Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

Kulła@kiler Ty mi tu takie piersi (pierdy) klikasz?
Jak oglądasz te dupy krawędzi życia i słuchasz trójki w radio to dalej jakbyś miał TVpiS nastawione.
Ej weź się, albo mi drukowanymi napisz bo nie skumałem ni chułi...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Trzeciego lub 10 maja jak połowa bezrobotnych co straciła robotę 11 marca nie kupi chleba to nie będą liczyć ilości ludzi na placu wolności czy innym. Będą widły i armatki wodne - nowy taniec na trzeciego Maja z piosenką w tle:vivat maj, trzeci maj.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

4 minuty temu, Szosz napisał:

Jak oglądasz te dupy krawędzi życia i słuchasz trójki w radio to dalej jakbyś miał TVpiS nastawione.
Ej weź się, albo mi drukowanymi napisz bo nie skumałem ni chułi...

nie skumałem - proszę o wyjaśnienie

11 minut temu, Visuz napisał:

Zabawny jest ten polityczny zelotyzm na forum. 🙂 Zamiast klepać gniewne komentarze na forum bierz jeden z drugim widły i huzia na sejm. 🙂

Co to zelotyzm?

Żarliwość, fanatyzm .......

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

1 minutę temu, Leśnik5 napisał:

Co to zelotyzm?

A tak mi się wydawało, że od zeloty to będzie jakoś tak: zelotyzm. Zelota to fanatyk. W naszych forumowych przypadkach fanatyk danej partii. 🙂

Teraz, KLAUDIUSZ napisał:

Żarliwość, fanatyzm .......

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O to, to...

1 minutę temu, kiler napisał:

Mi się to kojarzyło z zalotami 🙂

A powinno z żydami. 🙂

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

8 minut temu, jonaszko napisał:

Jak to jest z tą ulgą na ZUS?: https://businessinsider.com.pl/firmy/podatki/tarcza-antykryzysowa-skladki-na-zus-a-odliczenie-od-podatku-i-dochodu/hq639mq

Czyli nie do końca przedsiębiorca zyskuje całą składkę, bo zwiększa mu się podatek. Tak czy owak, zapłaci.

Zgadza się. A wszystko przez to, że system podatkowy jest bardzo skomplikowany i rozumie go tylko ten, kto sam się rozlicza. Normalny mikroprzedsiębiorca (NMP) nie ogarnia kuwety, zleca księgowemu. I ten mu mówi: teraz proszę przelać 1277,80 zł na ZUS, a teraz proszę przelać 8000 na podatek VAT i 4500 na zaliczkę na PIT.  NMP nie wnika, jak to zostało policzone. Irytuje go, że tak dużo płaci na ZUS, a do dentysty i tak idzie prywatnie. Ja rozliczam się sam i wiem, że po odliczeniach składek od podatku i od dochodu realnie z portfela ZUS i US zabierają mi 8 stów. Tabelka poniżej. Więc skoro teraz sam nie zapłacę ZUSu, to nie mogę jego części odliczyć. Podatku, który zawsze sobie pomniejszałem, w tych trzech miesiącach tarczy antykryzysowej nie mogę zmniejszyć.

image.png.54d49d68dfad45c98f5e54e99b20ba33.png

(nie płacę chorobowego i funduszu pracy.

Z więzień się wycofali. Natomiast, na karcie do głosowania ma być podany PESEL. Wszystko dobrze, ale kiedyś rząd się zmieni i jak myślicie nie będzie pokusy zajrzeć do zaplombowanych worków z kartami do głosowania?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Jest jeszcze szansa, że listonosze pokażą soczystego faketa. Ze zwykłego, ludzkiego strachu.