Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

Guest
Posted (edited)
15 minutes ago, lysy76 said:

Nie posyła dzieci do szkół, nie załatwia spraw urzędowych, nie zrzuca się do wspólnego kotła i nie widzi jak ta kasa na bezdurno jest marnotrawiona (vide 500+, mierzeje i inne CPK, taksówki lotu, niedojeby komisji smoleńskiej i inne miernoty umysłowe wypychane na intratne posadki)

No to masz wiadomosc z pierwszej reki, od bylego nauczyciela akademickiego:
- Szkolnictwo jedzie na rowni pochylej z ta sama predkoscia od 30 lat, zatem nie wiem skad ta nienawisc do jednych lub drugich. Poslac dziecko do publicznej szkoly w Polsce, moze tylko ktos kto juz zadnego innego wyjscia nie ma. 
- Sprawy urzedowe zalatwic w Polsce to dokladnie taki sam koszmar jak 5, 10, 20 lat temu. Wiem bo zalatwialem. 
- Odpowiednik 500+ to prosze Pana jest w kazdym kraju UE. Bylismy ostatni bez takiego programu w 2015.
- CPK i Mierzeja, to moze dobry pomysl. Pozwole madrzejszym decydowac. Cieszy, ze ktos cos probuje. Zamiast ciagle powtarzac, ze Niemcy maja lepsze.
- Miernoty umyslowe byly wypychane na intratne posadki od kiedy pamietam ...nic sie nie zmienilo. W mysl staropolskiej zasady "Mierny, ale Wierny"

Jak przekopia Mierzeje to bedzie cud. 200 metrow piasku przekopac w 10 lat to maks co moze tego byc. 😄 (Zostaw, zostaw, tego swiata sie nie da uratowac) 

Pamietam, jak straszyli PiSem w 2015 ...hehe... i co ...i nic ...ale dalej strasza. Mielismy juz byc poza unia i mial byc koniec swiata ...no i co ?
Zbiorowe szalenstwo polskie. 

Edited by Guest

10 minut temu, Piotr S napisał:

Szkolnictwo jedzie na rowni pochylej z ta sama predkoscia od 30 lat

jako "naukowiec" powinieneś wiedzieć że po równi pochyłej ruch odbywa się ze stałym przyspieszeniem  🙂

11 minut temu, Piotr S napisał:

(Zostaw, zostaw, tego swiata sie nie da uratowac) 

Tobie nawet sexplozja już nie pomoże .

Guest
Posted (edited)
6 minutes ago, kiler said:

jako "naukowiec" powinieneś wiedzieć że po równi pochyłej ruch odbywa się ze stałym przyspieszeniem  🙂

a tarcie ? wyobraznia forumowego kilera.

Widze, ze moj drogi krajan, pozbawil mnie juz tytulu naukowego... coz za sympatyczny starszy pan. 

6 minutes ago, kiler said:

Tobie nawet sexplozja już nie pomoże .

...a historii tego swetra i tak bys nie zrozumial

Nie wiem, czy poierasz PiS i PO, ale ten dualizm ciemnym masom pasuje. Napisalem co wiedzialem. Podzial na PO i PiS jest tak samo fikcyjny jak podzial na demokratow i republikanow w USA, lub Labourzystow i Torysow w UK. Totalna maskarada, ale ludziom zyjacym w tych krajach nie sposob tego wyjasnic. Na to trzeba zewnatrz spojrzec, zeby widziec jak sie bawia ludzmi. 

Edited by Guest

Posted (edited)
5 minut temu, Piotr S napisał:

tu kłania się wiedza teoretyczna i brak praktyki u inżyniera z 20 letnim stażem . Kup se deskę cegłę i kulkę od łożyska . Jeden koniec deski postaw na ziemi , drugi na cegle , kulke na deskę i sprawdź gdzie będzie miała większą szybkość . Na górze czy na dole . No chyba że założysz że kulka i deska nie mają tarcia 🙂

Wyniki opisz na forum. (może jednak nie w tym dziale )

6 minut temu, Piotr S napisał:

..a historii tego swetra i tak bys nie zrozumial

tak ale dobrze że nie czytają tego aniołki bo by im puściły zwieracze

Edited by kiler

Guest
Posted (edited)
2 minutes ago, kiler said:

tu kłania się wiedza teoretyczna i brak praktyki u inżyniera z 20 letnim stażem . Kup se deskę cegłę i kulkę od łożyska . Jeden koniec deski postaw na ziemi , drugi na cegle , kulke na deskę i sprawdź gdzie będzie miała większą szybkość . Na górze czy na dole . No chyba że założysz że kulka i deska nie mają tarcia 🙂

Wyniki opisz na forum. (może jednak nie w tym dziale )

ty masz serio psychike 5-latka. 

Edited by Guest

Guest
5 minutes ago, kiler said:

tak ale dobrze że nie czytają tego aniołki bo by im puściły zwieracze

nie wierze w aniokow, reinkarnacje, ani podwodne cywilizacje ...

Posted (edited)
Godzinę temu, Piotr S napisał:

i Mierzeja, to moze dobry pomysl. Pozwole madrzejszym decydowac.

Piotr, jak głęboki jest zalew i co może potem wpłynąć do Elbląga (bo chyba do żadnego innego portu nie płynie się przez zalew)?

57 minut temu, Piotr S napisał:

A tarcie jest chyba proporcjonalne do prędkości?

Edited by bozoo

Guest
4 minutes ago, bozoo said:

Piotr, jak głęboka jest zatoka i co może potem wpłynąć do Elbląga (bo chyba do żadnego innego portu nie płynie się przez zatokę)?

A tarcie jest chyba proporcjonalne do prędkości?

Tarcie to jest sila psze pana ...zakladam, ze druga zasade dynamiki tzw. Newtonowskiej znasz. 
Cos malego do Elblaga wplynie, to samo co do dzisiaj plywa przez Rosje. 

Nie ma o co kopii kruszyc. Przekopanie 200 metrow piasku i wyciecie 50 drzew to nie powinien byc chyba sztandarowy program Panstwa liczacego 40 milionow ludzi ? chyba... 

1 minutę temu, Piotr S napisał:

Tarcie to jest sila psze pana ...zakladam, ze druga zasade dynamiki tzw. Newtonowskiej znasz. 
Cos malego do Elblaga wplynie, to samo co do dzisiaj plywa przez Rosje. 

Nie ma o co kopii kruszyc. Przekopanie 200 metrow piasku i wyciecie 50 drzew to nie powinien byc chyba sztandarowy program Panstwa liczacego 40 milionow ludzi ? chyba... 

No siła, siła! Trochę się zapędziło z tą równią, c'nie? No ale Ty się nie mylisz, panie doktór.

Nie ma o co kruszyć, fakt, tylko to jednak sporo pary w gwizdek z tą mierzeją. Jak dla mnie to możemy ją przekopać nawet wzdłuż, jeśli tylko będzie to miało sens ekonomiczny.

6 minut temu, bozoo napisał:

Piotr, jak głęboka jest zatoka i co może potem wpłynąć do Elbląga (bo chyba do żadnego innego portu nie płynie się przez zatokę)?

Tu nie chodzi o Elbląg, bo on najmniej skorzysta z przekopu. Najwięcej skorzystają ci co kupią działki wokół przekopu, na których zbuduje się baza turystyczno-hotelowa. Jakie to stanowi zagrożenie dla unikatowej na skalę Świata przyrody, jaką jest mierzeja wiślana, nie trzeba długo myśleć.

Audi Sport

Guest
1 minute ago, bozoo said:

No siła, siła! Trochę się zapędziło z tą równią, c'nie? No ale Ty się nie mylisz, panie doktór.

hej ...grawitacja to tez sila nie ?
Wiec jezeli wspolczynnik tarcia bedzie odpowiedni, to moze rownowazyc grawitacje i sobie bedzie ruchym jednostajnym zjezdzac. Nie trudno to sobie wyobrazic ...dobra, ale to nie na temat. 

2 minutes ago, Tommo said:

Tu nie chodzi o Elbląg, bo on najmniej skorzysta z przekopu. Najwięcej skorzystają ci co kupią działki wokół przekopu, na których zbuduje się baza turystyczno-hotelowa. Jakie to stanowi zagrożenie dla unikatowej na skalę Świata przyrody, jaką jest mierzeja wiślana, nie trzeba długo myśleć.

a to juz jest jakas teoria spiskowa. Poza tym Mierzeja Wislana, to nie Bali. Daj spokoj. 

18 godzin temu, Piotr S napisał:

Prawie Nikt mnie tu za bardzo nie lubi, wiec napisze co mysle i mozecie dawac lapki w dol.

Ja nie glosuje w wyborach. Konsekwentnie od 20 lat mam swiadomosc, ze nie wybieralbym mniejszego zla, tylko po prostu inne. Jezeli przyszlo mi wybierac miedzy "giant douche" , a "turd sandwich" to nie wybieram wcale. 

Ja zaglosowalbym za tym, ktory umozliwilby mi konstruktywna prace ze studentami w Polsce. Jak bylem studentem to moj pozniejszy promotor wyslal mnie na praktyki do Niemiec, co otworzylo przede mna sciezke na rozwoj zawodowy i naukowy, ktory to tez wykorzystalem, i juz od kilku lat tylko odcinam od tego kupony. Jezeli zdarzy sie cud i po 20 latach wroce na uczelnie w Polsce to bede mial takie same mozliwosci. Wyslac zdolnych studentow na praktyki do najlepszych firm w UK, Niemczech, Norwegii lub Holandii, albo przecietniakom zamknac drzwi na swiat i kazac im robic syzyfowe prace w Polsce. Taka by byla moja moc.

Pytanie zatem sie pojawia, po co ten eksperyment? Czy nie lepiej jesli na naszym terytorium bylyby na przyklad Niemcy? Po co wysylac zdolnych za granice zeby sie rozwijali, skoro jesliby tu byly Niemcy to mogliby tu zostac. Duzo by sie dzialo na miejscu, leczylyby nas dobrze zarabiajace pielegniarki, a uczyli nas dobrze zarabiajacy nauczeciele. 

Jedyne do czego musielibysmy sie przystosowac to nauka jezyka niemieckiego.

I tak skaczemy sobie nawzajem do gardel jak zaden inny znany mi narod na swiecie (poza Chinami, ale to dluga historia). Wyzysk, wiadomo, najgorszy los jaki Polaka moze spotkac to od drugiego Polaka... wiec z "narodowoscia" problemu by nie bylo... tylko ten jezyk. Niemiecki taki trudny nie jest. W trzy lata kucharke z Filipin bym go nauczyl. 

Tak sobie mysle, czy w ogole warto ten eksperyment na terytorium miedzy Bugiem a Odra ciagnac? Z mojej perspektywy od 20-tu lat nie zmienilo sie nic, wiec moze warto byloby sie nad tym zastanowic zanim sie wybierze jednych, albo drugich. O co my sie tak intensywnie bijemy ze soba? 

Widze że pomimo wielu obietnic, nadal tu jesteś. Wiec zadam ci na początek jedno pytanie. W jakim jesteś wieku, czyli ile masz lat?

• Upvote 1

Guest
Posted (edited)
12 minutes ago, jonaszko said:

Widze że pomimo wielu obietnic, nadal tu jesteś. Wiec zadam ci na początek jedno pytanie. W jakim jesteś wieku, czyli ile masz lat?

a jestem jestem, zabraniasz? To napisz! Napisz co Ci lezy na sercu. Moze w koncu przestanie mnie kusic, zeby tu zagladac. 
Pokaz ta nienawisc do rodaka. Ona mnie  w duzym stopniu ksztaltuje. 

...a lat mam log2 274877906944

Edited by Guest