Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o AMS to trochę lipa że do oleju silnikowego dodają dodatki do sprzęgła czyli spełniające normy JASO czyli nam są niepotrzebne ale taka konstrukcja oleju. Znalazłem z AMS też taki olej ARO do silnika, jest mocniejszy i ma większy pakiet ochronny. Sam się nad nim zastanawiam mowa oczywiście o oleju do silnika.

Na pewno MCV będzie ok widziałem na 8 i 9 tyś mil UOA i całkiem nieźle wyglądał ten olej, no miał trochę oczywiście miedzi i żelaza ale.

Z moich obserwacji proponuje max 5 tyś mil i zmiana. I tak na pierwsze zalanie dałbym 1000 mil i zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytałem cały wątek i mi spuchła głowa. To jaki w końcu zalać silnikowy? Motul, Mobil1, Amsoil, czy jeszcze inny? Moto to Sporciak Iron 2014 rok z przebiegiem 5500 km. Do tej pory nie był olej wymieniany (mea culpa), jest na oryginalnym H-D 360 SAE 20W50, który wyczytałem powyżej, nie nadaje się nawet do smażenia. Myślę, żeby kupić i wlać Mobil, i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Munzer co mechanik lub serwis to co innego rekomenduje, ja po tej całej grzebaninie po rożnych forach postawiłem na syntetyk amsoil silnik i sprzęgło 20w50 . Skrzynia amsoil syntetyk 75w-110 . Nie wiem czy To Tobie w czymś pomoże ale................

 

w ktoryms z postow zamiescilem tabele gdzie podany jest rekomendowany olej Amsoil do kazdego z silników HD , w sumie i na tym sie bazowałem.

 

Edytowane przez wasylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie udaje mi się ustalić pewnego źródła, ile oleju i jak sprawdzać olej w 2001 FXDL Dyna Low Rider. Silnik, skrzynia, sprzęgło - pionowo, czy na bocznej? Wskaźnik oleju nie jest opisany. Posiada ktoś rzetelną wiedzę? Mam manual'a, ale do rocznika 2003, może model 2001 nie różni się w tym przypadku? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj....

 

wasylo.......... i jak po zmianie olejów ?!



Witajcie....

Dziękuję kolegom FIS, Wallygator, Robert J, Lech N....za odpowiedzi na prv.

Moje moto: Ela 2008, FLHTCI, z USA, nie wiem, jakie oleje są w moto, przebieg 36 tyś mil.

 

Generalnie wychodzi na to, że AmsOil jest pierwsza liga, no i co za tym idzie, cena jego też jest pierwszoligowa - nic dziwnego.

 

Moja Analiza:

Skrzynia biegów - AmsOil - mercedes w olejach.... dobrze opisywany jako olej do skrzyni biegów - co jest w tym oleju cenne, to chyba to, że jakoś wycisza i łagodzi pracę skrzyni biegów, pozostaje wybór dla Polski - czy dać zalecenia HD i wybrać 80w90, czy też 75w110, czy też 75w140. - no bo piszemy o gorączce, ale co z chłodnymi dniami, choć ich nie wiele ?

 

Sprzęgło - no tutaj nikt nie przywiązuje większej uwagi...większość dopisuje żeby nalać tego co do silnika... albo dowolne PRIMARY.

 

Silnik - stawiam na półsyntetyk jako przejściówka z minerała na syntetyk lub przejściówka z syntetyka na syntetyk - bo przecież nie wiem co mam w silniku. - no więc półsyntetyk będzie OK. Parametry... tutaj wszyscy są zgodni, wg zaleceń producenta 20w50......jedyny parametr, który wszyscy na forum zalecali taki sam, Pozostaje do wyboru marka...

 

Wybór marki to także wybór ceny olejów... gdyby się nie szczypać, wziąłbym wszystko AmsOil... za komplet coś około 500zł. a jak trochę pokombinujesz to za 250zł też wlejesz komplet. Pewnie ktoś napisze, masz moto za kilkadziesiąt tysięcy, więc musisz mieć 500 zł na oleje... A ja tam mam swoje zdanie i generalnie nie lubię jak mnie handlarze nabijaja w butelkę...

A tak na marginesie, to całym światem i tak kręcą szejkowie.......

 

Więc wybrałem:

- silnik - Bel-Ray V-Twin Semi-Synthetic Engine Oil 20w50 - półsyntetyk

- sprzęgło - nie wiem, jeżeli można wlać to co do silnika, to wleję ten co wyżej, jeżeli nie, to Bel-Ray Primary Chaincase Lubricant

- skrzynia biegów - syntetyk AmsOil 75w110 lub AmsOil75w140 (ale czy to jest napewno syntetyk ?)

 

Proszę o poparcie w decyzji.

 

Dziękuję i życzę miłego dnia......

bogdan

Nie jedź szybciej, niż lata Twój Anioł Stróż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze chociaz o olejach gadacie :)

Ams 75w140 to syntetyk, pisze jak wol na butelce, wes 140 jest bardziej odpowiedni do pracy w skrzyni hd gdzie sa wibracje.

Warunkom w jakim pracuje sprzeglo najbardziej odpowiada 10W40

Nie wiem czemu lejesz polsyntetyk a nie pelny syntetyk, twoja swinka zrobisz jak uwazasz.

Te oleje dopiero pokazuja co potrafia jak lecisz w tem 120+F przez desert i do najblizszej stacji z gasolina masz 100 mil zeby wejsc i sie ochlodzic, silnik sie gotuje.



Tu jest taka zasada, jak nie wiesz co wlac wlej mobil1 ten olej jest niezmiennie dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele udało mi sie poskładać go do kupy. za bardzo czasu na jeżdżenie nie było. Wiec trudno mi coś napisać dobry czy nie dobry ten olej . Bylem skłonny wlać Revtech .BubRb nie ma złotego środka i cudotwórczych olei . Każdy wie na co go stać i jak będzie dbać o swoja panią :rolleyes: Postawilem na tabele Amsoil to co rekomeduja po za skrzynia tam wlalem SEVERE GEAR Synthetic

Extreme Pressure (EP) Lubricant 75W-110

Edytowane przez wasylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miałem ten sam problem co Ty co nalać , Zalałem Amsoil. znalazłem taka tabele http://www.performanceoilsltd.co.uk/harley_motorcycles.html

ale revtech tez daje rade, i każdy do widlastych silników o parametrach producenta . Nie ma złotego środka i superowego oleju.

 

Co do uszczelniacza , wymieniać za każdym razem koszt nie wielki a zawsze świeża guma ;) :cool: :cool: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...