Skocz do zawartości

Fazer 1000 - stukające sprzęgło


tomekx123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pacjent to Yamaha FZS 1000, rocznik 2001.
Problemem jest stukające sprzęgło przy wciśniętej klamce.
Czytałem już masę tematów o hałasujących sprzęgłach ale wszystkie dotyczyły hałasowania które ustaje po wciśnięciu klamki,

w moim przypadku jest odwrotnie. Sprzęgło oczywiście nieco hałasuje również gdy klamka nie jest wciśnięta ale zdecydowanie głośniej stuka gdy klamkę wcisnę, gdy wrzucę bieg hałas cichnie, gdy wrzucę z powrotem luz słychać stukanie (nawet podobne do tego w Ducati ;) )
Podczas jazdy nie ma żadnych objawów awarii - nie ślizga się, nie ciągnie. Po rozebraniu sprzęgła zmierzyłem grubość tarcz, przekładek, sprężyn - wszystko mieści się w normie podanej w serwisówce. Kosz sprzęgłowy jak i zabierak nie mają luzów.

Jedyne co budzi niepokój to luźne sprężyny w koszu sprzęgłowym - z 6 z sprężyn 4 mają duży luz (ok 3mm), pozostałe dwie siedzą sztywno. Znalazłem już firmę która zajmuje się wymianą sprężyn w koszu sprzęgłowym i załatwię to po świętach ale nie jestem pewien czy to rozwiąże sprawę. Czy to, że hałas cichnie po wrzuceniu biegu może mieć związek z awarią skrzyni biegów?

Edytowane przez tomekx123

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia nie ma nic do tego stukania :) U mnie jest tak samo, po wrzuceniu biegu nie obraca się po prostu stukająca część sprzęgła. Wymienisz te sprężyny i powinno być lepiej. Tam jest jeszcze łożysko igiełkowe i tuleja na których obraca się kosz, złużyte też potrafią hałasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...