Skocz do zawartości

Wybór motocykla. Pomoc i rada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już długo nie był poruszany temat trialu i jest go dosyć mało.

Mam 17 lat i od 5 lat interesuje się motoryzacją na początku ogółem, od 3 lat cross/enduro. Teraz posiadam simsonka który się średnio nadaje do lasu a tym bardziej jakiegoś grubszego terenu. Zamierzałem zakupić sobie motocykl cross ale w moim wieku ciężko zdobyć 15tyś na dobrego crossa ale i utrzymać go w sprawności. Na początku słyszałem o trialu ale motocykle w tamtym czasie (chyba trafiłem na jakiś najgorszy okres) były po 15-20 tyś, więc nawet nie myślałem o tym, a teraz po przeczytaniu kilkudziesięciu wpisów na temat trialu myślę że to dobra alternatywa dla mnie do polatania po lesie, czy zrobieniu swojego toru.Czytałem sporo i już mniej więcej wiem co i jak z trialem ale tematy z przed 3lat może średnio odpowiadają na pytania :

 

1)Oczywiście jaka marka motocykla trialowego i jaka pojemność dla 17latka 60kg trochę obeznanego z jazdą, na co zwracać uwagę przy kupnie

2)Jak jest z serwisowaniem trialówki, co i jak, czy są dostępne części w Polsce, czy są jakieś serwisy itp?

3)Jakie są problemy w ogólnym trialu (kupno, jazda, eksploatacja)

4)Czy nie ma problemów z poruszaniem się po drodze zarejestrowaną trialówką z lampami, kierunkami czy nie ma problemu z przeglądem i policją

5)Jakie są wrażenia z trialu

 

I nie wiem co jeszcze , co kto może niech napisze takie odświeżenie tematów trialowych. Widzicie po mojej sytuacji co i jak nie mogę pozwolić sobie na moto za 15tyś ale te 5-8 może jakoś uzyskam albo dalej będę się jeszcze kilka lat siłował z simsonem (szkoda go ale i tak lepiej wygląda niż jak go kupiłem). Pozdrawiam i liczę na odpowiedz i wyrozumiałość.

Edytowane przez BartDab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Tematy trialu poruszane są caly czas ;)

Nic konkretnie sie nie zmieniło od 3lat oprócz 1.2 rzeczy.

pewnie napisze jeszcze raz W Twoim wieku, a tak naprawde w zaleznosci od rozwoju, Dorosłą 125kte urzytkują juz 12-latki :)

 

To jest pełnowartościowy motocykl i pod dobrym zawodnikiem, za wyjątkiem długich podjazdów nie odstaje od wiekszych pojemnosci.

 

- serwis jak pisalem kiedys (zajmuję się ja i może 2 firmy w Polsce)

- jazdy po miescie nie polecam (szkoda motocykla!) ...podobnie jak crossówki i wyczynowych enduro)

- wrażenia :):) :) ...nie umiem stawiac fajniejszych :biggrin: zółtych kulek

 

 

Co się zmieniło?

1. Trial stał sie modny

a) troszkę się nieskromnie przysłużyłem, bo nikt nie pisał nic "za darmo" wczesniej (dziś, od jakiegos roku pojawiły się "autorytety" w mediach korzystając z "chwili mojej nieuwagi" (prowadze różną działalność nawet swoją strone zaniedbałem :()), gdzie zauważyli, że jednak jest to interes i ... :) I tak dobrze że piszą :)

b) lobby KTM na różnych forach chwalilo Tadzia Błażusiaka że jest dobry, bo ma pomarańczowy motocykl, pomijając fakt, że jeździ KTMem od 8lat, a trialem 14-lat wcześniej i teraz :)

 

2.Kiedys można było wyjąc Trialówke za 7-8tys bdb, dziś co się ogłosi to się sprzeda (śmietnik, sredni, dobry kosztuje tyle samo)

Powód:

a) moda

b) trial, to doskonała trenigówka dla zawodników extreme enduro wszelkich odmian (dziś młodzi trialowcy zaczynają swoje straty w ekstremalnych jazdach enduro i jeżdżą "po plecach" zawodnikom, którzy trialu nie ćwicza

c)Założyłem pierwszą w polsce Akademię Enduro Trial dla posiadaczy cięzkich enduro i tam tez nikaja motocykle.

Pozdrawiam i polecam trial Każdemu :)!

 

_______________________________________________________________________________________________

Sumomoto Akademia Enduro Trial

Edytowane przez Sumomoto

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b) lobby KTM na różnych forach chwalilo Tadzia Błażusiaka że jest dobry, bo ma pomarańczowy motocykl, pomijając fakt, że jeździ KTMem od 8lat, a trialem 14-lat wcześniej i teraz :)

 

 

Słuchając różnych wywiadów z zawodnikami, jak mantrę powtarzają że gdyby nie trial na początku kariery to nie było by ich dzisiaj tam gdzie są. A Tadek i jego pierwszy start w Erzbergu i cała historia z nim związana to najlepszy przykład...

 

A przy okazji, to wy na Bodzowie jeździcie w kilka maszyn w biało czerwonych barwach?

 

Co do samego tematu, to ostatnio rozmawiałem z takim jednym i strasznie narzekał na koszty związane z serwisem, i wszelakimi naprawami. Kwoty o jakich mówił były dosyć straszne... Sumomoto, jak to jest?

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodnicy już od kilku lat (mam nadzieję, że teraz wszyscy) wiedzą skąd się biorą najlepsi w extreme enduro :) .

...ja patrzę na to w skali przynajmniej kilkunastu lat nie dwóch ostatnich

 

 

 

Kamieniołom "Bodzów", to teren prywatny i nie wolno tam jeździć :)

 

Co do cen, to myślę, że chodzi o to , że żyjący z części, znani z reklam i artykułów sponsorowanych importerzy zamienników w Polsce, nie maja części do trialu :)

Myślę, że warto porównywać ceny:

Oryginał X / oryginał: Trial

Tuning: X / tuning: Trial

opony competition nie tu Mitasy, a tu Micheliny

Michelin enduro / michelin trial

 

Do tego dochodzi częstotliwość serwisów i wydatków na usługę :)

Oczywiście pechowcy są wszędzie ...jak motocykliści ;)

 

Już coraz rzadziej, ale są serwisy gdzie nie są w stanie zaproponować jeszcze zbliżonego do właściwego ciśnienia w ogumieniu

 

Niestety "taniość trialu" polega też na tym, z ludzie ryzykują serwisy w domach, przejeżdżają serwis limity bez problemów o lata, a nie motogodziny, a potem płacz. trialowy "silnik" z przeholowanym serwisem nie rozlatuje sie jak to bywa w wysokoobrotowych silnikach, a poza tym nie zakładam tanich zamienników!

 

Bawcie się trialem :)!

 

____________________________________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Kraków

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kamieniołom "Bodzów", to teren prywatny i nie wolno tam jeździć :)

 

 

Tak do końca nie wiem w którym miejscu jest prywatny, ale kiedyś spotkałem pewnego dziennikarza który strzelał sobie z dzieciakami w paintballa (na dole w samym kamieniołomie). Pogadaliśmy trochę i z rozmowy wynikło że że ten teren jest własnością jego znajomego który generalnie nie ma nic przeciwko temu żeby sobie tam pojeździć. Tak czy siak nikt nigdy mi tam nie zwrócił uwagi, ani tym bardziej nie wyprosił. Co ciekawe policja też nie :D A wypakowywałem kiedyś sprzęt 20 metrów od zaparkowanego na szczycie radiowozu. Być może miało znaczenie to że ich obudziłem swoim przyjazdem, bo jak wyciągnąłem moto to się obudzili, popatrzyli na mnie i odjechali :D

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

podłącze się do tematu bo nie ma ich za dużo:

 

W związku z tym, że po dłuższej przerwie chcę wrócić do jeżdżenia w terenie, a nie chce kupować enduro(*), postanowiłem kupić motocykl trialowy i mam następujące pytania:

- czy jest sens pchać się w sprzęty starsze niż 10 lat? Chodzi mi tu głównie o dostęp do części.

- których marek unikać w Polsce - domyślam się, że do Gas Gas i Sherco nie powinno być problemu? Wiadomo, że na jakiś duperel do 12 letniego motocykla trzeba będzie poczekać.

- pojemność - czy motocykle 2T o pojemności ~250+ ccm nadają się dla początkującego? Generalnie takich jest najwięcej na rynku wtórnym. Mam doświadczenie na motocyklach enduro to 125 2T i 400 4T fakt że sprzed kilku lat.

- 2T czy 4T - czy koszty eksploatacji/awaryjność 4T są znacząco wyższe/niższe? Może lepiej dołożyć trochę grosza i kupić 4T?

 

Pozdrawiam

yht

 

 

(*) - kilku znajomych postanowiło sobie znowu (po kilkuletniej przerwie) kupić motocykle enduro. Jak posłucham czasem o kosztach ekspolatacji oraz o tym że nie ma z kim / nie ma czasu / itp ... to wolę chyba trialówkę bo zawsze można poćwiczyć na własnym podwórku i pobliskim lesie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...