Skocz do zawartości

XB12SS - wyjęcie pompy paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Muszę wyjąć pompę paliwa. Trochę poszperałem w necie i widzę że bez odkręcenia amortyzatora od wahacza raczej się nie obejdzie bo wahacz trzeba opuścić w dół aby swobodnie wyjąć pompę. Czy do tej operacji trzeba ściągnąć pas? Nie uszkodzę go gdy podniosę tył motocykla za zadupek aby odkręcony od amortyzatora wahacz poszedł w dół?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdejmuj napinacza uprzednio nie odkręciwszy osi koła i zacisku tylnego. Jeśli popuścisz oś koła po prostu zsuń pas z koła zębatego, nie zdejmuj napinacza. Tak jest łatwiej.

Ciesz się że masz 2007, w modelach 2010 to jest dopiero jazda! Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdejmuj napinacza uprzednio nie odkręciwszy osi koła i zacisku tylnego. Jeśli popuścisz oś koła po prostu zsuń pas z koła zębatego, nie zdejmuj napinacza. Tak jest łatwiej.

Ciesz się że masz 2007, w modelach 2010 to jest dopiero jazda! Powodzenia!

 

Dzięki Mariusz za wskazówki. Czyli najpierw zdejmuję zacisk, potem luzuję oś koła i pas powinien już zejść. Wtedy odkręcam śrubą amortyzatora i wahacz pójdzie w dół.

 

Mam jeszcze kilka pytań. Jaki rozmiar klucza jest potrzebny do tylnej osi? I tu od razu pytanie o klucz dynamometryczny do poskręcania. Potrzebny czy obejdzie się bez niego? Robiłem już kilka podejść ale zawsze odstrasza mnie nieco cena bo za dobry parę złotych trzeba dać a używany będzie sporadycznie... Pytanie drugie to czy podczas obniżania wahacza koło nie oprze się na wydechu? Zdejmować koło czy obejdzie się bez tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy śrubunek ma swój moment dokręcania - ale bez problemu uda Ci się to zrobić bez skomplikowanych narzędzi. Po prostu z czuciem dokręcaj. Będziesz czuł że koło jest sztywne a jednak łożyska pracują płynnie.

Tak jak Przemek napisał klucz 22. Jest w zestawie jeśli się ma oryginalną narzędziówkę Buell. Może to być również chociażby przedłużana nakrętka 22 (jeśli wiesz co mam na myśli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...