Skocz do zawartości

Przedni hamulec w heritage softail


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat za pewne oklepany nie jeden raz ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi . Poprzednio latałem 3 sezony na VTX 1300 hamulce były tam w mairę poprawne co prawda szału nie było ale moto hamowało . Obecnie mam Hertige Softail z 2003 bajka w prowadzeniu w ogóle moto moje marzenie tylko ten przedni hamulec jeżeli można nazwać to w ogóle hamulcem . Raczej spowalniacz . Tył hamuje OK. Co można zrobić aby poprawić skutecznoć tych hamulców , czy wymiana samych klocków na twardsze(np.EBC HH) i nowego płynu poprawi jakość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie....musisz wymienić wszystko....Przewody.klocki tarczę...

Zacisk też jest słaby.....

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ponoć nowe już całkiem całkiem hamują(brembo), ale czy to idzie podmienić?

 

http://www.jpcycles.com/harley-heritage-softail-brakes/front?Nao=480

Jest tego troszkę ...

Edytowane przez przemek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie od ktorego rocznika poprawiono hamulce, bo u mnie (06') jakos specjalnie nie narzekam.

 

Tomi, ja bym sie nie zalamywal i zaczal od podstawowych rzeczy jak wymiana plynu, ewentualnie klockow oraz moze dobrego przewodu w oplocie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chwale sobie EBC HH i sporo na nich zrobilem km w roznych HD i nie ma tu zadnych objawow nadmiernego scierania tarczy, plyn DOT5 HD i jest oki

Czesto sie trafia moto z USA ze zalany jest DOT4 bo od paru lat zmienili na niego wlasnie i niekiedy wlewaja DOT4 tam gdzie powinien byc DOT5

 

sprawdz caly uklad wyplucz go zmien klocki zalej odpowietrz i sprawdz co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiawy hamowania przodem są bardzo słabe . Na moje oko wszytko jest w oryginale w moto (sygnowane i nie przerabiane) . Płyn dziś zmieniłem na ATF DOT 5.1 , stary był bardzo gęsy jak kisiel ten co wlałem to prawie jak woda . Odpowietrzyłem wszystko pięknie ale efektu nie ma . Klocki mają jeszcze ok 60% tarcza tez oryginał bez znaczących obiaw zużycia . Zamówię nowe klocki i zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niezaleznie od plynu jak wyglada to hamowanie ?

Czy mozesz dotknac klamka do kierownicy w trakcie hamowania ?

Czy sa odczuwalne jakies uderzenia na klamce ?

Czy klamka twardnieje gdy mocniej ja naciskasz, bez efektu na hamowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy rozebrać na części układ hamulcowy - czyścić używając break cleaner - neutralny dla oringów i uszczelek

jak jest "przypadkowo" zalany mixem dot4/dot5 tez dziala ??

bo ze do samego czyszczenia hamulcow to wiem.

czytalem niedawno ze klient w big dogu zalal dot4 i przepuszczal tam jakis alkohol bo mu sie silikon w przewodach zrobil ponoc

 

25tkdq8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...