Skocz do zawartości

Wszechstronny motocykl do 10000 zł dla wysokiego gościa z plecaczkiem - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego motory typu - Transalp, F 650GS, DL650 itp nadają się na daleką turystykę -( z tego co widze na jutubcu. Goście gównie jeżdżą właśnie czymś takim) lepiej niż dajmy na to CB seven fifty, bądź XJ'ty? Może chodzi o pozycje ?

 

Sam sobie odpowiedziałeś - chodzi właśnie o pozycję za kierownicą oraz pracę zawieszenia. Porównaj sobie jak się siedzi podczas jazdy na takim F650 a jak na XJ600. Na BMW siedzisz w miarę wyprostowany, kierownica szeroka i odpowiednio umieszczona więc ramiona i łokcie się nie męczą. Na XJ pozycja jest już bardziej "na sportowo" (ale nie tak jak na typowych sportowych motocyklach), kolana masz bardziej ugięte, cały jesteś bardziej pochylony do przodu. Przy trasach >200km różnica bardzo odczuwalna. Piszę to z własnego doświadczenia, miałem parę lat temu XJ600 Diversion, teraz mam F650. Gdybym miał wybierać z tych dwóch (czyli XJ600 i F650GS) to bez zastanowienia BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 192 cm i jeżdżę Varadero. Przy takim wzroście jeździ się nim jak rowerem. Spalanie zależnie od trybu jazdy, od 4,5 do 6,5 litrów.

 

Takie cyferki jak podajesz , to kolego przy wtryskowcu są i możliwe do uzyskania . Ale na pewno nie na "starym" zasilaniu bo Wiadra przed 2004 to zwyczajnie żłopią jak smoki . A za kwotę jaką dysponuje zakładający ten temat , się wtryskowca nie dostanie , więc mącisz trochę mu w głowie swoim postem :biggrin: .

 

DL którego tak polecacie , to za takie pieniądze też nie będzie "świeżynką" tylko wymęczonym motocyklem :dry: .

 

Transalp już prędzej się ładny trafi . Polecam mocno pod rozwagę małe BMW albo Pegaso , które można już w nowszej budzie wyrwać za taki pieniądz . A to bardzo trwałe i oszczędne konstrukcje .

Edytowane przez giemul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfrontowane tutaj Varadero 1000 przekonuje mnie wielkością, wprawdzie chyba niewiele różni się od DL 650 ale ogólnie nawet na obrazku sprawia wrażenie większego motocykla. Ma to bez wątpienia dla mnie duży atut - bo wygodniejsze (tak mi się wydaje) natomiast, większy silnik za pewne waży więcej...
Generalnie oby motor którego szukam był duży, a przy tym lekki , chyba jedno z drugim nie idzie w parze, dobrze by znaleźć jakiś złoty środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu pomyślałbym nad V-Stromem 650 lub nad TDM 900.

 

Przesiadłem się z TDM 850 na VFR 800 FI i tak się zastanawiam jak to będzie z komfortem podróżowania przy dłuższych trasach (pozycja za kierownicą). TDMką zdarzało się robić 500-700km wciągu dnia.

VFRkę wybrałem ponieważ chciałem coś z lepszą ochroną przed wiatrem, z niżej położonym środkiem ciężkości, więc w grę wchodziły głównie plastiki oraz z wykorzystaniem do turystyki, ale też nie typowe duże turystki (jeżdżę głównie solo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny raz pojawia sie V-storm. I to na 90% bedzie cel moich poszukiwań. Jest duzy, malo pali, mozna nim zjechac do lasu, zapakowac plecaczek i jechac w sina dal:) rakietowe przyspieszenia nie sa mi niezbedne. Motocykl ma raczej sluzyc do odkrywania "miejscowek" niz do scigania sie z innymi.

Na co zwrocic uwage? Postanowilem ze przeznacze na ten cel 14000 bo za ta kwote mozna juz wyrwac egzemplarz mlodszy ok 2007 roku. Czy przebieg ok 40000 to duzo w tej cenie?

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 40 000km na motocykl 8 - 10 letni i to jeszcze typu turystycznego to trochę podejrzanie, nieco ponad 4000km na sezon to tyle co nic. Osobiście dużo nie jeżdżę ale 7 - 8tys. km na sezon mi przybywa.

Nie patrz na te śmieszne cyferki na liczniku tylko na stan. Przebieg ogólny to przy zakupie nie powinien nic interesować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Nazywam się Karol, przygodę z jednośladami napędzanymi końmi mechanicznymi zacząłem 14 lat temu wskrzeszając Rometa, którego dopadłem w dziadkowej piwnicy, Potem kilka lat przerwy aż w 2012 kupiłem skuter z silnikiem o pojemności 250 ccm. Jeżdżę na nim okazjonalnie, raczej w niedziele a na tą chwilę planuję sprzedać i kupić coś "bardziej poważnego" już do powszechnego uzytkowania - myślę o pojemności ok 650 z tolerancją w górę i w dół.

 

Motocykl, na którym przy moim wzroście nie będę wyglądał zabawnie, który:

 

- Nadaje się do codziennego używania (dojazd do pracy etc)

- Jest ekonomiczny spalanie +/- 4l/100 (wszak ma być to alternatywa dla samochodu)

- Będzie nadawał się do wygodnej turystyki z pasażerem Ja mam 194 cm wzrostu, plecak 165 cm - razem ważymy ok 170 kg - wyjazdy ok 500 km ale również wyjazdy wakacyjne 2000 km

- Nie straszne mu będzie zjechanie z asfaltu

- Prosty w obsłudze

 

Wiem że kryteriów sporo, i brakuje tylko możliwości latania, ale muszę zdać się na podpowiedzi fachowców, ponieważ w kwestii motocykli jestem laikiem. Być może za dużo wymagam, ale mam nadzieję że wspólnymi siłami coś dobierzemy :)

 

Budżet to 10000 max 13000 zł

 

pozdrawiam !

 

Honda Africa Twin.Mozna powiedziec nie zawodne uniwersalne moto ktore ma to cos.

Sprzet na dojazd do pracy na zakupy do biedronki i na wczasy w Alpy.No, ale to jest tylko takie moje glosne myslenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie cyferki jak podajesz , to kolego przy wtryskowcu są i możliwe do uzyskania . Ale na pewno nie na "starym" zasilaniu bo Wiadra przed 2004 to zwyczajnie żłopią jak smoki .

No popatrz, jeżdżę swoim Varadero 10 lat i jakoś tak nie chce żłopać jak smok. :icon_mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest roznica miedzy gaznikowym a wtryskowym wiadrem. Mialem gaznikowca a teraz mam na wtrysku.

Co do wczesniejszego porownania Hunowego z Afryka - walic wage, wazne 21 cali z przodu i roznica w zawieszeniach.

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...