Jump to content

Praca sezonowa za granicą

alikwot665
 Share

Recommended Posts

Ahoj! ;)

Szukam czegoś na miesiąc lub dwa w te wakacje. Raczej nie dłużej bo szkoda sezonu. :biggrin:

Macie jakieś doświadczenia z tego typu wyjazdami?

Ogólnie wiadomo jak to wygląda z taką pracą.. najpewniej zbiory, lub drzewka, może coś innego. Ogłoszenia oczywiście przeglądam i pytam po znajomych ale znalezienie w miarę pewnej roboty nie jest takie łatwe.

Może ktoś z Was wyjeżdża i szuka ekipy? Może macie jakieś znajomości albo możecie kogoś polecić? Może znajdzie się tu parę chętnych osób i razem coś ogarniemy? :)

Jak macie jakieś ciekawe historie związane z pracą za granicą to również bardzo proszę :biggrin:

pzdr :rolleyes:

Edited by alikwot665

Nie. Te czasy minęły.

Naszych i innostrańców fchooj.

Zresztą, mieszkańcy do pracy raczej nie biorą ludzi z ulicy.

Poszukaj sobie ew. czegoś na PoloniaInfo.

Taki portal polonijny na Szwecję.

Ja tylko ze znajomymi jeździłem, którzy wcześniej już pracowali więc nie mam doświadczenia w szukaniu w necie. Ale wiem że oni normalnie sie odważyli z ogloszenia wybrac sie nie zalowali a pozniej dobierali ludzi jak bylo zapotrzebowanie.

• 4 weeks later...

Odświeze temat, bo mam dylemat. ;)

Mam możliwość leciec 1 czerwca z kumplem do Oslo. Kumpel ma tam wujka ktory zadeklarowal ze moze nas nocowac kilka dni poki czegos sobie nie ogarniemy.

Problem w tym ze nie mamy tam nagranej zadnej roboty. Niekoniecznie uda sie cos znalezc do czerwca wiec istenieje duze prawdopodobienstwo ze przylecimy i bedziemy musieli wtedy czegos szukac. Czyli trochu na waryjota. :dry:

Co o tym myslicie? Warto? Macie jakies doswiadczenia w temacie?

Dylemat polega na tym ze moge pracowac w Polsce na miejscu ale za marna kase a jak polece to praca tutaj przepada i jesli tam bedzie problem z robota to jestem w plecy.

Guest komandosek

Nie leć. Oslo jest niesamowicie drogim miastem, wypad w ciemno to marnowanie kasy.

Zaraz po maturze tak właśnie pojechałem i w sumie bardzo dobrze wspominam. Zwiedziłem miasto, muzea, byłem pare razy na plaży.

Pracy nie znalazłem - gdyby nie to że miałem niesamowitego fuksa bo na schodach ruchomych na dworcu w Oslo znalazłem kilkanaście tysięcy koron(wracałem autobusem) to bym wracał kompletnie bez grosza przy tyłku.

Podawałem bardziej sensowną opcję wcześniej, w tym temacie

Dodam tez, ze pojechaliśmy w 6 osób(taka klasowa wycieczka) i tylko jednemu sie udało załapac prace jako kelner we włoskiej knajpie.

Wyjazd w ciemno to loteria. W najgorszym razie będziesz w plecy, ale ja wciąż pamiętam mój roczny pobyt w Grecji 1990 :cool: Fakt, zapierd...... jak bury osioł za nienadzwyczajną kasę, ale jakie dupy, ile wódy, jakie imprezy... łza sie w oku kręci. To se ne wrati... :sad:

Co o tym myslicie? Warto? Macie jakies doswiadczenia w temacie?

a gdzie tam zadne :D :D

mnie sie wydaje ze jak nie ogarniasz dobrze jezyka i nie masz zadnych sensownych kwalifikacji to szalu nie zrobisz a mozesz odniesc bolesna porazke , no ale jesli masz faktycznie gowniana prace za 1200 i zadnej alternatywy to ja bym zaryzykowal :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

Jasne, norweski znać to cool, ale weż się go naucz od ręki ;) Swoją drogą kilku znajomych pracuje w Norwegii i po norwesku jakoś ani be,ani me... Pracują tradycyjnie jako fizyczni w budowlance.

Edited by batko lenin