Jump to content
C0RLE0NE

Aktualna sytuacja polityczno-gospodarczo-społeczno-ekonomiczna w Polsce

Recommended Posts

W dniu 16.11.2019 o 10:48, jeszua napisał:

czytam sobie właśnie o planach pochowania paetza w archikatedrze.

Paetza pochowali w końcu na cmentarzu parafialnym, po cichu, bez żadnych fajerwerków. Przy obecności ok. 30 osób, bez trąbek, śpiewów, i cudów. Skromnie, jak na taką "osobistość", i znane nazwiska, które kiedyś podpisywały petycję w jego obronie.

W dniu 16.11.2019 o 10:48, jeszua napisał:

zainteresowanym polecam lekturę "sekretów watykanu" corrado augiasa, dobrej śledczej dziennikarskiej roboty, w której np. bardzo solidnie i bez fałszywego pokrywania "świętością" opisana jest rola odegrana przez papieża Wojtyłę w ukrywaniu skandali pedofilskich i homoseksualnych wśród kleru. ale przede wszystkim ponad tysiąc lat historii uzurpowania sobie władzy świeckiej przez zarządców tej religii

jsz

Problem z Wojtyla jest taki, ze to nasz taki wlasny polski swiety i zadne dowody nie zmienia tego.... ze jest swiety!!!

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

On 11/20/2019 at 7:57 AM, grizzli said:

Paetza pochowali w końcu na cmentarzu parafialnym, po cichu, (...)

czyżby zaczynały się pojawiać pierwsze objawy utemperowania tej rozpasanej buty kleru, z którą folwarczy sobie w Polsce od ćwierćwiecza..? niby jedna jaskółka wiosny nie czyni, a wielkie poruszenie pedofilią sukienkowych póki co wyciszone zostało na watykańskich dywanach, ale może jest jeszcze nadzieja, jak dla Irlandii

jsz

bezmotocyklowy

Wierni muszą zrozumieć, ze KK to oni, a nie banda hierarchów i , że kapłan jest dla nich, nie na odwrót. Póki oczadziałej ciemnocie się we łbach nie rozjaśni, nic się nie zmieni.

A to wyjątkowo ciężki proces, co pokazują np. sytuacje z motłochem broniącym pedofila, jego ofiary nazywającym dziwkami.

Szczerze przyznam, nie wiem co ci ludzie mają w głowach, czego się boją nie chcąc wystąpić przeciwko zbokowi w kiecce, jednak tylko wierni sa w stanie zmienić kościół, bo to oni go stanowią.

Na polityków nie ma co liczyć, za dużo ta mafia ma kasy, żeby im podskoczyli. Ale mógłby się jakiś odwaźny znaleźć.

2 godziny temu, Pepper napisał:

Szczerze przyznam, nie wiem co ci ludzie mają w głowach, czego się boją nie chcąc wystąpić przeciwko zbokowi w kiecce

Wierzą w niego!.

22 hours ago, Pepper said:

A to wyjątkowo ciężki proces, co pokazują np. sytuacje z motłochem broniącym pedofila, jego ofiary nazywającym dziwkami.

z jednej strony tak, z drugiej ostatnio widziałem informację o rekordowych w ostatnich latach spadkach tzw. powołań, do seminariów, ale zakony chyba mają tak już od dłuższego czasu. operacje liczenia wiernych poddawane są przez sukienkowych takim manipulacjom, że wujek dżugaszwili liczący głosy wyborców by się nie powstydził (całość na świeckiej polsce). odkąd wiadomo, że choroby to nie dopust boży tylko mają konkretne przyczyny dające się zdiagnozować, a gromnica w oknie nie zastąpi piorunochronu - odchodzenie ludzi od tego prymitywizmu jest naturalne, choć powolne

z drugiej np. moja matka czeka, kiedy mi się noga powinie, żebym "jak trwoga" wrócił jak syn marnotrawny do "wiary, w której mnie wychowała". bo takim ludziom się wydaje, że ta wiara to jakieś wyższe wartości (podczas gdy nauka dawno udowodniła iż jest w zasadzie dokładnie na odwrót: wierzący potrafią być znacznie bardziej amoralni, bądź to kierując się "zasadami wiary", bądź uzasadniając nią nawet największe draństwo)

jsz

bezmotocyklowy

22 godziny temu, Pepper napisał:

jestem jak najdalszy od bronienia pedofili  obojętnie czy w sukience czy w spodniach  ale widzę że w dzisiejszych czasach najprostszym sposobem na  "wypłynięcie medialne" jest opowiedzenie że "jakiś ksiądz mnie molestował"

Oczywiście są też prawdziwe dramaty kiedy takie coś miało miejsce naprawdę , ale widząc co się dzieje w naszych mediach to mało kogo zainteresuje fakt że jakieś dziecko molestował ojciec  , wujek czy pan Kaziu z kiosku ale kiedy ofiara opowiada że ksiądz ją krzywdził zaraz trąbią o tym wszędzie i od razu taki ksiądz jest automatycznie winny wyłącznie na podstawie opowiadań jednej kobiety/dziewczyny . Takie są realia ogólnej nagonki

ps. dla wyjaśnienia - w kościele bywam średnio raz na 5 lat z okazji pogrzebu lub ślubu kogoś z rodziny , nie przyjmuję kolęd , z klerem nie gadam i też odrzucają mnie ich zachowania ale pisze o ogólnym zjawisku

kiler nagonka medialna jest nie na konkretnego księdza pedofila, tylko na episkopat który chronił i dalej chroni swoich klechów i swój autorytet. A wszystko kosztem dobra i bezpieczeństwa naszych dzieci! I to jest największym skandalem i trzeba o tym głośno mówić.

• Like 2

Audi Sport

Od moich dzieci, to ty się Tomuś odpierdol.

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Czesiu bądź spokojny. Ode mnie nic im nie grozi. Bądź czujny na przyszłość, tyle mogę ci poradzić.

• Upvote 1

Audi Sport

Jako agnostyk mogę stwierdzić, że wojujący ateista niczym nie różni się od bolszewika prowadzącego swoją wojnę klasową. 🙂

Edited by Visuz
  • Like 1

3 godziny temu, Tommo napisał:

kiler nagonka medialna jest nie na konkretnego księdza pedofila, tylko na episkopat który chronił i dalej chroni swoich klechów i swój autorytet

ja rozumiem , popieram z całego serca .

Tak jak pisałem - również odrzucają mnie zachowania czarnych

Chodziło mi WYŁĄCZNIE żeby nie osądzać KOGOKOLWIEK (czy to księdza czy pana miecia)  na podstawie tego co mówi/pisze  jakaś kobieta/dziewczyna/chłopak/facet .

Nigdy nie wiemy czy to nie jest jakiś człowiek który powiedział sobie - a ja chce się pokazać w TV więc powiem że mnie molestował ksiądz . A musi to być ksiądz bo gdybym powiedział że ojciec/wujek czy pan z pod 3 mieszkania od lewej to nie zainteresowałoby to NIKOGO a jak to był ksiądz to znaczy że tak było na 100% i zaraz masz wywiady , autografy , wizyty w zakładach pracy .

Po raz kolejny podkreślam że chodzi mi wyłącznie o ogólna medialną nagonkę na księży a nie dostrzeganie tego ze oprócz księży pedofilami mogą być nasi sąsiedzi czy znajomi

ps. Nie mam pojęcia kto to jest agnostyk 😀

Edited by kiler
  • Like 1

4 hours ago, kiler said:

jestem jak najdalszy od bronienia pedofili  obojętnie czy w sukience czy w spodniach  ale widzę że w dzisiejszych czasach najprostszym sposobem na  "wypłynięcie medialne" jest opowiedzenie że "jakiś ksiądz mnie molestował"

cóż, po raz pierwszy od dziesiątek lat ktoś tego słucha. zastraszająca jest skala zjawiska, którą tego typu wypowiedzi marginalizują - sekielski niedawno stwierdził, że mimo dowodów w postaci zeznań (w tym nagranych samych pedofili) nikt się do niego nie zgłosił żeby zbadać poszczególne sprawy: ani rzekoma komisja czarnych, ani prokuratura. o ile ci pierwsi jak wielokrotnie dowiedli rządzą się własnymi, pokręconymi zasadami chronienia swoich wbrew prawu, o tyle postawa tych drugich stanowi dowód na poziom upodlenia administracji państwowej względem kleru

choć jak widać ciemnogród wciąż rządzi, skoro największą karą póki co dla większości tych pedofili jest zmiana parafii

jsz

bezmotocyklowy

3 godziny temu, jeszua napisał:

sekielski niedawno stwierdził, że mimo dowodów w postaci zeznań (w tym nagranych samych pedofili) nikt się do niego nie zgłosił żeby zbadać poszczególne sprawy

prokuratura "sama z siebie" nie zrobi nic bo to przestępstwo nie ścigane z urzędu tylko na wniosek pokrzywdzonego (lub w przypadku niepełnoletniego jego opiekun/rodzica)

Nie wiem czy takie doniesienie zostało złożone do prokuratury

zasadniczo obowiązek zawiadomienia dotyczy każdego, kto posiada wiedzę lub uzasadnione podejrzenie, i bynajmniej nie spoczywa na pokrzywdzonym

poniekąd więc masz rację, ale np. obowiązek zawiadomienia nie obowiązuje, jeśli prokuratura posiada wiedzę o przestępstwie: publikacja dokumentu o takim rozgłosie jest wystarczająca w tej kwestii, i to nie ulega wątpliwości. reżim, który walkę z pedofilią odmieniał w mediach w ostatnich miesiącach przez wszystkie przypadki, zdecydowanie powinien był się zająć tymi przypadkami - jak widać priorytetem jest propaganda, a nie realne działania

nie mówiąc już o zmanipulowanym projekcie ustawy watykańskiej agentury, ordo iuris, pod płaszczykiem walki z pedofilią odsuwającym oskarżenia od kleru, za to zakazującym np. edukacji seksualnej (która jest pierwszą linią obrony dla nieświadomych dzieci)

jsz

bezmotocyklowy