulatwienia imigracji do Kanady. Najlatwoej znalezc firme ktora chce cie zatrudnic i zalatwiac formalnosci razem z nia, zreszta firmy wybieraja z ogolnej puli imigrantow. Druga droga jest sprawdzenie miejscowosci, ktore chca miec jakichs specjalistow u siebie, zwykle sa to kompletne zadupia w Manitobie czy Saskatchewan gdzie ciezko jest wytrzymac z powodu klimatu czy braku ludzi, ale mozna np dobrze zarobic jak w oil industry. To sa drogi ktore moga skrocic okres oczekiwania na zgode na emigacje albo przelamac trudnosc w zalatwieniu tej zgody.

Wracajac do poczatku to tobie zalezy na emigracji - doradcy zalezy tylko na twoich pieniadzach, dlatego ty sam musisz sie za to zabrac, ale jesli podejscie masz identyczne jak do swego motocykla to sukcesu nie wroze.:).

Guest
Posted (edited)
7 hours ago, Adam M. said:

Wracajac do poczatku to tobie zalezy na emigracji - doradcy zalezy tylko na twoich pieniadzach, dlatego ty sam musisz sie za to zabrac, ale jesli podejscie masz identyczne jak do swego motocykla to sukcesu nie wroze.:).

Pomysle. Znalazlem jedna Pania na Facebookowej grupie polonii w Kanadzie. Bede dzialal.

Mam tez Honde CBF 500 A z 2006 roku i z przebiegiem 1500 kilometrow. Moto jest zadbane... i jak nowe. Po prostu do tej Kawy nie mam serca. 

Takze prosze nie wyciagaj pochopnych wnioskow. 

14 hours ago, Staszek_s said:

Podał sam Piotr wcześniej - 38 lat ...

...i po co go ratujesz z opresji? Facet sie wzial za obliczanie logarytmow. Kilka godzin mu to zajelo i mialem troche spokoju 🙂

Wyjechalem w wieku lat 18. Studia troche w Polsce, troche w Hamburgu. Obronilem sie z lenistwa i z braku pieniedzy tylko w Polsce. Po studiach ...2006-2008 w Polsce. Potem emigracja... powrot w 2016 na obrone doktoratu i wylot znowu w 2017 . Czyli razem 16 lat na emigracji 4 lata w Polsce. Czyli, ze klamalem z tymi 20 latami... bo lacznie od 20 lat 4 lata bylem w Polsce. W 2017 Bedac w Polsce polecialem na 3 miesiace na Filipiny budowac domy dla bezdomnych w wiosce St Pio i uczyc ich dzieci matematyki, potem kilka miesiecy w Korei sprawy zalatwiac, wiec tez ten pobyt w Polsce to taki z przerwami.

To nie jest taki problem gdzies wyjechac. Wsiada sie w samolot. 12 godzin lotu i sie jest na drugim koncu swiata. A juz zeby pomagac charytatywnie to zaden problem. Wygooglowac mozna sobie dowolne egzotyczne miejsce na swiecie i dopisac "volunteering" kliknac na pierwszy rezultat w przegladarce. Napisac "I want to help" , wsiasc w samolot i juz nas nie ma. Poki jestesmy w unii Polski paszport do najslabszych nie nalezy. Na wakacje do Malezji mozna przyleciec bez zadnej wizy. Do Polski na wakacje rzadko latam... szkoda mi pieniedzy. Lece jak musze cos zalatwic. Bede w sierpniu przyszlego roku. Z checia sie spotkam z jonaszko. 🙂

Mlodych z Europy/Stanow coraz mniej sie udziela charytatywnie. Nie maja pieniedzy. wyplata 1500 Euro, a mieszkanie pol miliona. Najwiecej na volunteering spotykalem mlodych Niemcow, troche Skandynawow i Australijczykow... i to wlasciwie tyle. W organizacjach charytatywnych u gory siedza Brytyjczycy i oni tu w biednych rejonach Azji organizuja prace. Polakow nie ma wcale ...moze gdzies w Afryce. Polakow sie spotyka na egzotycznych wakacjach z kapeluszami jak globtroterzy w ogole niezainteresowanych zyciem lokalnych ludzi. Mysle, ze to tak jeszcze ze 20 lat podrozowania zanim Polacy sie zaczna gdzies udzielac spolecznie. Ogolnie fajnych ludzi mozna poznac, chociaz Panie na emigracji nawet wsrod wolantariuszy zadzieraja nosa i oczekuja traktowania jak w Europie ...przez co duzo zabawnych sytuacji. Zawsze jak jakas nowa przyleci, to trzeba ja uswiadamiac, od podstaw. "Podpaski bedziesz miala, jak sobie uszyjesz... nawet ze skrzydelkami" 😄 Mlodym Kobietom odradzam wyloty na wolontariaty, chociaz przydalyby sie bardzo w edukacji, ale szybko traca zapal ...reszta swiata nie wyglada jak Europa.

Przepraszam za autorytatywny ton. Postaram sie to zmienic.

Edited by Guest

...i po co go ratujesz z opresji? Facet sie wzial za obliczanie logarytmow. Kilka godzin mu to zajelo i mialem troche spokoju 
Wyjechalem w wieku lat 18. Studia troche w Polsce, troche w Hamburgu. Obronilem sie z lenistwa i z braku pieniedzy tylko w Polsce. Po studiach ...2006-2008 w Polsce. Potem emigracja... powrot w 2016 na obrone doktoratu i wylot znowu w 2017 . Czyli razem 16 lat na emigracji 4 lata w Polsce. Czyli, ze klamalem z tymi 20 latami... bo lacznie od 20 lat 4 lata bylem w Polsce. W 2017 Bedac w Polsce polecialem na 3 miesiace na Filipiny budowac domy dla bezdomnych w wiosce St Pio i uczyc ich dzieci matematyki, potem kilka miesiecy w Korei sprawy zalatwiac, wiec tez ten pobyt w Polsce to taki z przerwami.
To nie jest taki problem gdzies wyjechac. Wsiada sie w samolot. 12 godzin lotu i sie jest na drugim koncu swiata. A juz zeby pomagac charytatywnie to zaden problem. Wygooglowac mozna sobie dowolne egzotyczne miejsce na swiecie i dopisac "volunteering" kliknac na pierwszy rezultat w przegladarce. Napisac "I want to help" , wsiasc w samolot i juz nas nie ma. Poki jestesmy w unii Polski paszport do najslabszych nie nalezy. Na wakacje do Malezji mozna przyleciec bez zadnej wizy. Do Polski na wakacje rzadko latam... szkoda mi pieniedzy. Lece jak musze cos zalatwic. Bede w sierpniu przyszlego roku. Z checia sie spotkam z jonaszko.

Mlodych z Europy/Stanow coraz mniej sie udziela charytatywnie. Nie maja pieniedzy. wyplata 1500 Euro, a mieszkanie pol miliona. Najwiecej na volunteering spotykalem mlodych Niemcow, troche Skandynawow i Australijczykow... i to wlasciwie tyle. W organizacjach charytatywnych u gory siedza Brytyjczycy i oni tu w biednych rejonach Azji organizuja prace. Polakow nie ma wcale ...moze gdzies w Afryce. Polakow sie spotyka na egzotycznych wakacjach z kapeluszami jak globtroterzy w ogole niezainteresowanych zyciem lokalnych ludzi. Mysle, ze to tak jeszcze ze 20 lat podrozowania zanim Polacy sie zaczna gdzies udzielac spolecznie. Ogolnie fajnych ludzi mozna poznac, chociaz Panie na emigracji nawet wsrod wolantariuszy zadzieraja nosa i oczekuja traktowania jak w Europie ...przez co duzo zabawnych sytuacji. Zawsze jak jakas nowa przyleci, to trzeba ja uswiadamiac, od podstaw. "Podpaski bedziesz miala, jak sobie uszyjesz... nawet ze skrzydelkami" Mlodym Kobietom odradzam wyloty na wolontariaty, chociaz przydalyby sie bardzo w edukacji, ale szybko traca zapal ...reszta swiata nie wyglada jak Europa.
Przepraszam za autorytatywny ton. Postaram sie to zmienic.
Z kogo i po co, próbujesz zrobić wala? Nie masz żadnego doktoratu, ba nawet studiów nie skonczyles. Jesteś tam gdzie jesteś jako wolontariusz i to wszystko.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1
  • Downvote 1

Guest
1 minute ago, jonaszko said:

Z kogo i po co, próbujesz zrobić wala? Nie masz żadnego doktoratu, ba nawet studiów nie skonczyles. Jesteś tam gdzie jesteś jako wolontariusz i to wszystko.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Planuje jeszcze troche wolantariatu zrobic w Korei, bo znam jezyk, ale juz chyba za stary na to jestem. Moze troche, poprawic los psow, bo oni zajezdzaja te swoje Jindo. 

Pozdrawiam 🙂

Wiec po co to wszystko było o tych inżynierach, doktorach? Masz kompleks niższości. Musisz coś z tym zrobić.

• Upvote 1
  • Downvote 2

3 godziny temu, jonaszko napisał:

Wiec po co to wszystko było o tych inżynierach, doktorach? Masz kompleks niższości. Musisz coś z tym zrobić.

Jonaszko. Zabiore glos. Jak by nie pisał, Piotr istnieje dokladnie w takiej postaci jak pisze o sobie. Nie znam Go osobiscie, ale znam jego nazwisko i jezeli to nie jest podszyw pod kogoś (mógłby faktycznie żyjąc w Malezji nie mieć o tym pojęcia), a bardzo w to wątpię, to Twoje podejrzenia są niestety dla Ciebie chybione absolutnie.  Troche wiary w ludzi Panie J 😀. Charakteru nie oceniam, waszych potyczek slownych (nie tylko Twoich) nie oceniam. Ja tylko w kwestii formalnej. 

• Upvote 1