Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja leję właśnie taki olej do swojego motóra. Co prawda to tylko Sporciak, ale moim zdaniem to smarowidło sprawuje się całkiem nieźle😇. Faktem jest natomiast, że dłuższych tras niż Słowacja, Czechy i Węgry plus południe Polski nie robiłem. Rocznik motocykla ten sam.

Edytowane przez LordElrond

1. Nigdy nie kłóć się z głupcem. Ludzie mogą nie dostrzec różnicy

2. Jeśli podejmiemy walkę, możemy przegrać. Jeśli jej nie podejmiemy - już przegraliśmy. Leonidas - król Spartan

3. "Czasem wygrywasz, czasem przegrywasz, ale zwycięstwa nie mogą być powodem do wywyższania się a porażki powodem do załamywania, bo wygrywać i przegrywać trzeba umieć z klasą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tu ze mnie pożytek niewielki, ponieważ Sporciak ma jeden olej smarujący i skrzynię biegów, i sprzęgło. Zapodałem dedykowany dla Sportów BelRay, jakoś smaruje całe to ustrojstwo. Poszperaj na tym forum ciut głębiej, są posty, w których znajdziesz bardzo precyzyjne wskazówki, łącznie ze specyfikacjami technicznymi. Dużo dobrego czytałem tu o wyrobach AmsOil, ale na pewno to nie jest jedyny producent. Jedno wiem na pewno - oleje marki H-D nie są absolutnie szczytem osiągnięć sztuki smarowania. 

Pozdrawia, szerokości i przyczepności życzę 🙂

1. Nigdy nie kłóć się z głupcem. Ludzie mogą nie dostrzec różnicy

2. Jeśli podejmiemy walkę, możemy przegrać. Jeśli jej nie podejmiemy - już przegraliśmy. Leonidas - król Spartan

3. "Czasem wygrywasz, czasem przegrywasz, ale zwycięstwa nie mogą być powodem do wywyższania się a porażki powodem do załamywania, bo wygrywać i przegrywać trzeba umieć z klasą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na forum ale nic konkretnego nie wyczytałem.

Dlatego postanowiłem zapytać jakie oleje są najlepsze do HD DYNA  EVO 1340 rok 1993 

chodzi mi o olej do silnika, skrzyni , sprzęgła i jakie ilości tego oleju wlać ????

proszę o podpowiedz

W internecie znalazłem tylko to 

https://zmienolej.pl/pl/blog/kompendium-wiedzy/jakie-oleje-do-motocykli-harley-davidson-kompendium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Olej 100% syntetyczny stworzony do silnikow chlodzonych powietrzem5D84627F-2D1E-4D92-99C7-1BF67C541C0A.jpeg.30a10deaf2d0e36ffe3ad3261d6af791.jpegC

22EF5D08-1CE7-4063-8780-A1E3B75D1179.jpeg

14506003-ED0F-49A9-8133-220E9A256331.jpeg

On 11/5/2019 at 7:49 AM, sajmon89 said:

Szukałem na forum ale nic konkretnego nie wyczytałem.

Dlatego postanowiłem zapytać jakie oleje są najlepsze do HD DYNA  EVO 1340 rok 1993 

chodzi mi o olej do silnika, skrzyni , sprzęgła i jakie ilości tego oleju wlać ????

proszę o podpowiedz

W internecie znalazłem tylko to 

https://zmienolej.pl/pl/blog/kompendium-wiedzy/jakie-oleje-do-motocykli-harley-davidson-kompendium

Popatrz w instrukcji obslugi Twojego motocykla . Na necie znajdziesz . Wousz do wyszukiwarki najlepiej google.com  

1993 harleydavidson dyna evo owner manual pdf. free

i znajdziesz Oryginalna  instrukcje obslugi dla twojego motocykla. Tam znajdziesz potrzebne info . A co do oleju to lej tylko 100% syntetyk a nie bedziesz mial problemu z drugim cylindrem. Nie wiem czy wiesz ze oleje opisane jako full syntetyk to nie sa oleje syntetyczne . Sa to oleje ktorych baze stanowi olej mineralny a tylko komponenty skladowe sa syntetyczne. W pelni syntetyczne opisane sa jako 100% synthetic. Jest to wazne w silnikach chlodzonych powietrzem poniewaz czesto pracuja w trudnych warunkach . Motocykle chlodzone plynem nie sa narazone w tak duzym stopniu na przegrzanie . Poczytaj troche literatury technicznej , jest latwo dostepna i za darmo szkoda ze w jezyku angielskim . Ale jestes fanem HD wiec na pewno poslugujesz sie jezykiem pra ojcow HD

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baze olejow 100% synthetic stanowi olej wylacznie syntetyczny dla oleju pracujacego w ekstremalnych warunkach komponenty takze sa syntetyczne . Problem polega na tym ze w ekstremalnych temperaturach pracy w oleju mineralnym wytraca sie wegiel. Nie wiem gdzie kolega wyczytal takie bzdury ze w kazdym oleju syntetycznym znajduja sie skladniki mineralne. Jest to prawda dla oleju opisanego jako Full synthetic. Ale nie ma sensu polemizowac to nie szkola trzeba glebiej wejsc w temat i mozna zawsze czegos sie dowiedziec. Pozdrawiam.

On 11/2/2019 at 1:30 PM, sajmon89 said:

A jakie oleje polecacie do HARLEY DAVIDSON DYNA 1993rok silnik EVO 1340 przebieg 45tys mil 

Nie wiem co lał poprzedni właściciel...

znalazłem coś takiego: OLEJ MOTUL 7100 4T 20W50 

Instrukcje obslugi mozesz sciagnac ze strony www.harleydavidson.com . Kliknij na link owners nastepnie manuals. Masz mozliwos wybrania tez jezyka polskiego jesli bedzie Ci latwiej. Kiedy klikniesz na manuals pojawi sie okienko do ktorego wpiszesz Twoj VIN number i system udostepni Ci oryginalna instrukcje obslugi do Twojego motocykla. Jesli bedziesz mial jakis problem pisz sms na numer 001773 6035271 podpowiem jesli bedziesz mial jakis problem. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...