Skocz do zawartości

Czy wybiera się ktoś pojeździć szlakami alpejskimi? (20'06-12'07)


kolasgsxr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wiem, że późno już, ale wybieramy się 20 czerwca (lub 22 jeżeli nie uda nam się przełożyć czegoś) na 3 tygodniową wyprawę po przełęczach Alpejskich. Trasę mamy wstępnie ułożoną przy pomocy popularnej książki "100 przełęczy ....". Postaram się po weekendzie wkleić.

Jedziemy w 3 osoby (skład taki jak w relacji z Bałkan "Jak masz krowę to hamuj...") na dwóch motocyklach: 990 adv i Duke 200, więc przelotowa ok 105-110 km/h. Startujemy z Wawy w kierunku Austrii, jeżeli czasu wystarczy to w palanach jest zjazd do wybrzeża francuskiego i sprzędzenie kilku dni nad morzem i powrót przez Wenecję (wariant ok 6,1 tys km). Jeżeli km będą ubywać wolniej lub wyjdziemy dopiero w poniedziałek, trasę po Alpach zakończymy na Szwajcarii i posiedzimy kilka dni nad Gardą (trasa ok 5,1 tys km).

Noclegi planujemy na polach namiotowych - o ile nie będzie lało, lub w hostelach (generalnie jak najtaniej). Jedzenia zabieramy ze sobą ile się zmieści, ale czasem na jakiś obiad napewno wpadniemy.

 

Jeżeli ktoś wybiera się w tym terminie w tatmte rejony, może udało by się zgrać?

 

Do osób, które jeździły po Alpach:ile liczyć średnio pieniędzy na jeden nocleg/obiad, ma ktoś może jakieś tanie sprawdzone miejscówki do spania w okolicach ciekawy przełęczy? Ile dziennie średnio km robiliście po przełęczach (wiem, wiem zależy od pogody).

 

Pozdro

kolas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolasgsxr. Noclegi w Austrii i Włoszech znajdziesz za około 25-35EUR ze śniadaniem od osoby. Szwajcaria jest sporo droższa. Dzienne przebiegi robiliśmy rzędu 300-400km. Bez jakiejś spinki,male wyjeżdżając rano a nie w południe i kończąc około 18.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z grupą dość liczną bo jak dobrze pójdzie to w 16 jezeli gorzej to w 14 osób jedziemy na Grossglockner,Nockalmstrasse Malte w dniach 25/26 .06

(w tych dniach tam będziemy ) tyle że później my wracamy do Polski.Planujemy w 5 dni zrobić 2600 km

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitny plan, robilem w Alpach francuskich 560 km w jeden dzien, wyjazd o 09:00 koniec jazdy o 23:00

 

pozdrowienia i napisz jak bylo !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z grupą dość liczną bo jak dobrze pójdzie to w 16 jezeli gorzej to w 14 osób jedziemy na Grossglockner,Nockalmstrasse Malte w dniach 25/26 .06

(w tych dniach tam będziemy ) tyle że później my wracamy do Polski.Planujemy w 5 dni zrobić 2600 km

Widziałem wasz wyjazd, ale z racji kilku dni różnicy w terminie wyjazdu i zupełnie innego tempa jazdy nawet się nie odzywalem. Plan macie ambitny, dupa będzie bolec hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa jak dupa, ja bym sie zastanowil, czy to wogole realne ? Co bedzie jak w drodze stwierdza, ze za malo czasu ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanko. W jaki sposób najtaniej płacić w Szwajcarii?

Mam konto w kantorze aliora i karty walutowe, ale niestety karty w CHF nie ma.

Czy wymieniacie/placicie eur/karta w EUR i zdjęcie się kurs przewalutowania banku, czy karta w PLN i znow kurs banku czy jest jakiś lepszy, tańszy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej.... te trzy trasy są położone obok siebie..z jednej wjeżdza się w drugą...i są po drodze do celu noclegowego. Mam nadzieje ,że przy ruszeniu na szlak rano spokojnie się objedzie. Te trzy trasy - całość na ten dzień to ok 300 km (trzy trasy ) więc wyjeżdzając ok 7 spokojnie do wieczora oblecimy...część dróg z całości kilometrów to trasy szybkiego ruchu...Damy radę. Rok temu w 4 dni zrobilismy Transfogarasan i Transalpinę... kilometrów tyle samo , drogi duzo gorsze... i najważniejsze...było zajebiscie mimo tych utrudnień....

Jak wrócimy napiszę relację z tego wyjazdu ... Jutro ruszamy do Katowic i we czwartek rano start na Ósterreich



Większość trasy z Polski do Austrii i z Austrii do Polski do autostrady ,które są wiecej niż połową kilometrów do przejechania ...wiec 5 dni na 2600 km spokojnie wystarczy.... damy radę ....damy radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...