Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

poszukać jakiegoś lekkiego z innego modelu, popatrzeć na wymiary i punkty mocowania, po zakupie ew. dopasować u znajomego ślusarza. samo dopasowanie będzie mniej chałupniczo wyglądało, niż próba zrobienia całego od zera. albo znaleźć warsztat zajmujący się dorabianiem np. gmoli i tam zamówić bagażnik, będą się znali na motocyklach i zrobią z głową (też coś pokazać na wzór, żeby wyszło im zgodnie z myślą właściciela)

plecak jest bardzo kiepskim pomysłem: obciąża ramiona, ręce - utrudnia prowadzenie (na dłuższą metę), zwłaszcza dociążony

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukać jakiegoś lekkiego z innego modelu, popatrzeć na wymiary i punkty mocowania, po zakupie ew. dopasować u znajomego ślusarza. samo dopasowanie będzie mniej chałupniczo wyglądało, niż próba zrobienia całego od zera. albo znaleźć warsztat zajmujący się dorabianiem np. gmoli i tam zamówić bagażnik, będą się znali na motocyklach i zrobią z głową (też coś pokazać na wzór, żeby wyszło im zgodnie z myślą właściciela)

plecak jest bardzo kiepskim pomysłem: obciąża ramiona, ręce - utrudnia prowadzenie (na dłuższą metę), zwłaszcza dociążony

 

A może ktoś ma adresy tego typu warsztatów w mazowieckim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie a jak wygląda sprawa wygody siedzenia na CB125F dla kierowcy i pasażera. Chodzi mi głównie o szerokość siedzenia jak i ilość miejsca za kierownicą. Kiedyś jeździłem YBR 125, za kierownica była dostateczna ilość miejsca ale siedzenia były zbyt wąskie i twarde. Mam 189cm wzrostu i 104kg wagi. Czy w CB125F jest pod tym względem lepiej?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wygląda sprawa wygody siedzenia na CB125F dla kierowcy i pasażera. Chodzi mi głównie o szerokość siedzenia jak i ilość miejsca za kierownicą. Kiedyś jeździłem YBR 125, za kierownica była dostateczna ilość miejsca ale siedzenia były zbyt wąskie i twarde. Mam 189cm wzrostu i 104kg wagi. Czy w CB125F jest pod tym względem lepiej?

 

Jeździłem tym przez jeden dzień. Mam 185cm i 90kg. Kanapa bardzo wąska i niezbyt wygodna (może dlatego, że jestem przyzwyczajony do komfortowej kanapy w BMW), dla pasażera jeszcze węższy kawałek siedzenia niczym w sportowych 600tkach. Motocykl wg mnie dość dobrze wykonany, fajny do jazdy miejskiej i po niedalekich okolicach. Jak się kręciłem po okolicznych wioskach ze stałą prędkością do 80km/h to spaliło 2l / 100km, fajny wynik. Nie wiem jak to wychodzi w mieście, kolega twierdzi, że 3 - 3,5l. Przy stówce na liczniku już jest głośno i czuć wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie a jak wygląda sprawa wygody siedzenia na CB125F dla kierowcy i pasażera. Chodzi mi głównie o szerokość siedzenia jak i ilość miejsca za kierownicą. Kiedyś jeździłem YBR 125, za kierownica była dostateczna ilość miejsca ale siedzenia były zbyt wąskie i twarde. Mam 189cm wzrostu i 104kg wagi. Czy w CB125F jest pod tym względem lepiej?

Ja mam 182 i 92 kilo. Miejsca jest wystarczająca. Dla mnie kanapa jest niewygodne i w miarę komfortowa da się przejechać około 50 kilometrów. Po takim dystansie muszę z niej zejść. Jeździłem varadero 125 i tam kanapa była dla mnie dużo bardziej wygodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem zarówno forum jak i motocykla. Kupiłem jakiś czas temu Honde CBF125, 2014r. Powypadkowa. Aczkolwiek w pełni sprawdzona i odbudowana na oryginalnych podzespołach hondy. Podobno.

Przyznam szczerze, że jestem całkowicie zielony w temacie. Nie wiem co mam sprawdzać i jak, a chciałbym żeby pojazd pozostawał sprawny przez okrągły rok, bo tak zamierzam go użytkować.

Kiedy go kupowałem miał na liczniku 8000km. Dołożyłem mu póki co około 1200. No i trochę zaniedbałem sprawę, z powodu nadmiaru pracy niestety. Olej wymieniłem zaraz po zakupie, i po zrobieniu 600km. Poza tym co jakiś czas czyszczę łańcuch i walę jakiś spray co ma go niby dobrze nasmarować. Nie byłem pewien jak sprawdzić dokładne ustawienie łańcucha więc pojechałem do mechanika. Od czasu jak mi podregulował łańcuch spał mi już 2 razy. Dzisiaj poprawiłem samemu i zobaczę czy będzie lepiej. Korzystam z motocykla jako środka transportu do pracy. Przejeżdżam rano 10 km i wieczorem kolejne 10. Pięć dni w tygodniu.

Proszę wszystkich o jakieś porady dotyczące serwisowania i ogólnego użytkowania. Może link albo lekturę ktoś podrzuci? Kupiłem podręcznik Haynes'a i powoli czytam, ale wiem, że to co w książce niekoniecznie musi się sprawdzać w rzeczywistości.

Dzięki za wszelką pomoc.

Edytowane przez Ronod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jaki łańcuch ? gówniane potrafią się bardzo szybko wyciągać

2, zębatka koła z zębatka silnika w osi ?

3. luz łańcucha zgodny z serwisówką

4. czasem się zdarza że łańcuch spada jak są masakrycznie wyseksowane łożyska koła i koło pracuje prawo lewo i to już przy naprawdę ekstremalnym luzie

 

2 razy to nie dramat , gorzej jakby spadał co 2km :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, jestem nowym forumowiczem. Podepnę swoje pytanie pod ten temat. Otóż kupiłem tą honde ze Szwajcarii i mam tylko niemiecką instrukcje obsługi. Wiem, że jej obsługa nie jest wielce trudna ale mimo to przydała by mi się polska instrukcja. Może ktoś wie skąd pobrać, ew. może zrobić skany lub coś w ten deseń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...