Jump to content

polska edukacja, polska emigracja

jeszua
 Share

Recommended Posts

Bo młodzi już zauważyli że zamiast dymać w PL za 1750złmoga robić to samo z tym że za 1800Eczy 1500f także czemu tu się dziwić że chcą wyjeżdżać (w tym ja, i wielu znajomych w moim wieku)

to jest rok co ludzie zaczynają masowo wyjeżdzac

IZO, dlaczego ma się ktokolwiek z kimkolwiek dzielić? Jak Michał chce za 1200 pracować, to pracuje. Jak nie chce- to albo żre trawę (jak nie ma alternatywnej pracy) albo rusza dupę i szuka pracy poza miejscem zamieszkania. Możliwość emigracji dała wybór - misiek wybrał. Ale nie trzeba jechać aż do GB - kim są słoiki w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu? Ludźmi którzy postanowili coś zmienić w swoim życiu.

I którzy często psują rynek pracy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu, narażając się rdzennym mieszkańcom tychże miast. :) :wink:

A jak się chce mieć pieniądze to się robi biznes, a nie idzie na studia. Można ewentualnie iść zaocznie, żeby się troche dokształcić. Studia dzienne to strata czasu.

Znam takich, którzy uważają, że zaoczne to strata czasu. :icon_mrgreen:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

Podejrzewam, że co najmniej 80% emigrantów wysyła pieniądze do PL, żeby rodzina mogła godnie żyć. To jest napedzanie gospodarki.

Kupują samochody, domy, mieszkania, robią remonty itd.

Starsi, którzy przed wyjazdem zrobili i zostawili rodziny w kraju - pewnie tak robią. Młodzi, co powyjeżdżali zaraz po szkole/studiach zwykle mają rodziny tam. W pl mają jedynie rodziców, których odwiedzają na święta. Widzę to po znajomych. Zresztą nie tylko.

hah to, że zarabia 1500 to nie czyni ją idiotka, znam jedna laske co zarabia sporo i takich dziewczyn jest bardzo mało i nie chciałbym.

Nie twierdzę, że pracowanie za takie pieniądze świadczy o idiotyzmie, lecz o braku ogarnięcia. Też bym chyba nie chciał być ("na stałe") z laską zarabiającą krocie, bo jeszcze by mnie wpędziła w kompleksy. Bo ja bym zarabiał kilka w porywach do kilkunastu tysięcy miesięcznie, a ona regularnie dwadzieścia kilka, przez co czułbym się gorszy i miał rozkminę, czy właściwą drogę życiową obrałem. ;)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

Nie wiem dlaczego mieliby sie narażać. Taka jest kolej rzeczy. Jeśli ktoś wychował się na wsi, to wiadomo, że w domu zostaje jedno z dzieci, a reszta idzie w świat szukać szczęścia, bo rodzice hektarów nie rozmnożą.Tak samo jest z małymi miasteczkami, ludzie uciekają do większych, gdzie są perspektywy pracy. Kto jest rdzenny mieszkaniec ww miast(?), ktoś kto mieszka w nim od jednego, dwuch czy dziesiciu pokoleń? Ci co najbardziej krzyczą, niech spytają rodziców, dziadków czy przypadkiem nie są słoikami ;)

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Nie twierdzę, że pracowanie za takie pieniądze świadczy o idiotyzmie, lecz o braku ogarnięcia. Też bym chyba nie chciał być ("na stałe") z laską zarabiającą krocie, bo jeszcze by mnie wpędziła w kompleksy. Bo ja bym zarabiał kilka w porywach do kilkunastu tysięcy miesięcznie, a ona regularnie dwadzieścia kilka, przez co czułbym się gorszy i miał rozkminę, czy właściwą drogę życiową obrałem. ;)

to widocznie wiekszosc mlodych ludzi jest malo ogarnietych ;)

Plus zadawania się z nieogarniętą panną może być taki, że przynajmniej nie będzie podskakiwać. No i trójka z przodu może na takiej zrobić wrażenie. :biggrin:

No, to musisz być teraz z siebie bardzo dumny. Niestety twój poziom sięgnął właśnie absolutnego dna. Wjeżdżanie na czyichś bliskich pokazuje tylko jaką mentalną wieś reprezentujesz.

Nie mówiąc o tym, że się pomyliłeś. Moja partnerka jest jak najbardziej ogarnięta a jej obecne zarobki to tylko chwilowa sytuacja wynikająca z tego że dopiero od kilku miesięcy pracuje jako masażystka. W niedługim czasie się co najmniej podwoją. A takie życiowe nieudaczniki jak ty, co tylko patrzą na wszystko przez pryzmat pieniędzy mogą tylko pomarzyć o tym co ja mam na co dzień, czyli darmowym masażu :laugh:.

Aha, uprzedzając kolejne debilne teksty, przyjmij do wiadomości że ona robi masaże tylko normalnym osobom, a nie zwyrodnialcom którzy nie potrafią nawiązać normalnych kontaktów z płcią przeciwną i muszą płacić za to żeby im obciągnąć.

Why... So... Serious

Guest lysy79

No, to musisz być teraz z siebie bardzo dumny. Niestety twój poziom sięgnął właśnie absolutnego dna. Wjeżdżanie na czyichś bliskich pokazuje tylko jaką mentalną wieś reprezentujesz.

Nie mówiąc o tym, że się pomyliłeś. Moja partnerka jest jak najbardziej ogarnięta a jej obecne zarobki to tylko chwilowa sytuacja wynikająca z tego że dopiero od kilku miesięcy pracuje jako masażystka. W niedługim czasie się co najmniej podwoją. A takie życiowe nieudaczniki jak ty, co tylko patrzą na wszystko przez pryzmat pieniędzy mogą tylko pomarzyć o tym co ja mam na co dzień, czyli darmowym masażu :laugh:.

Aha, uprzedzając kolejne debilne teksty, przyjmij do wiadomości że ona robi masaże tylko normalnym osobom, a nie zwyrodnialcom którzy nie potrafią nawiązać normalnych kontaktów z płcią przeciwną i muszą płacić za to żeby im obciągnąć.

Czy modelator nie powinien mieć więcej dystansu do forumowiczów, no pominę mojego yuby.

Trochę tak z doskoku , o czym dyskusja?.

Czy laska dużo czy mało zarabia jaki problem macie moje dzieci.

Edited by lysy79

o taka rozmowa ;) mnie to nie boli co Olsen pisze, znam wartość swojej partnerki i nie musze tego udowadniac dlaczego tyle teraz zarabia i jak, chociaz fakt ze niedawno zmienila prace to fakt a jeśli on tak postrzega to już jego problem i fakt coś z nim jest nie tak.

P.S. Zauważyłem ze na fm jest spora tendencja do obraźliwych tekstow to swiadczy jak polskie spoleczenstwo jest podzielone i ":potrzeba" wielkiej biedy, co już nie raz było, żeby wszyscy szli razem ku własciwej sprawie.

Z reszta Olsen pracuje w Warszaffce i nie zna lubelskiego rynku, Ty Emil znasz i wiesz, że biora byle studencine za 7 zeta niż ogarniętego pracownika za chociażby 10-12

Edited by cinekban87

Ja widzę też.

Starsi, którzy przed wyjazdem zrobili i zostawili rodziny w kraju - pewnie tak robią. Młodzi, co powyjeżdżali zaraz po szkole/studiach zwykle mają rodziny tam. W pl mają jedynie rodziców, których odwiedzają na święta. Widzę to po znajomych. Zresztą nie tylko.

Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia. Moje siostry jedna 29, druga 30 lat. Obie przyjechały do mnie z mężami kilka lat temu. W tym czasie kupiły samochody(w PL), nawet już wymieniły na lepsze te pierwsze. Jedna z nich kupiła dom(w PL), a druga się rozgląda. Czy to nie jest napędzanie gospodarki? Każdy kto nawet jedzie odwiedzić rodziców, przy tej okazji wydaje grube tysiące w PL. Pomimo ,że nie mieszka w PL to i tak napędza jej gospodarkę.

Owszem, siora co kupiła tu dom, to się trochę dorzuciła, ale mam pytanie - mieszka tu? Wróciła już na stałe? Bo jeśli nie, to jeszcze nie mów hop. A co do wsparcia przyjeżdżających na święta - oni się dorzucają nie więcej niż pijani angole obszczywające krakowski (i nie tylko) rynek.

Wybacz mi moje prostactwo i nieudacznictwo. I że jak słyszę albo czytam, że ktoś pracuje w Europie za kilkaset euro miesięcznie, to reaguję tak a nie inaczej. A potem ludziska się dziwią, że prawicowi politycy w UK opowiadają się przeciwko imigracji z Europy Środkowo-Wschodniej albo że USA nie chce znieść wiz. Nie oszukujmy się, kojarzymy się głównie z tanią siłą roboczą (plus parę innych niekorzystnych stereotypów). Sami sobie zapracowujemy na taką opinię. Jak ktoś z dalszej ("rozciągniętej") rodziny przyznał się, że robi za kilka zł/h, to też mu powiedziałem, co sądzę o takiej pracy. Wiele osób mnie nie lubi za to, że walę prosto z mostu, co mam na myśli, ale mam to gdzieś. Ważne, że żyję w zgodzie ze swoimi ideałami i nie daję się ściągać w dół.

Gratuluję darmowych ( :laugh:) masaży, ale nie zazdroszczę, bo nie wyobrażam sobie bycia z jedną panną dłużej niż, powiedzmy, 2 tygodnie. Tzn. mogę się spotykać z jedną latami, ale co jakiś czas, a w międzyczasie obcować z innymi. Na początku kwietnia naszło mnie na blondynki będące przy kości i tak trzymało, a w zeszłym tygodniu zaprosiłem dziewczynę o kruczoczarnych włosach, bo taki miałem kaprys. Tak, zapłaciłem gotówką, jak przystało na życiowego nieudacznika. A w nocy z czwartku na piątek dogrywka w klubie. Po takim maratonie przez kilka dni nie mam ochoty na głupoty i w tym czasie oddaję się m.in. trollowaniu na forach.

Czy modelator nie powinien mieć więcej dystansu do forumowiczów, no pominę mojego yuby.

Nie, bo wtedy forum straciłoby swój urok. :biggrin:

Z reszta Olsen pracuje w Warszaffce i nie zna lubelskiego rynku, Ty Emil znasz i wiesz, że biora byle studencine za 7 zeta niż ogarniętego pracownika za chociażby 10-12

Olsen nie ogranicza się ze swoją działalnością do Warszaffki ani Polski. Olsen myśli i działa globalnie.

poproszę o rozmowę na temat, albo sugeruję zajęcie się koszeniem trawnika bądź innymi aspektami życia poza forum

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

Owszem, siora co kupiła tu dom, to się trochę dorzuciła, ale mam pytanie - mieszka tu? Wróciła już na stałe? Bo jeśli nie, to jeszcze nie mów hop. A co do wsparcia przyjeżdżających na święta - oni się dorzucają nie więcej niż pijani angole obszczywające krakowski (i nie tylko) rynek.

bozoo, wydaje mi się, że trochę nietrafione jest to co piszesz(po części). Myślę, że Twoja wypowiedź odnosi się do tych którzy wyjechali z w miarę dobrze sytuowanych domów i nie mają takiej potrzeby aby po przyjeździe na Św. łatać dziury.