Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

ktoś coś wie o odpowiednikach oliwy do zawieszenia?

konkretnie w serwisówce do mojej dynki (zawias przód) jest mowa o oleju "type E" - jaka oliwa z gamy innych producentów będzie dobrym zamiennikiem przy zachowaniu fabrycznych parametrów?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD , to nie kosmiczny pojazd. Pewnie każdy olej spełni wymagania. Trzeba tylko sprawdzić uszczelniacze, jakie mają wymagania, co by ich nie rozpuścić. Ja kupowałem na ale i olej dałem o ile pamiętam, 15

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Screenshot_2022-02-26-21-50-30-237_cn_wps.moffice_eng.thumb.jpg.71691575c784d4bf94dd796ca3371e3a.jpgWitam panowie Wiele łez zostało wylanych na tym forum na temat olei do naszych motocykli,ale chciałbym dorzucić jeszcze coś co znalazłem w serwisówce dla electry 2012 gdzie Harley Davidson dopuszcza stosowanie oleju do Diesla🤔 jakie wasze zdanie i opinie ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.05.2017 o 09:08, FIS napisał:

Cieszy mnie wynik Midlanda...

Może za jakiś czas dopisze pare marek olejowych które równiez bym widział w silnikach HD.

Ale nie spodziewajcie sie rewolucji...

Midland napewno pozostaje w czołówce minerałów...

W syntetykach - bedzie małe przetasowanie.

W tamtym roku odbyłem wycieczkę na Sahare Zachodną (na kołach, bez transportu lawetowego) w srodku lata w temp. około 50 st. C Electra bez chłodnicy na oleju AmsOil... przywozłem stamtąd bardzo ciekawe spostrzeżenia... za pare tygodni silnik pójdzie do przeglądu, zobaczymy co uda sie wywnioskowac.

 

 

Nooo, trochę czasu minęło... od mego postu odnosnie przetasowań w olejach.

Od 2008 stosuję Midlanda i jestem pod wrażeniem jego stabilnosci jakościowej po dzis dzień. Ten olej jest u mnie niezmiennie od 14 lat i widać, ze nic się nie zmienił.

Ale po za nim - troche sie pozmieniało u mnie warsztacie.

Wyleciał AMSOIL na przykład - po testach moich w Afryce - okazał się.... słabiutki...

juz w czasie goracych podróży było widac, ze sobie nie radzi - a po oględzinach silnika po tej wycieczce poprostu wyleciał z warsztatu i tyle.

 

DSCN6147.jpg

Tu w górach Altas wysokości gdzies 2000m npm.

 

DSC7639.jpg

Sahara Zachodnia

 

W to miejsce do warsztatu "wjechał" Red Line. Olej dla wymagających. Obecnie u nas najlepszy olej na półce.

Dla maniaków oryginalnych olejów mamy też oleje H-D - ludzie często o nie pytają.

Reszta asortymentu to oleje średniej półki - niczym szczególnym sie nie wyrózniające.

 

Oleje do zawieszeń - podobnie - wylecial Motul... nie daje rady w zawieszeniach - szczegónie w modelach do 2005 roku.

Wjechał - Ipone - jest w fazie testów.

 

 

Filtry oleju.

 

Ostatnio usłyszałem od jednego z klientów, że jeden z większych sklepów z cześciami do HD w Polsce - poleca filtry oleju producentów "no name"... 

sugerując, że wszystkie filtry oleju bez względu na producenta w środku sa takie samie... - oniemiałam... 😄

Że tez ludzie łykają takie brednie....

 

 

P.S.

Pusto tu... 

 

w dziale H-D...

a sezon tuż tuż... 🙃

 

 

Edytowane przez FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej...słyszałem ,że Led Line ma bardzo dobry olej syntetyczny do skrzyni biegów z " kosmiczną formułą" 

  • ShockProof® 

...można dostać go u Ciebie ?

Edytowane przez Darek Warmia-Mazury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Darek Warmia-Mazury napisał:

Hej...słyszałem ,że Led Line ma bardzo dobry olej syntetyczny do skrzyni biegów z " kosmiczną formułą" 

  • ShockProof® 

...można dostać go u Ciebie ?

Zgadza się.

Red Line robi fajna robote do naszych motocykli. oleje dedykowane do HD z własciwa formułą (jak ja to mawiam) "w każdą dziurę".

Tak, mamy na stanie (dostawa sprzed 2 tygodni):

https://silentgrayfellow.pl/oleje-plyny-eksploatacyjne/569-red-line-oil-v-twin-transmission-095l.html

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam po długiej przerwie.

FIS mam do Ciebie pytanie dlaczego piszesz, że AMS nie zdał egzaminu. Proszę napisz co jest nie tak z tym olejem. Od dwóch lat zmienili lepkość i bazę olejową ale dodatki przeciwzużyciowe takie jak bor i moli. Interesuje mnie co jest nie tak z racji analiz olejów AMSa. Czy problem był z lepkością czy może z brakiem utrzymania ciśnienia. Jaki olej AMSa stosowałeś na wyjeździe czy 20W50 czy 60 oczywiście wszystko w syntezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę poczytałem tematu i mam pytanie. Dlaczego nikt nie porównuje klasy jakości oleju? Czy konstruując silnik konstruktor dobiera do niego olej sugerując się marką, nazwą i ,,dedykowaniem", a może kolorem i zapachem? Czy też klasą lepkości np 20W50 i jakości np H? Czym się różni olej ,,dedykowany" do danego modelu HD od innego oleju tej samej klasy lepkości i jakości? Czekam na merytoryczną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.04.2022 o 19:40, FIS napisał:

 

Nooo, trochę czasu minęło... od mego postu odnosnie przetasowań w olejach.

Od 2008 stosuję Midlanda i jestem pod wrażeniem jego stabilnosci jakościowej po dzis dzień. Ten olej jest u mnie niezmiennie od 14 lat i widać, ze nic się nie zmienił.

Ale po za nim - troche sie pozmieniało u mnie warsztacie.

Wyleciał AMSOIL na przykład - po testach moich w Afryce - okazał się.... słabiutki...

juz w czasie goracych podróży było widac, ze sobie nie radzi - a po oględzinach silnika po tej wycieczce poprostu wyleciał z warsztatu i tyle.

 

DSCN6147.jpg

Tu w górach Altas wysokości gdzies 2000m npm.

 

DSC7639.jpg

Sahara Zachodn

P.S.

Pusto tu... 

w dziale H-D...

a sezon tuż tuż... 🙃

 

 

 

 

 

 

 

Fis piszesz, że AMSOIL nie dał rady w Afryce Zachodniej, a jak ja leję o od tylu lat według Twoich zaleceń ten olej do silnika w  HD   i " latam" tylko po Europie środkowej to jak się to ma i do euopejskieo klimatu i dbałości o silnik ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Amsoil zmienił skład i się skiepścił, chyba Mariusz o tym pisał albo z nim rozmawiałem. Ale nie jest to beznadziejny olej jeśli go odpowiednio często zmieniasz, a dbanie o silnik to nie tylko olej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...