Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

do RMCNet

jak chcesz dobre ceny na AMSa to daj znać to coś wymyślimy, co do ilości to silnik 1 galon, sprzęgło 1 kwarta, a skrzynia 650-710 ml.

 

do RobertJ.

jak najbardziej Robert ma rację oleje AMS nie są cudownym środkiem na wszystko i nie jest to najlepszy olej na świecie. Ale z racji, że nie mogę dostać Mobila w PL jestem skazany na AMSa. Ale AMS + dodatki molibdenu i estrów dają radę co pokazuje moja analiza :). Kiedyś AMS ze swoją stara bazą był kozacki a teraz jest ok. Można oczywiście zalać 10W60 jak pisze Robert ale na nasze Polskie warunki odpuściłbym sobie. Robert nie dosyć, że daje w palnik to jeszcze w upały :) .

:)

Przed zalaniem syntezy najpierw zobaczyłbym w jakim stanie jest silnik i jaki ma przebieg. Olej syntetyczny nie jest lekarstwem na wszystko dobry minerał zmieniany często tez daje radę wybór należy do Ciebie

Edytowane przez maniek1300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci dam takie porownanie, Moto Guzzi California ma dwa Gary dobrze chlodzone powietrzem, z racji ich rozstawienia, dwa ma fabryczna chlodnice oleju z wentylatorem, ktory zalacza sie bardzo czesto, wcale nie musza byc upaly, troche korka I juz chodzi. Tak wiem jest Inna budowa silnika ale, no wlasnie ale wyobraz sobie co sie dzieje z tylnym cylindrem I glowica w HD gdy ciagniesz sie w traffic, wcale nie music byc niewiadomo jaki upal. Dawanie w palnik na prostej jest niczym szkodliwym dla silnika jesli ma caly czas chlodzenie, nic sie nie dzieje. Traffic dluga wolna jazda Bez odpowiedniego chlodzenia, to Robi overheating I zabija.



Najpier rocker box gasket potem pod glowica I w tym momencie juz twoje pierscienie stracily swoja sprezystosc dalej niech ci Fis powie on zeby na tym zjadl nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak to co podałeś powyżej nadaje się jak najbardziej i to są wytyczne AMSa. To będzie chodziło ok.

Ja bym do silnika dał MCV do sprzęgła MCV lub MVP a do transmisji SVO lub SVT i będzie git.

 

Jakbym mieszkał w UK poszukałbym do silnika Mobila 20W50 V-Twin. Ten olej jest u was dostępny z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam problem z namierzeniem śruby żeby spuścić olej ze skrzyni biegów mojego Road Kinga 2002 TC88, możecie mi w tym pomóc? Dzisiaj wymieniłem olej w sprzęgle oraz w silniku ale za cholerę nie wiem która to jest śruba od skrzyni biegów.

 

Z góry dziękuje za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

Nabyłem moje pierwszego w życiu Harleya i w sumie Cruisera

H-D XLH1200 z roku 1994 Przebieg nie ustalono, legendy głoszą o 40 000km :) szykuje się przy nim sporo pracy ale to na inny temat.

Zawsze po kupnie motocykla robię podstawową rzecz czyli wymieniam płyny, i jak w Japońskich Sportach i Nakedach nie miałem z tym problemu to tutaj sprawa jest widzę trudniejsza :)

 

Jaki olej polecicie mi wlać ? dotarłem do momentu że wiem iż ma to być 20W50 i dobrze żeby do Vtwin

Przeszukując odmęty internetu trafiłem na Bel-Ray V-TWIN 20W50 i Minerał nie wiem czy dobrze bo z doświadczenia wiem że Syntetyk w starym silniku może zrobić cuda (w złym tego słowa znaczeniu) chyba że ktoś mnie naprostuje.

 

 

Dodatkowo dowiedziałem się (kolejna Harleyowa niespodzianka) że do skrzyni i sprzęgała leje się osobno ! :) to dla mnie HIT moje RN12 miało jeden korek na olej :P

 

Tak więc proszę o pomoc jaki zestawik zalać na początek i czy filtry HILFO tu robią robotę bo wszystkie moje motocykle zawsze dawałem i nie było problemu nigdy :)

Edytowane przez CiSek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.moto-lex.pl/olej-przekladniowy-bel-ray-sport-transmission-fluid-1l.html to do skrzyni, jeśli się bardzo boisz syntetyka to może zalej półsyntetyk do silnika? Hiflo to sobie odpuść, K&N ogólnie dostępny i jego zakładaj (choć są też inne dobre filtry). Jeszcze może Cię zaskoczyć płyn hamulcowy, przeczytaj co jest na zbiorniczku napisane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...