Jump to content

Softail Deluxe


intruz
 Share

Recommended Posts

Powiało ostatnio na forum w kwestiach modyfikacji, czarnym matem, a więc dla odmiany trochę chromu, któremu pozostaję wierny.

 

Tak było przed:

 

post-54999-0-33892200-1428780889.jpg

 

post-54999-0-92325400-1428784303.jpg

 

a tak po:

 

9eb3126c77c47a63.jpg

 

24b34c65ce3ad220.jpg

 

bffc3d1657db2b2c.jpg

 

 

764fd49e77262cb9.jpg

 

dc1301d6b7968a8c.jpg

 

1840531125ed7aa5.jpg

 

7169fad7a9821d49.jpg

 

Zakres modyfikacji:

Kierownica 1 1/4" plus wpuszczona elektryka (tutaj zastosowałem "extension kit", czyli gotowy zestaw przewodów zgodny z kolorami i z gotowymi końcówkami dla kostki deutsch) , risery 1.7", przewody w oplocie Magnum Chromite (dostawca dał ciała i wciąż czekam na linkę sprzęgła), wydechy V&H Softail Duals + fishtail tips + quite baffles, siedzenie na sprężynach HD (Cross Bones), tu i ówdzie trochę dodatkowego chromu miedzy innymi kilka dodatków Jocker Machine z serii "Ball Milled". W planie jeszcze kilka drobnych modyfikacji...

 

Przy okazji kilka słów o samym modelu i moich wrażeniach.

 

Deluxe w szczególności za "wielką wodą" jest wybierany miedzy innymi jako alternatywa dla Heritage, głownie przez osoby którym nie bardzo podobają się ćwieki. Dodatkowo ze względu na swoją linię jest on uważany za jeden z bardziej "wdzięcznych" baz do modyfikacji.

 

Jest on jednym z modeli softail o najniższej wysokości siedzenia w związku z czym osoby o wyższym wzroście mogą czuć się na nim niekomfortowo (oczywiście subiektywna opinia). Ja mam 176 cm i jest to chyba optymalny (maksymalny) wzrost dla tego modelu. Domyślam się, że właśnie z tego powodu poprzedni właściciel zdecydował się założyć nowe siedzenie na sprężynach, przy którym pozycja jest wyższa i bardziej oddalona od kierownicy, poza tym to siedzenie ku mojemu zaskoczeniu jest naprawdę mega wygodne. Z tego powodu postanowiłem je jak na razie zostawić, tym bardziej że doskonale nawiązuje do stylu motocykla lat 50-tych.

Jest on chyba najporęczniejszym softailem na którym jeździłem, choć porównywalnie do Heritage, czy Fat Boy'a.

Link to comment
Share on other sites

No ślicznotka :)

Super maszyna!

Co do deluxa to drugie moto po Sporciaku na jakim jeździłem, moje wrażenie było takie że jak to możliwe że maszyna o 100kg cięższa prowadzi się jakby była 100kg lżejsza?

Wg mnie najlepiej (najłatwiej) prowadzący się H-D a jeździłem na prawie wszystkich TC dostępnych do 2012r.

Czy za dużo chromu? Jemu po prostu chrom pasuje.

Szerokości

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

Link to comment
Share on other sites

daniel-intruz, jak jest z przycieraniem podłogami o asfalt w codziennej jeździe? Mają z tym problemy wszystkie softail'e z podłogami?

 

Czytałem o przycieraniu podłogami deluxem nawet od użytkowników na tym forum. Ja jak dotychczas nie doświadczyłem tego problemu ale wciąż poznaje ten motocykl, jego właściwości jezdne oraz limity. Tak czy inaczej jeżdżę ze świadomością o jego stosunkowo niskim prześwicie i na chwilę obecną w żaden sposób mnie to nie ogranicza i absolutnie nie przeszkadza w jeździe.

 

Fakt jest taki że jak popatrzeć na parametry deluxe ma najmniejszy prześwit ze wszystkich softaili (113mm), podobnie jest z zaprezentowanym na filmiku Slimem (115mm) . Reszta modeli softail ma już w granicach 130mm. Tak czy inaczej podłogi będą zawsze w jakimś stopniu ograniczały ostrzejsze branie zakrętów i moim zdaniem przy wyborze zawsze trzeba sobie zadać pytanie do czego (jakiego stylu jazdy) dany model został stworzony i czego się oczekuje.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam obniżonego heretyka i jakoś się przyzwyczaiłem.

 

Możesz zdradzić w jaki sposób go obniżyłeś ? Też to rozważałem , piękną sprawą i najpraktyczniejszą opcją byłoby zamontowanie Shotgun shock, tylko ta cena $$$ !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...