Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

2 hours ago, Adam M. said:

Duzo prawdy w twoich postach Poitrze i o Amerykanach, ktorzy ostatnio przez granice do Kanady wieja i o problemach z przebiciem sie w swiecie nauki.

Tak bytheway mam znajoma doktora filozofii, ktora co 2 lata jezdzi do Alberty na 6 mcy do roboty jako pipe fitter a potem przez 1.5 r buduje i jezdzi na swoich motocyklach - wiele jesr sposobow by sciagnac skore z krolika. Nie myslales o przejsciu do przemyslu? 

Jestem w przemysle (wlasnie mi o 2 lata przedluzaja kontrakt... radze sobie) ...doktorat calkowicie do tego zbyteczny. Moze jeszcze kiedys sie przyda, ale to juz chyba tylko przez przypadek. Jesli by mnie kto pytal, to robienie doktoratu to ogromna strata czasu i pieniedzy. Bardzo zaluje, ze w ogole w to wdepnalem. Troche jak z tym facetem co nago skoczyl w kaktusy. Jak sie go zapytali, dlaczego to zrobil to powiedzial "wydawalo mi sie, ze to bedzie dobry pomysl" ...nie byl. 

22 godziny temu, Visuz napisał:

Oh, oh... czyżbyś właśnie rujnował światopogląd Bubera i jemu podobnych wierzącego w nieskalaność świata nauki i samych naukowców? 🙂

?? nieskalana to wg. milionów była jedna pani, żona cieśli która bez pomocy faceta dziecko zrobiła. Naukowcy to ludzie, więc działają jak ludzie... sorki, ale mój światopogląd nawet nie drgnął... 😄

22 godziny temu, Piotr S napisał:

Jak jestes geniuszem i masz troche szczescia to mimo wszystko sie przebijesz, ale serio musisz byc geniuszem. Takich doktorow jak ja sa tysiace. 

No shit sherlock! Czyli żeby coś w życiu lepszego uzyskać, trzeba być... lepszym od innych z którymi się konkuruje!  Nooo.... to głębokie jest... Trzeba będzie się nad tym zastanowić... 

Piotr, nie gniewaj się, ale oprócz zdjęć z wjazdów, to większość twoich postów to narzekanie jaki to świat niedobry i jak ty cierpisz. A bo to kobiety "właściwej" nie możesz znaleźć, a to że pracy sami dać nie chcą takiej jakiej ty chcesz... Normalnie cały czas pod górkę. Może jednak weź przykład z michoy - kryzys pełną gębą a on następne buggy będzie składał, czyli nie marudzi (a jak już marudzi to w pięęęęknym stylu 🤣) tylko robi to co lubi w warunkach jakie ma i stara się cieszyć życiem. 

Może ty też się cieszysz życiem, ale z twoich postów tego nie widać za bardzo... 😞  

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

1 hour ago, Buber said:

No shit sherlock! Czyli żeby coś w życiu lepszego uzyskać, trzeba być... lepszym od innych z którymi się konkuruje!  Nooo.... to głębokie jest... Trzeba będzie się nad tym zastanowić... 

Tak mam 38 lat, i przegrywam w konkurencji dorobku naukowego z 60-latkiem, ktory jest gotowy pracowac jako adiunkt w Szwecji bo spieprza przed glodem. Cos tu jest nie halo z ta wolna konkurencja. Dla wiekszosci nie ma miejsc. A ja sie Ciesze sie z tego co mam i nie narzekam. Moje wypowiedzi to nie narzekania, tylko relacja. ...i przestroga przed pojsciem w tzw nauke. 

1 hour ago, Buber said:

Piotr, nie gniewaj się, ale oprócz zdjęć z wjazdów, to większość twoich postów to narzekanie jaki to świat niedobry i jak ty cierpisz. A bo to kobiety "właściwej" nie możesz znaleźć, a to że pracy sami dać nie chcą takiej jakiej ty chcesz... Normalnie cały czas pod górkę.

Swiat nie jest niedobry, a ja nie cierpie. Pisze jak jest ...jak Max Kolonko 😉 Pozdrawiam

PS Udalo mi sie na tyle duzo osiagnac, ze moj ojciec jest ze mnie dumny. To juz sporo. I kazdemu zycze co najmniej tyle samo. 

Edited by Piotr S

2 godziny temu, Buber napisał:

Naukowcy to ludzie, więc działają jak ludzie...

Ach... działają jak ludzie. 🙂 Czyli w swojej masie są przekupni, interesowni i łatwo sterowalni. Fajnie, że sobie to wyjaśniliśmy. 🙂

W związku z powyższym nawiązując do naszej dyskusji w innym wątku dopuszczasz jednak możliwość, że forsowanie teorii o wpływie CO2 na ocieplenie klimatu oraz winie człowieka w tej kwestii jest po prostu szwindlem? 🙂 

Edited by Visuz

52 minutes ago, Visuz said:

W związku z powyższym nawiązując do naszej dyskusji w innym wątku dopuszczasz jednak możliwość, że forsowanie teorii o wpływie CO2 na ocieplenie klimatu oraz winie człowieka w tej kwestii jest po prostu szwindlem? 🙂 

Znam naukowcow (inzynierow), ktorzy nie wierza, ze globalne ocieplenie jest wynikiem dzialalnosci czlowieka. Zeby sie nie narazac, bo to niebezpieczni ludzie, ktorzy lubia ruinowac ludziom kariery, nigdy z nimi nie polemizowalem. Miedzy bajki mozna wlozyc otwartosc umyslow wielu naukowcow na inne spojrzenia na swiat. 

Dla tych co nie wierza, to sprawa jest dosyc prosta: https://skepticalscience.com/empirical-evidence-for-global-warming.htm 

Niestety, w moim glebokim przekonaniu, nie ma w tej teorii zadnego spisku, dzialania politykow jak Macron sa sluszne, a Greta wkurzajaca ponad ludzkie pojecie.

Polubimy jeszcze te motocykle Zero, a za silnikami spalinowymi bedziemy tak samo tesknic, jak za jazda konno. 

Edited by Piotr S

a propos najnowszych konferencji NIK

ELA5x8JWsAAxbt-.jpg

lece po piwo i czipsy...

jsz

bezmotocyklowy

5 godzin temu, Piotr S napisał:

Jestem w przemysle (wlasnie mi o 2 lata przedluzaja kontrakt... radze sobie) ...doktorat calkowicie do tego zbyteczny. Moze jeszcze kiedys sie przyda, ale to juz chyba tylko przez przypadek. Jesli by mnie kto pytal, to robienie doktoratu to ogromna strata czasu i pieniedzy. Bardzo zaluje, ze w ogole w to wdepnalem. Troche jak z tym facetem co nago skoczyl w kaktusy. Jak sie go zapytali, dlaczego to zrobil to powiedzial "wydawalo mi sie, ze to bedzie dobry pomysl" ...nie byl. 

Eee, tam. Pitolisz jak zwykle. Niejaki Jaki, w 6 m-cy zrobił doktorat. Pewnie i z publikowaniem nie będzie miał problemu. Jak się chce, to wszystko można.

51 minutes ago, jonaszko said:

Eee, tam. Pitolisz jak zwykle. Niejaki Jaki, w 6 m-cy zrobił doktorat. Pewnie i z publikowaniem nie będzie miał problemu. Jak się chce, to wszystko można.

To zawsze byla moja filozofia... Trafilem jednak na mur moich wlasnych ograniczen intelektualnych. Pracujac w przemysle nie dorobie sie juz wiecej niz te 11 publikacji. Z 11 publikacjami nie dostane pracy na uniwerku, i nie napisze kolejnych. Kolko sie zamyka... odpadam. Byli lepsi, albo tacy promowani przez sama gore. Poziom desperacji osiagnal zenit 2 lata temu, a teraz moj labedzi spiew to bedzie ta konferencja w Londynie. Za swoje lece z Malezji do Londynu i dam tam z siebie ile moge i bede zagadywal wszystkich tam obecnych profesorow. Prezentacja juz przygotowana. Z tymze to juz jest na granicy szalenstwa, takze tylko raz zrobie taki numer.

Przejzalem doktorat Pana Jakiego. Nie wypowiadam sie. 

Edited by Piotr S

3 godziny temu, Piotr S napisał:

...  i bede zagadywal wszystkich tam obecnych profesorow.

Szkoda twojego czasu na zagadywanie.  To towarzystwo jeśli nie poczuje w tym swojego interesu, to cię nie dopuści do swojego kółeczka wzajemnej adoracji. Od razu zaproponuj im transakcję wiązaną: ty ich będziesz dopisywał jako współautorów do swoich prac, a oni załatwią ci cytowania. Life is brutal... 🙂

no tak, przecież absolutnie nie ma nic ciekawego w aktualnościach z kraju, więc w tym wątku będziemy dyskutować (po raz n-ty) kwestie energetyki jądrowej oraz zmian klimatycznych

tymczasem rząd (emilewicz) oficjalnie stwierdza kompletne fiasko mieszkania+ i zapowiada "nowe rozwiązania". brawo

jsz

bezmotocyklowy

6 minutes ago, jeszua said:

tymczasem rząd (emilewicz) oficjalnie stwierdza kompletne fiasko mieszkania+ i zapowiada "nowe rozwiązania". brawo

jsz

To byl strasznie glupi program. Moja matka probowala sie zalapac na mieszkanie+ i oczywiscie nie spelnia kryterium dochodowego. Tak samo jak niestac jej na wynajem na wolnym rynku, tak nie stac jej na wynajem z mieszkania+. Wolalbym juz zeby podniesli stopy procentowe i zahamowali wzrost cen mieszkan, ale na to sie nie zanosi i bedzie kolejny wynalezek, ktory niczyich problemow na bank nie rozwiaze. 

jsz

Bzdura, to był wielki sukces i teraz przechodzimy do kolejnego etapu.

Wolalbym juz zeby podniesli stopy procentowe i zahamowali wzrost cen mieszkan, ale na to sie nie zanosi i bedzie kolejny wynalezek, ktory niczyich problemow na bank nie rozwiaze. 

Jak nie kijem go, to pałą. Wzrost stóp procentowych rzeczywiście może zahamować tempo wzrostu cen ale za to na pewno podrożeją kredyty, zmniejszy się ich dostępność. A jednak sporo ludzi bez kredytu nie da rady.

4 minutes ago, bozoo said:

Jak nie kijem go, to pałą. Wzrost stóp procentowych rzeczywiście może zahamować tempo wzrostu cen ale za to na pewno podrożeją kredyty, zmniejszy się ich dostępność. A jednak sporo ludzi bez kredytu nie da rady.

Problem tego rzadu polega na tym, ze wprowadza na przyklad 500+ dla niepelnosprawnych, 13 emeryture i inne glupkowate pomysly, zamiast normalnie podniesc emerytury i renty, i operowac w ramach istniejacego systemu. Mogliby zamiast wprowadzac kolejny nieprzemyslany program, wybudowac wiecej mieszkan socjalnych na przyklad, ale nie ... moim zdaniem te mieszkaniowe programy to doskonala okazja do zarobku dla tych dobrze poinformowanych i powiazanych z rzadzacymi pomyslodawcami. 

W ramach czego, w ramach znienawidzonego przez wszystkich zusu? Za mało medialny. Musi być coś nowego, co jeszcze nie ma spapranej opinii.

• Like 1