Jump to content

Praca sezonowa za granicą

alikwot665
 Share

Recommended Posts

Angielski biegle ;)
Jak przegladalem oferty "dla Polakow" to tylko kilka razy spotkalem sie z tym ze wymagali znajomosc jezyka norweskiego. Z tym nie powinno byc problemu.

Chyba zrobie tak; jesli do czerwca nie znajde w Oslo jakiejs pewnej roboty to nie lece. Co prawda kto nie ryzykuje ten nie je ale w razie niepowodzenia wyprawy bede sporo w plecy a tego mi teraz najmniej potrzeba :blush:

Guest komandosek

No dobra, ale co innego być budowlańcem, a co innego nie umieć nic. Kolega budowlańcem, spawaczem czy elektrykiem chyba nie jest.

• 1 month later...

Ja jechałem z pośrednictwa pracy Eurokontakt, stwierdziłem, że wolę mieć już coś nagrane na miejscu żeby nie jechać w ciemno, tylko ja akurat byłem w Hiszpanii, też sezonowo. Warunki na miejscu bardzo fajne, wszstko załatwili jak trzeba :)

Taka wakacyjna fucha w Hiszpanii to może być fajna sprawa, jak ma się te dwadzieścia-dwadzieścia parę lat.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

Dla samej nauki języka warto wyjechać.

536141_427618273980718_1862953843_n.jpg?

Ja za mlodu pracowalem i w UK i w Niemczech. To bylo jednak kilkanascie lat temu. Ale oczywiscie polecam.

Ostatnio kilku moich mlodych pracownikow opowiadalo mi o ich doswiadczeniach z pracy za studenta w Norwegii. Branza przeprowadzkowa, hotelarska, etc. - swietne zarobki, mili ludzie, a jak sie jedzie w kilka osob to nawet wynajem mieszkania nie jest przeszkoda finansowa.

W sumie to zarabiali wiecej w Norwegii pracujacj np. w recepcji w hotelu niz w Polsce w consultingu...

Edited by C0RLE0NE

W sumie to zarabiali wiecej w Norwegii pracujacj np. w recepcji w hotelu niz w Polsce w consultingu...

Tak jest i teraz, chociażby w UK. Tylko co z tego. Jak ktoś woli być popychadłem w obcym kraju tylko ze względu na kasę to trochę słabo.

Why... So... Serious

Limo, ciezko jest napelnic zoladek, czy utrzymac rodzine. Moze takiemu to powiedz, mysle, ze Cie nie zrozumie.

:crossy:

Nie nie, takie osoby rozumiem. Miałem bardziej na myśli takich co zarabiają w okolicach średniej krajowej i pracują w wyuczonym zawodzie, a mimo to decydują się na wyjazd żeby pracować na taśmie czy zmywaku.

Why... So... Serious

Ale średnia krajowa, to dalej netto jest około 2200 - 2300 na rękę, jak pracuje jedna osoba w rodzinie, to żaden cud. Inna kwestia, jaki jest ten zawód wyuczony...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Guest komandosek

nie nie, średnia krajowa to prawie 3k na rekę.

Na pi razy drzwi tyle to liczyć może szeregowy pracownik jakiegoś "mordoru" z kilkuletnim doświadczeniem. Wiem z autopsji. To nadal 1/3 tego, na co można liczyć w Norwegii pracując gdziekolwiek.

Edited by komandosek

Nie nie, takie osoby rozumiem. Miałem bardziej na myśli takich co zarabiają w okolicach średniej krajowej i pracują w wyuczonym zawodzie, a mimo to decydują się na wyjazd żeby pracować na taśmie czy zmywaku.

Niektorzy - tak jak mlodzi u mnie - jednak wrocili i pracuja za mniejsza kase. Maja perspektywy awansu, podwyzek, etc. Co prawda w dlugiej perspektywie czasu i nic pewnego, ale jednak.

"Tam" jest teoretycznie latwiej, poniewaz na start lepsza kasa, ale po powrocie ciezko zaczac tutaj, poniewaz doswiadczenie "ze zmywaka" nie dziala tutaj. Pamietam jak kelnerowalem na weselach u pewnego Pakistanczyka w UK - pomiatal podwladnymi Polakami, a wsrod nich sami studenci prawa, medycyny, ekonomii, transportu... A on prawie analfabeta. No ale bylo te, o ile mnie pamiec nie myli, 7 funtow za godz.

Przypadkow osob wyjezdzajacych jest jednak cala masa i ciezko uogolniac.