Jump to content
Guest lysy79

Forumowy Murator - Temat dla budujących i remontujących

Recommended Posts

Albo rybki, albo akwarium...

Teraz na wszystko trzeba czekać. Trzy tygodnie, to i tak krótko.

Ja na drzwi czekałem miesiąc. Typowe, zwykłe drzwi.

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Prawie.

Ale pomału zaczynam się czuć, jak pod koniec lat 80. Teraz materiały się już załatwia, a nie kupuje. A drożeją też z dnia na dzień.

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Zna ktoś sprytne narzędzie do usuwania kleju po płytce (pod nową płytkę ) , jakąś głowicę na SDS-a (inne szybkie patenty), trochę tego jest i nie chce mi sie tłuc przecinakiem .

Czy są na SDS-a ew. SDS-max głowice do "wybierania" betonu , wystaje mi kawałek fundamentu i musze centymetr zebrać , flex odpada bo ostatnio mało co se dłoni nie obciąłem , nic nie widać w takim pyle no i sprzątania na parę godzin ... Chodzi mi o coś a'la miniaturowa głowica "górnicza" żeby ryła całym frontem . No chyba że głowicą do puszek na raty ...

Bier to co Cezsek poleca albo w podobie. Do tego porządny odkurzacz przemysłowy, bo pyłu produkuje ogromne ilości. O środkach ochrony osobistej nie zapomnij. Kurzy się przy tym, tak że dobrze jest odciąć pomieszczenie kurtyną z grubszej folii.

Nic szybszego nie wynaleźli, no, może jeden z wynalazków Nobla... :)

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia... 😎

Bier to co Cezsek poleca albo w podobie. Do tego porządny odkurzacz przemysłowy, bo pyłu produkuje ogromne ilości. O środkach ochrony osobistej nie zapomnij. Kurzy się przy tym, tak że dobrze jest odciąć pomieszczenie kurtyną z grubszej folii.

Nic szybszego nie wynaleźli, no, może jeden z wynalazków Nobla... :)

No żebym jeszcze katował dzień w dzień w firmie to 4kzł to nie problem, poszukam w wypożyczalni albo zrobię jak piszesz tylko z flexem i wstawie kurtyne z folii z wkomponowanymi trzema wiatrakami pokojowymi , po akcji wydmucham co się da kompresorem .

https://allegro.pl/hitachi-groszkownik-5x5-60x60mm-751013-i6849918570.html

Hmm ...

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Nie kombinuj z jakimiś tłuczkami.

To co wydasz na to coś, to z wypożyczalni właśnie sobie ogarniesz z odkurzaczem.

Tarcze do zdzierania betonu są dużo masywniejsze i innej budowy. Nie pasują do tzw. szlifierki kątowej.

Dedykowane urządzenie ma ciut inną średnicę osadzenia tarczy i znacznie mniejsze obroty.

Inaczej mogłoby się skończyć rozerwaniem dysku.

Szczotka okalająca część roboczą, dość efektywnie wyłapuje pył, tak że bez przesady z tymi wentylatorami.

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia... 😎

Posted (edited)

Mam takie coś do zrobienia:

Jest okno z ramą ze stalowego profilu zamkniętego 4x4 i w tym profilu muszę wywiercić otwór do przykręcenia śruby na wylot. Problem jest w tym, że od wewnątrz na tym profilu jest szyba. Innymi słowy muszę wywiercić w szybie otwór żeby odsłonić profil na tyle, żeby wywiercić otwór w stali i żeby nakrętka się w tym otworze zmieściła nie opierając się o szybę.

Na razie wymyśliłem żeby użyć dremela i cylindrycznego kamienia. Płaską powierzchnią kamienia po dłuższym czasie wyszlifuję okrągły otwór który zmieści nakrętkę. Tyle że to zajmie trochę czasu. Czy ktoś ma lepszy pomysł na przeprowadzenie takiej operacji? Myślałem też o wiertle do szkła z myślą że to będzie jedyny otwór jaki ono wywierci, ale takie wiertło ma stożkowy kształt więc zanim uzyskam pełną średnicę otworu w szkle, to czubek będzie już chędożył stal. Boję się że na stali zacznie szarpać i wibrować, co będzie prostą drogą do pęknięcia szyby. Poza tym otwór w stali po wiertle do szkła będzie za duży żeby nakrętka się trzymała.

Ważna uwaga: Ryzyko pęknięcia szyby trzeba zminimalizować praktycznie do zera. Po pierwsze budynek jest zabytkowy, po drugie szyba to jest jakaś zbrojona staroć z fakturką i raczej nie ma opcji znaleźć identycznej, a po trzecie jest pod kratą i jej wymiana zajęła by chyba ze dwa dni.

Będę niezmiernie wdzięczny za ciekawe pomysły.

Edited by ZIGGI

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Posted (edited)

uuu.. grubo.

takie coś?

https://www.narzedziak.pl/graphite-wiertlo-diamentowe-do-gresu-i-glazury-6-83-mm.html

Jak byłem kiedyś zdesperowany przy twardych płytkach, znajomy budowlaniec mi polecił. Może weźmie szkło? Diament jednak.... 

O patrz, do szkła też jest..

https://www.narzedziak.pl/silverline-otwornica-diamentowa-wiertlo-do-ceramiki-i-szkla-6-45mm.html

Edited by Buber

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

Pomysł już masz. Dremel i kamień. Wszystko inne może prowadzić do pęknięcia szyby

23 godziny temu, Buber napisał:

uuu.. grubo.

takie coś?

https://www.narzedziak.pl/graphite-wiertlo-diamentowe-do-gresu-i-glazury-6-83-mm.html

Jak byłem kiedyś zdesperowany przy twardych płytkach, znajomy budowlaniec mi polecił. Może weźmie szkło? Diament jednak.... 

O patrz, do szkła też jest..

https://www.narzedziak.pl/silverline-otwornica-diamentowa-wiertlo-do-ceramiki-i-szkla-6-45mm.html

Dzięki za podpowiedź. Tego typu otwornice są mi znane i nawet posiadane, tylko w większych rozmiarach. Są jednak cholernie drogie. Te co podrzuciłeś w linkach w prawdzie nie powalają ceną, ale nie mam czasu na sprzedaż wysyłkową i niesprawdzone źródło jakości. Nie robię eksperymentów kosztem inwestora.
Na razie dremel z cylindrycznym kamykiem wygrywa.

OK

Plus cierpliwość 🙂 bo to będzie delikatna robótka... 

Powodzenia!

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

Inwestor stwierdził że taniej będzie mu kupić wiertło za 30, niż płacić mi za dwie godziny wiercenia. W sumie racja 😀