Skocz do zawartości

Aprilia Leonardo 150 - same (wszystkie) problemy


quadking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdoipodob nie jest to sruba PMS słuzaca do ustalania składu mieszanki

Normalnie ona jest z boku lub od tylu w gaznikach, ale widac ze tutaj w ogole nie ma miejsca z innej strony i dali ja w tym miejscu.

Rególujac ja ustalasz skad mieszanki paliwowo-powietrznej. Stosunek paliwa do powietrza czyli ... bogato lub ubogo ....

Sprawdz swieczki i zobacz jaki maja kolor.

Jak CI moturek dobrze chodzi to nie ruszaj tej srubki.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - można dodać,że tylko na bardzo niskich obrotach.

 

Na niskich, na normalnych ....

Po rozgrzaniu i zamknieciu ssania. To potrzebne jest głownie do ruszania i prawidłowej pracy na wolnych obrotach, pozniej to regulacje iglica i dyszami

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Problem wygląda następująco: Gdy skuter postoi kilka godzin, odpala na kilka sekund, nastepnie gaśnie i żeby go odpalić trzeba "chełtać" kilka minut. Patrzyłem świece i gdy jest zimny świeca jest sucha, jakby paliwo do niej nie dochodziło. Gaźnik czysty, to może być zepsute ssanie?

Edytowane przez quadking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tam ssanie automatyczne to weź je odkręć i podepnij na krótko pod 12V. Jak sprawne to zacznie robić się ciepłe i po pewnym czasie wysunie się iglica (wysunięta iglica = ssanie zamknięte).

 

Przerabiałem taki sam problem w Aprilii SR50 - u mnie winowajcą było ssanie ale nie uszkodzone tylko poprzedni właściciel źle je poskładał i było cały czas w pozycji zamkniętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, dzisiaj to sprawdzę i napiszę czy działa. Mam jeszcze jeden problem, po przejechaniu kilku kilometrów, skuter zaczyna gasnąć, im więcej gazu dodam, tym bardziej go dusi. Na wolnych obrotach działa normalnie, znajomy mówił, że może być coś przytkane i paliwo słabo dociera do gaźnika, ale jakim cudem pierwsze kilometry jedzie normalnie, a dopiero później problem zaczyna występować. Jesli ktoś coś wie, proszę pisać, jak nie to będę musiał skuter oddać do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Od pewnego czasu skakają mi obroty w skuterze. Gdy jeszcze jest niedogrzany i dodam mu gazu to gaśnie (pewnie ktoś będzie chciał napisać, ze to przez ssanie, ale kiedyś tak nie miałem). Gdy już go rozgrzeję, chodzi ładnie, ale obroty mu skakają, raz są niskie, raz wysokie. Skuter też wolno spada z obrotów, gdy puszczę gaz, dopiero po kilku sekundach zaczyna zwalniać albo w ogóle nie schodzi z obrotów. Dodam jeszcze, że jak już zejdzie z obrotów i dodaję gazu to nie rusza od razu tylko przez chwilę go muli i dopiero rusza. Zawory ustawione, świeca wymieniona, gaźnik wymieniony. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się tyczy ssania to uszkodzone pozostaje w 99% w pozycji ssanie włączone

 

Troszkę z opóźnieniem odpowiem, ale może komuś się przyda. Ja akurat miałem w Aprilce przypadek z ssaniem automatycznym, że poprzedni właściciel coś przy nim majstrował i poskładał tak, że iglica była cały czas wysunięta - czyli ssanie wyłączone. Objawiało się to tym, że w chłodne dni odpalenie skutera to był duży problem. Jak odpalił to lekkie przekręcenie gazu zaraz powodowało zaduszenie, robił "buuu" i gasł. Musiał się rozgrzać i dopiero dało się jechać. Jak było na dworze -10st i poszedłem do nieogrzewanego garażu go odpalić to się nie udało. Łapał na 2 - 3 sekundy wolne obroty i nie dawał rady ich utrzymać. Jak na dworze było od 15st wzwyż to z odpaleniem nie było problemu, czasami troszkę go zamuliło na zimnym ale nie gasł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...