Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

36 minut temu, Visuz napisał:

Przykro mi, że złamałem ci serce.

Baw się misiu

Godzinę temu, ernestZL napisał:

Teraz idioci zapomnieli w jakim kraju żyli. Jak wyglądała służba zdrowia. Jak wyglądała pomoc dla przedsiębiorców. Jak wyglądała pomoc dla szarego człowiekowa. Szkoda strzępić język. 

a czy to się zmieniło przez ostatnie powiedzmy 30 lat ??

Jeśli już to na gorsze

faktycznie, nic się nie dzieje w Polsce przez ostatnie 6 lat, można cały czas przerabiać "winatuska". cóż, równie dobrze można zignorować wszystko od* potopu szwedzkiego, i ciągle upierać się iż gdyby nie kordecki mielibyśmy tu dziś szwecję. chociaż u prawilnych to też już punkt odniesienia zdewaluowany  😎

fajne informacje, w końcu wiadomo co i kim powoduje  😉  przyznam, że ciągle coś mi nie leżało w zachowaniu niektórych ludzi, zwłaszcza zapamiętanych niegdyś jako posiadających inteligencję większą od docelowego odbiorcy tvpis (opinia za piotrowiczem)

jsz

* - ciekaw jestem, czy to po prostu wina systemu szkolnictwa, który odkąd ja pamiętam ignorował w zasadzie historię najnowszą. w podstawówce i liceum przerabiało się po 2x historię od starożytności po średniowiecze i trochę później, potem zaczynał się galop, jak klasa miała szczęście to usłyszała parę zdań o tym, że po '45 roku ciągle na świecie coś się działo. teraz 99% polskiego społeczeństwa kompletnie nie ogarnia co i dlaczego dzieje się na bliskim wschodzie, podobnie jak 30 lat temu nie miało pojęcia co z tą jugosławią i dlaczego się tłuką...

bezmotocyklowy

11 godzin temu, jeszua napisał:

faktycznie, nic się nie dzieje w Polsce przez ostatnie 6 lat, można cały czas przerabiać "winatuska". cóż, równie dobrze można zignorować wszystko od* potopu szwedzkiego, i ciągle upierać się iż gdyby nie kordecki mielibyśmy tu dziś szwecję. chociaż u prawilnych to też już punkt odniesienia zdewaluowany  😎

fajne informacje, w końcu wiadomo co i kim powoduje  😉  przyznam, że ciągle coś mi nie leżało w zachowaniu niektórych ludzi, zwłaszcza zapamiętanych niegdyś jako posiadających inteligencję większą od docelowego odbiorcy tvpis (opinia za piotrowiczem)

[...]

Dokładnie. Jest przynajmniej jasność skąd taka nieracjonalna i cokolwiek groteskowa postawa Ernesta.

• Downvote 1

"Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył." Stanisław Lem

"Problem z socjalizmem jest taki, że kiedyś kończą ci się cudze pieniądze." Margaret Thatcher

"Delfiny są inteligentniejsze od ludzi per capita." cracken001

23 godziny temu, ernestZL napisał:

Ale o czym ty chcesz dyskutować? 90% mojej rodziny musiała wypie**alać za granicę gdy ta banda debili z pod szyldu PO rządziła w PL. Teraz się człeniu obudziłeś? W zamrażarce cie mama trzymała? Kolejny obrońca demokracji psia mać. 

Visuz daj spokój. To kolejny zaczadzony. Jakiś zlot mają. 

Nie wiem  dlaczego twoja rodzina musiała wypie**alać, czy względy polityczne, ekonomiczne, czy może prokurator ścigał? Nie wiem i nie chcę wiedzieć, chociażby to rzuciło by trochę światła na całą sytuację. Wiem natomiast, że ludzie wyjeżdżali, wyjeżdżają i będą wyjeżdzać. Taka migracja odbywa się się od zawsze na całym świecie i dalej tak będzie, bez względu co się miało by stać.

Edytowałeś post ale pisałeś w nim też o kłopotach ojca ze stacją paliw. O mafii która go szantażowała, bo kazała mu sprzedawać lewe paliwo. To że tak było, (nadal jeszcze się zdarza), to wina PO. Otóż zły przykład. Bo chociaż nie jestem zwolennikiem PO ale jak każdy, zorientowany  w temacie, trzeba przyznać, że to ona pierwsza przygotowała narzędzia do walki z takim procederem. To nie kto inny jak PO przygotowało Jednolity Plik Kontrolny z którego korzysta dziś skarbówka. To oni jako pierwsi zaczeli walkę z bankami, przez które przepływała wyprana forsa. Niestety ale ta mafia, która była wtedy, rządzi dzisiaj. To nie gdzie indziej jak w bankach, ministerstwach, urzędach, są dziś największe afery. Chociazby ministerstwo finansów, KAS, pod nadzorem Banasia, KNF i wiele, wiele innych. Chociażby podwójne płace dla ministrów za rządów Szydło. Jak myślisz, dlaczego została odwołana? Spólki Skarbu Państwa, Skoki, to kto je tworzył i zasiadał w radach nadzorczych? Wiesz? Afera AG do dziś nie wyjaśniona a powstała tylko po to, żeby uderzyć w Tuska aby ten nie daj boże, nie chciał kandydować na prezydenta. Pamietasz te szumne zapowiedzi jak rozliczą winnych? Skoro przy aferach. Afera bankowa Getinu, cisza. Afera getback, cisza. Nota bene, afera 3x większa od AG. Afera podkarpacka, cisza, chociaż dziwnym trafem, świadkowie wieszają się w więzieniu, dzień przed przesłuchaniem, jak było z Kosteckim. Przy tym już nawet nie warto wspominać o takich, jak afera z lotami kuchcinskiego czy cinqeceto Sebastiana, gdzie chłopak do dziś jest oskarżonym. Więc może warto najpierw poczytać, zorientować się jak jest naprawdę a dopiero później rzucać oskarżenia i dotyczy to każdej ze stron.

tarcza antykryzysowa reżimu: kler zwolniony z opłacania zus-u, przedsiębiorcy - nie

jsz

bezmotocyklowy

4 minuty temu, jeszua napisał:

tarcza antykryzysowa reżimu: kler zwolniony z opłacania zus-u, przedsiębiorcy - nie

jsz

jak, do k*rwy nędzy?

Przecież mieliśmy nie płacić przez trzy miesiące.

• Upvote 1

No żeby się te ch*je rano wyszczać nie mogły.

A te darmozjady płaciły do tej pory jakieś składki?

To jakiś fejk musi być.

• Upvote 1

W sąsiednim temacie o koronie masz linka.

Las- okupant zawsze się go obawiał. 😎

20 minut temu, lysy76 napisał:

W sąsiednim temacie o koronie masz linka.

ku*wa, faktycznie 😂

Co za po**bany kraj.

• Upvote 1

no, to mamy już prawie białoruś: po nocy pislam przepchnął zmiany w kodeksie wyborczym

kaczynski-10-kwietnia-smolensk-ladujcie-

wbrew regulaminowi sejmu, bo bez zachowania terminów - zmiany w kodeksie winny być doręczone 14 dni, nie 10min przed głosowaniem o 4 nad ranem. wbrew prawu - tk orzekł, że pół roku przed wyborami kodeksu wyborczego zmieniać nie wolno

cała sytuacja pracy sejmu w "stanie epidemii" nawiasem mówiąc jest paradna: 460 posłów nie można zdaniem reżimu zbierać w jednym miejscu do roboty, podczas gdy miliony Polaków do takowej muszą łazić czy jeździć codziennie

patrząc na problemy ze wszelkimi systemami elektronicznymi (sejmowy nie działa, platformy zdalnego nauczania leżą, zusowski nie istnieje po latach budowania, nowy cepik - to samo, itd) nieodparcie nasuwa się myśl iż zarówno w tych zdalnych głosowaniach sejmu, jak i 10 maja, nie będzie ważne jak głosowano - ale kto liczy głosy. a o "odpowiednią" obsadę pkw już reżim zadbał...

jsz

bezmotocyklowy

Nie mam żadnych wątpliwości że korzystając z pandemii piSS sfałszuje wybory.

• Downvote 2

"Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył." Stanisław Lem

"Problem z socjalizmem jest taki, że kiedyś kończą ci się cudze pieniądze." Margaret Thatcher

"Delfiny są inteligentniejsze od ludzi per capita." cracken001

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25826991,pis-noca.html#s=BoxMMt2

Weźcie się już, zwolennicy PiSu, PO czy jakiejkolwiek innej partii przestańcie między sobą napiedralać. Wy się tu kłócicie a tam przy korycie wszyscy jednakowi. WSZYSCY! Bez wyjątku.
Opinia jest jak dupa - każdy ma swoją, miejcie, ja szanuję nawet jeśli mam inną. Możemy rozmawiać, wymieniać się opiniami ale warto pamiętać, że oni tam na górze mają te nasze opinie w dupach.
Dziel i rządź, słyszał ktoś? To tak to działa.

• Upvote 1

Teraz już chyba nikt,  zdrowo-rozsądkowo myślący, nie ma wątpliwości, po co było to głosowanie zdalne potrzebne PIS-owi. Mamy powtórkę z nocnej zmiany.

P.S. Leśnik, jak  myślisz, powinniśmy już zmienić nazwę Polski i wrócić do starej, czyli PRL czy jeszcze poczekać, tydzień, dwa?